Jump to content
Dogomania

maszynka dla cocker spaniela


agovaty

Recommended Posts

Dzień dobry.
Jeżeli jest juz odpowiedź na moje pytanie, to jej nie znalazłam:oops:
Jaka maszynka sprawdzi się u cocker spaniela. Chcę go strzyc na wyżełka.
Piesek ma gęstą sierść, miękką na uszach i dość mocną na korpusie.
Dziękuję za pomoc :multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agovaty']Dzień dobry.
Jeżeli jest juz odpowiedź na moje pytanie, to jej nie znalazłam:oops:
Jaka maszynka sprawdzi się u cocker spaniela. Chcę go strzyc na wyżełka.
Piesek ma gęstą sierść, miękką na uszach i dość mocną na korpusie.
Dziękuję za pomoc :multi:[/quote]
[B]agovaty[/B], skąd taka decyzja? U spanieli maszynki używa się tylko do uszu, szyi i ew. tyłka ;) Ja mam Mosera 1232 i według mnie jest dobra, ale nigdy nie miałam innej, więc nie mam porównania.

Link to comment
Share on other sites

Cóż, nie ukrywam, że spodziewałam się takiego pytania:lol:. Oczywiście, wiem jak się strzyże spaniela, jeździłam z nim na wystawy (z sukcesami nawet) i sama go strzygłam...
Ale nie o tym...
Ze względów praktycznych chcę go strzyc na krótko. Pies już jest "na wystawowej emeryturze", a wiele czasu spędzamy na łonie natury, nie mieszkamy w mieście ale w lesie. Czasu też już nie mam tyle, żeby wybierać z sierści patyki i inne rzeczy...;) Chociaż trochę mi szkoda i walczyłam ze sobą zanim podjęłam taką decyzję.
To tyle, pozdrawiam.
9 kwietnia pochowałam taką suczkę jak Twój piesek... Miała 10 lat i bardzo mi przykro.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agovaty']Dzień dobry.
Jeżeli jest juz odpowiedź na moje pytanie, to jej nie znalazłam:oops:
Jaka maszynka sprawdzi się u cocker spaniela. Chcę go strzyc na wyżełka.
Piesek ma gęstą sierść, miękką na uszach i dość mocną na korpusie.
Dziękuję za pomoc :multi:[/quote]
Dobrze sprawdza się u mnie MOSER 1245 z przystawkami/3,5 i 9 mm/.Tnę nim setera angielskiego....cięłam nią również /kręgosłup na 5 mm/ czarnego cocerka u mnie na DT....Wyszło super:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agovaty']Cóż, nie ukrywam, że spodziewałam się takiego pytania:lol:. Oczywiście, wiem jak się strzyże spaniela, jeździłam z nim na wystawy (z sukcesami nawet) i sama go strzygłam...
Ale nie o tym...
Ze względów praktycznych chcę go strzyc na krótko. Pies już jest "na wystawowej emeryturze", a wiele czasu spędzamy na łonie natury, nie mieszkamy w mieście ale w lesie. Czasu też już nie mam tyle, żeby wybierać z sierści patyki i inne rzeczy...;) Chociaż trochę mi szkoda i walczyłam ze sobą zanim podjęłam taką decyzję.
To tyle, pozdrawiam.
9 kwietnia pochowałam taką suczkę jak Twój piesek... Miała 10 lat i bardzo mi przykro.[/quote]
A nie możesz po prostu obciąć na krótko tylko pióro na łapkach i firankę na brzuchu, a grzbiecik pozostawić nienaruszony? To taka fryzurka na szczeniaka. :cool3:
Na grzbieciku przecież kołtuny się nie robią, gałązki też się nie wplątują, bo sierść jest dosyć krótka, a przy tym piękna i błyszcząca. Szkoda trochę ją tak po prostu ogolić. ;)



Dla suni... :-(
[*]
[*]
[*]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agovaty'][B]werbena520[/B]

Dziękuję serdecznie za radę, a zwłaszcza za powstrzymanie się od dodatkowych komentarzy.
Pozdrawiam.:)[/quote]
Piszesz tak, jakby nasze (albo pewnie tylko mój) komentarze były jakieś wredne. :-o

Eh, widać lepiej się nie odzywać w ogóle, niż proponować cokolwiek... :shake:

Link to comment
Share on other sites

Ależ nie miałam nikogo konkretnego na myśli!!!!!!
Ale zauważ proszę, że pytałam o maszynkę a nie fryzurę.
Jeżeli Cię uraziłam, to przepraszam. Nie mam na celu wszczynania kłótni, jakimi często (niestety) kończą się wątki na tym forum. Psy powinny nas łączyć, a nie dzielić. Prawda?

Ostrzyżony spaniel nadal zostanie spanielem. Z sierścią nie zgubi charakteru. Zgadzam się, że baaardzo szkoda golić, ale czasami jest to jednak najlepsze rozwiązanie. nie będę się tłumaczyć dlaczego. Jednym będzie się podobał, innym nie. O gustach się nie dyskutuje.

A w ogóle, to, że ktoś ma niewiele postów na koncie nie oznacza, że nie ma pojęcia o temacie. Warto o tym pamiętać i mimo wszystko nie traktować ludzi z założenia jak niedouczonych lub mających złą wolę (to też nie personalnie).
Wszak nigdy nie wiemy z kim nam przyszło...
To jak - zgoda?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agovaty']Ależ nie miałam nikogo konkretnego na myśli!!!!!!
Ale zauważ proszę, że pytałam o maszynkę a nie fryzurę.
Jeżeli Cię uraziłam, to przepraszam. Nie mam na celu wszczynania kłótni, jakimi często (niestety) kończą się wątki na tym forum. Psy powinny nas łączyć, a nie dzielić. Prawda?[/quote]
Do kłótliwych osób raczej nie należę, kłótni na forum też nie wszczynam, raczej staram się łagodzić konflikty. ;)

[quote name='agovaty']Ostrzyżony spaniel nadal zostanie spanielem. Z sierścią nie zgubi charakteru. Zgadzam się, że baaardzo szkoda golić, ale czasami jest to jednak najlepsze rozwiązanie. nie będę się tłumaczyć dlaczego. Jednym będzie się podobał, innym nie. O gustach się nie dyskutuje.[/quote]
Nie no oczywiście, każdy strzyże swojego psa jak mu się podoba. Ale ja tylko zadałam pytanie, podsunęłam propozycję taką pośrednią między spanielem całkowicie ogolonym, a spanielem długowłosym. Po prostu byłam ciekawa czy może już wypróbowałaś tę opcję i czy się ona sprawdziła czy nie. ;)

[quote name='agovaty']A w ogóle, to, że ktoś ma niewiele postów na koncie nie oznacza, że nie ma pojęcia o temacie. Warto o tym pamiętać i mimo wszystko nie traktować ludzi z założenia jak niedouczonych lub mających złą wolę (to też nie personalnie).
Wszak nigdy nie wiemy z kim nam przyszło...
To jak - zgoda?[/quote]
No ja na pewno tak nie pomyślałam, przecież sama napisałaś, że swojego psiaka wystawiałaś, sama go strzygłaś, więc wiedzę jakąś musisz mieć. ;)

Na zgodę :cool3: :beerchug:

Link to comment
Share on other sites

[quote]Nie no oczywiście, każdy strzyże swojego psa jak mu się podoba. Ale ja tylko zadałam pytanie, podsunęłam propozycję taką pośrednią między spanielem całkowicie ogolonym, a spanielem długowłosym. Po prostu byłam ciekawa czy może już wypróbowałaś tę opcję i czy się ona sprawdziła czy nie. ;-)[/quote]No właśnie na dzień dzisiejszy "golec" jest najlepszym rozwiązaniem. Nie mogę sobie pozwolić na przynoszenie do domu takiej ilości brudu na psiej sierści, ale chcę żeby pies był psem i w pełni korzystał ze spacerów (buszował, pływał i taplał się w błocie). Wiem ile czasu zajmuje doprowadzenie psa do porządku po spacerze jakie my codziennie odbywamy (źdźbła, rzepy i błoto), a na to właśnie nie mam czasu. Wolę szczęśliwego psa niż ładnego (chociaż mi się akurat ostrzyżony spaniel podoba).
A tak w ogóle, pytałam mojego Falafelka, co on na to i nie ma nic przeciwko.;)
Nie znaczy to jednak, że kiedyś nie wrócę do dłuższej fryzurki. No w każdym razie chciałabym.
To tyle.:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...