Jump to content
Dogomania

kiedy kryć malutką suczkę??


pa-ttti

Recommended Posts

pa-ttti gratulacje dla siostry i jej chi :lol: no nie duza waga nie oznacza tego ,ze suczka nie powinna zostac mamą lub ,ze bedzie miała problemy przy porodzie.Moja wazy narazie 1,3 jej waga od 3 tyg. stoi w miejscu,mam nadziej ,e jeszcze dużo jej przybedzie była najwieksza z całego miotu i najgrubsza:roll:

Link to comment
Share on other sites

niekoniecznie, o czym przekonałam się już wiele razy...mam 2 kg sunię yorka- urodziła 5 maluchów, bardzo szybko bez problemów. są maleńkie!!! za to sunia 3kg urodziła 2 szczenięta i to z pomocą lekarza, wielkością są 3razy takie jak szczenięta pierwszej suni.

jeśli chodzi o chihuahua- nasza 1 suczka o wadze 2,8 zawsze ma spore mioty- tym razem urodziła 6 szczeniąt, z czego 1 nie przeżył, są to spore kluchy i ona rodzi z pomocą weterynarza. sunia mojej siostry natomiast: chihuahua o wadze 1,7kg- urodziła coprawda mniej, bo 3 szczenięta, ale rodziła sama, szybciutko, bez problemów. maluszki jeśli chodzi o wielkość są 2 razy mniejsze niż szczeniaczki tej większej suni.

pomimo tego że już wiele porodów odebrałam, przy wielu pomagałam, to jednak Lili jest moją pierwszą chihuahua, najmniejszym pieskiem jakiego mam i stąd te obawy...Ostatnio natomiast zauważyłam że ona tak jakby "zmężniała"- na wielkość jest taka sama ale nabrała chyba masy. nie będę narazie zapeszać i cieszyć się za wcześnie, ale pojawiły się nadzieje:) to chyba dzięki puszcze Royal dla anorektyków:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...