Jump to content
Dogomania

POUL ORNEMARK (Dania)


Recommended Posts

Z tego co wiem i widziałem - sędziował szorstkowłose jamniki w łodzi - wiekszość klas wygrywały psy duńskie niestety nie zawsze były to psy które zasługiwały na wygraną. Stosował cała skale ocen posypały się nie do oceny , dostateczne, db, bdb i niewielka ilość doskonałych. Niestety większość wystawcow i obserwujacych to sędziów zadziwiała ocena tego pana w szczególności wygrywajace psy z jego kraju!
Takze moim zdaniem nie polecam ale nadmieniam to jest tylko moja opinia. Chyba ze ktos ma podobną....

Link to comment
Share on other sites

Nie będę komentować szczegółowo , ale już głośno na forach o łódzkim skandalu.:angryy: Najgorzej było, gdy weszły jamniki - standarty szorstkowłose ( na 24 zgłoszonych aż 8 duńskich od dwóch hodowczyń - nie pamiętam w Łodzi nigdy takiej ilości duńskich jamników szorstkowłosych a oglądam wystawy od lat ). W większości wygrały oczywiście u " swego sędziego " prawie wszystko, mimo średniej klasy i nie najlepszego ruchu. Posłuchałam obserwujących ocenianie sędziów polskich i słowackich od jamników. Byli zaskoczeni i oburzeni ( Np cytat : " Do cholery, co ten Duńczyk wyprawia..." ).Tak to jest, gdy zaprasza się nieznanego za to " układowego" sędziego z zagranicy, który przyjeżdża ze ekipą jamników i znajomych dwóch hodowczyń .Np, taki szczegół : parę razy sędzia POUL ORNEMARK po ocenie poklepywał po plecach wystawiającą Dunkę - istny cyrk.
Można się tylko śmiać, choć trudno pogodzić się z jawną dyskryminacją. Gdyby Duńczyk ogólnie oceniał surowo, no to trudno, ale nagradzanie głównie średniej kasy duńskich psów to już skandal. Ponadto bardzo przeciagał ocenianie i robił przerwy. Spóżnienie doszło do 3 godzin, co zdenerwowało także łódzkich organizatorów wystawy.
Na marginesie dodaję, że nie piszę tego z zemsty za ocenę. Mój jamnik wśród wielu ocen dostatecznych , dobrych i dyskwalifikacjach oceniony został bardzo dobrze. To nie zmienia mego zdania o tendencyjnym sędziowaniu Duńczyka. Mamy wszyscy nadzieję, że ten pan nigdy juz nie będzie zapraszany do Polski.:diabloti::diabloti::diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...