Jump to content
Dogomania

Wymioty I Biegumka


AdamAgata

Recommended Posts

Najlepiej nic nie dawac do jedzenia do jutra ,odstawic tez wode.Dawac co 2 godziny zaparzone siemie lniane-sam zel bez nasionek w ilosci 2 lyzki i nifuroksazyd 3 razy dziennie.Rano sprawdzic kupke dawac to samo ale dolozyc co 2 godziny lyzke ryzu.z tego co piszecie jest to ostrzejsze zatrucie wiec radze wizyte u weta.Bo jezeli przetrzymacie taki stan kilka dni psiak moze sie odwodnic wraz ze zmianami takimi jak np.powiekszenie trzustki.



Pozdrawiam :wink:

Link to comment
Share on other sites

Dziekujemy bardzo za odpowiedz U wety bylismy i sie okazalo ze prawdopodobnie zle byl zywiony zanim go wzielismy Teraz dostaje ryz z piersia z kurczaka I jest w miare ok stolec w miare ok Ale dostala tabletki na robaki No i niewiem jak sprawdzic czy ma robaki ja wiem przez obserwacje stolca ale co w tym stolcu ma byc jak wygladaja robaki?

Link to comment
Share on other sites

Robaki wygladają jak robaki :lol: Takie makaronowate są glisty (takie przynajmniej miała moja sunia), ale to niekoniecznie musza być glisty. Kiedy ostatnio okazało się, że sunia ma robaki po podaniu tabletki wcale w kupie ich widac nie było.Jednak minęły jej objawy jakie miała przed podaniem środka (wymioty i odkrztuszanie). Uważam, że najlepsza metoda by sprawdzić co z robalami, jest zaniesienie kup do kontroli. Ja zbieram kupę przez trzy dni (każdgego dnia jedną próbke, pojemniczki dostepne w aptece) i zanoszę do weta do badania. U mnie takie badanie kosztuje 7 zł. Jeśli wet stwierdzi że są robale to dajemy środek. Jeśli psiak dziś dostał preparat na robaki to najlepiej kupę zbadac po dwóch tygodniach od podania specyfiku, bo tyle właśnie trwa cykl rozwojowy robali i po badaniu bedzie wiadomo czy psinę należy ponownie odrobaczyć.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

czasmi nie warto leczyc psa na własną ręke, może tymi domowymi spososbami spróbowac ale jak na 2 dzień nie będzie żadnej poprawy udaj sie do lekarza, ja ze swoja Verą miała też problem , dostawała metronidazol co zatrzymało biegunkę i zastrzyki na bezltlenowce które lubią być w układzie pokarmowym, może mieć nadwrażliwość jelitową i może konieczne będzie zastosowanie diety weterynaryjnej, polecam royal canine sensivity z tapioka dla wrażliwych psiaków.metronidazol nie daje sie raczej dłuzej niz 7 dni, bo to leki dosyć szkodliwe ale w krotkim czasie bardzo pomagają.powodzenia.:cool3:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...