Jump to content
Dogomania

Co wybrać:Acana czy Arion?


darek

Recommended Posts

Czesc wszystkim! Na samym początku chciałem podziękować tym którzy pomogą mi w wybraniu karmy.

A teraz do rzeczy-otóz mam dylemat czytałem juz wiele wypowiedzi no forum dotyczących Acany i wiem ze ją chwalicie nie tylko za cene,ale też za jakość,wszystko było by ok,gdyby nie to iz byłem w pewnym sklepie i natrafiłem na Arion,wcześniej zapytałem o Acane ale sprzedawca powiedział ze jego zdaniem nie jest dobra,natomiast zachwalał swój towar czyli Arion.

Pytanie:czy ktoś karmił badz karmi Arionem swojego psa?Jeśli tak to prosze o jakieś szczegóły odośnie tej karmy ponieważ nigdzie nie moge znaleść strony int..

P.S.

Tak na marginesie pytając jeszcze czy ktos sie spotkał z karmą Cibau?Czy warto sie nią zainteresować ,było by super jeśli w tej sprawie też by sie ktoś wypowiedział.

Z pozdrowieniami Darek z Collinem

Link to comment
Share on other sites

Zagadaj do aga2 na PW. Ona karmila Arionem, teraz karmi Acana. Jak wroci z pracy to ci na pewno odpisze. Ale zanim ci odpisze to i tak juz wiem, ze ci powie ze Acana lepsza :) Psy jadly chetnie i jedno i drugie ale po Arionie mialy gorsze kupy. No i na Acanie Viggus ladnie rosnie wiec Aga z Acany jest zadowolona baaardzo. Moja rudi tez jest na Acanie (teraz chwilowa zmiana na nutre zeby sie suczy nie znudzilo) a Ariona zjadla kiedys probke. I kupe miala ogromna. A po Acanie kultura ;)

Link to comment
Share on other sites

Dzięki-napisze do agi,no ale może jeszcze ktos sie wypowie:)

Dziś byłem w innym sklepie i tam jest Arion,mozna na wage,tak więc pewnie sie skusze i wypróbuje lamb&rice,co do Cibau(jest z Włoch) to znalazłem stronke na której niewiele jest napisane,mało przejrzyste informacje, tak jak na opakowaniu karmy :(

Aha byłbym zapomniał-czy ktoś może mi podać maila do krakowskiego oddziału Acany :wink:

Link to comment
Share on other sites

Moja suka jadła ariona dla dużych szczeniąt. Nawet jej smakował, ale ona nie jadła wyłącznie ariona, tylko na śniadanie, a na kolację zawsze je gotowane. Wydawało mi się, że wszystko jest ok, ale pojawił się śluz w kupkach, aczkolwiek nie wiem czy arion był tego przyczyną.

Ale ja się uprzedziłam i już go chyba nie kupię.

Zresztą od dłuższego czasu Kreska je tylko i wyłącznie gotowane żarcie i dzięki temu dowiedziałam się co znaczy "ładna kupka" ;)

I staram się nie kupować karmy na wagę, jeśli już to tylko w sklepach, których jestem na 100% pewna. Raz się nacięłam, sprzedano mi "niewiadomoco", a miało to być boschem... Niestey wtedy nie wiedziałam jak wyglądają i jak pachną granulki boscha i dałam się nabrać (a psu to "niewiadomoco" wybitnie nie służyło :evil: )

Link to comment
Share on other sites

Arion nie ma żadnego porównania z karmą na poziomie Acany. A sprzedawca często zachwala towar którego chce się pozbyć. Obserwując Ariona w sklepach (a często przebywam w zoologikach) to widzę tylko jak kurz osiada na opakowaniach :). Co do Cibaua to jest nienajgorszą perspektywą średniej półki (mój pies zjadł dwa worki - Fish&Rice i Lamb&Rice) nic specjalnego ale nie najgorsze.

Link to comment
Share on other sites

Obserwując Ariona w sklepach (a często przebywam w zoologikach) to widzę tylko jak kurz osiada na opakowaniach

a jakie sa tam jeszcze karmy? bo najczesciej jest tak, ze ludzie biora masowo to co inni - czyli smiecie typu chappi frieskies albo eukanube czy royala - bo te karmy znaja. Jakbys postawila w sklepie acane tez by sie zapewne kurzyla - bo ludzie nie znaja takiej karmy...

Nie twierdze ze tak musi byc, ale tak jest najczesciej...

Kolezanka ktora ma mlodego doga najpierw karmila go royalem gdzies do 5 m-ca zycia chyba a poyem przeszla na ariona - z tego co wiem byla zadowolona

Link to comment
Share on other sites

Agnes - myślałem raczej o dużym sklepie z dużym wyborem karm. Nie twierdzę, że ludzie nie kierują się nazwą, ale od tego jest sprzedawca, żeby doradzić i porozmawiać (często to marzenie:)). Pracując w zoologiku nie polecałem Ariona - wolałem Acane czy Bento Kronen.
Cieszę się że pies wychowany na Arionie ma się dobrze - nie jestem wrogiem tej karmy ale uważam że są rozsądniejsze propozycje.

Link to comment
Share on other sites

Kupiłem kg Ariona lamb&rice na wypóbunek dla psa-wrótce zobacze jak sie po niej zachowa,ale coś mi sie wydaje że wybiore Acane za którą przemawia wiecej korzyści,w każdym razie dzięki za podzielenie sie spostrzeżeniami.Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Czesc!
To znowu ja :D Wypróbowałem juz obie karmy tzn mój psiak i różnice są...ale zaskakujące i nie wiem czy tak reagują pozostałe psy no dobra do rzeczy-mowa o lamb&rice-kiedy degustował ariona nawet mu smakowała i było wszystko ok ale kiedy zjadł acane to sie zaczęło-wymioty,biegunka brak apetytu-mój pies chyba nie lubi nowozelandzkiej jagnięciny,zaznaczam że on nie jest wybredny i zje praktycznie wszystko a kupiłem po to by zobaczyć jak sie zachowa po zjedzeniu.Tak więc odchodze od pomysłu lamb&rice i bede mu kupował premium deluxe bo to mu smakuje a jest jak żywe srebro.Dzieki za sugestie i wypowiedzi.Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

darek na tym polega caly "bajer" :) trzeba dobrac karme do swojego psa :) jesli arion bedzie mu sluzyl - mozesz zostac przy tej karmie. Jesli nie - kombinuj dalej:)
Niestety w tej cenie ciezko wg mnie znalezc dobra karme:( acana, arion (bo dalej sie upieram, ze nie jest to zla karma) moze jeszcze kilka jest...ale jesli jestes w stanie zaplacic wiecej to super - bo wtedy masz duuuzo wiekszy wybor;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja karmię Arionem od marca 2003 roku moje psy, wychowałam na nim 3 mioty i nie mam wogóle problemów z czymkolwiek. A wręcz jestem mile zaskoczona.
Mój Rubin jest całe życie na Arionie i mała Asanpi też na mojej www mozna zobaczyc jak wyglądają po tej karmie ( podstronka Asanpi w przygotowaniu).

Link to comment
Share on other sites

Cześć. My kupujemy Acane - jej skład rzeczywiście jest bogatszy od wielu innych karm. Parę miesięcy temu kupowaliśmy CIBAU lecz zrezygnowaliśmy na rzecz Acany co uważam za słuszne. Niedawno w sklepie spotkałam pewną dziewczyne, która kupowała Acanę dla swojej suni (ktora była po szczeniakach)i zachwalała że po Acanie pies doszedł do siebie bardzo szybko i przytył ok 8 kg.

Link to comment
Share on other sites

Karmę Arion kupuje od jakiegoś czasu ale psiaki dostaja ją z mięsem gotowanym i warzywami. Teraz, kiedy mam w domu karmiącą , to ona dostaje Belcando i Eukanube a reszta Arion z dodatkiem tych karm. Nie zapominam oczywiście o mięsie.
Moje psy to chowy i samoyed. Dla nich trzeba dobrać karmę i ta moim zdaniem się sprawdza. Np. samej Eukanuby nie chciały jeść. Teraz Lamb&Rice wcinaja aż się uszy trzęsą.
Samoyedka bardzo szybko nudzi się karmą więc dość często muszę jej zmieniać. Ale do Arion zawsze wraca.
:) :) :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

jest na Arionie dla szczeniat ras duzych i jak na razie, odpukac, wszystko w porzadku. Nie zauwazam zadnych negatywow tej karmy, moze poza wielkoscia granulatu, dla doga moglaby byc wieksza. 'Malutka' wtrabila juz 3 worki 15 kg, zjada wszystko, kupki w porzadku. Poza tym cena tez przyjazna - za 15 kg ok. 120 zł
A na temat Acany opowiem za miesiac, bo dla urozmaicenia zamowilem teraz ACANE LARGE BREED PUPPY - zobaczymy jak bedzie smakowala. Cena troche wyzsza ok. 190 zł. za 15 kg.
A ja teraz zadam kolejne pytania o innych karmach: może ktos karmi
CHICOPEE PUPPY LARGE BREED - za 15 kg ok. 150 zł lub BOSCH JUNIOR BIGGER BREEDS = za 15 kg ok. 170 zł.
Ahha i jeszcze kolejna karma sprzedawana w 20 kg opakowaniach ekonomicznej serii Boscha, przez producenta nazwana uniwerslana dla szczeniat i psow aktywnych- za 20 kg cena ok. 140 zł.
Chce troche urozmaicic menu, moze pomieszac karmy, zrobic zestawy na rozne dni i stad te pytania.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mazek'] BOSCH JUNIOR BIGGER BREEDS = za 15 kg ok. 170 zł.[/quote]
Carragan karmi Carry'ego (wilczarz) boschem i z tego co wiem, jest bardzo zadowolona, a Carry jest piękny i ogromny 8)
[quote]ekonomicznej serii Boscha, przez producenta nazwana uniwerslana dla szczeniat i psow aktywnych [/quote]
Ekonomiczna, jak sama nazwa wskazuje jest podobno nieco gorsza. 8)

Lepiej uważać z tym mieszaniem karm, żeby psu żołądek wytrzymał 8)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mazek']ACANE LARGE BREED PUPPY - zobaczymy jak bedzie smakowala. Cena troche wyzsza ok. 190 zł. za 15 kg.
[/quote]

O rany a czemu Ty tak przepłacasz ?!?!?!?! Acana Large Breed Puppy kosztuje 140zł za 15kg !!!!

Link to comment
Share on other sites

Kati,
w linkowni chyba jest jakiś link do strony ariona. Ale mam przed nosem ulotkę to Ci napiszę ;)
[b]Premium Puppy[/b]- dla szczeniąt
[b]Adult Maintenance[/b] - dla dorosłych z normalną aktywnością
[b]Adult Performance[/b] - dla dorosłych aktywnych psów
[b]Adult Light[/b]- dla dorosłych psów ze skłonnością do otyłości
[b]Adult Lamb and Rice[/b]- dla dorosłych wrażliwych psów
[b]Adult Maintenance Mini[/b]- dla psów dorosłych małych ras

Tyle jest na ulotce, ale wiem, że jest też dla szczeniąt dużych ras bo sama ją kupowałam. 8)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...