Jump to content
Dogomania

border


alispo1

Recommended Posts

znajomi rozgladaja sie za borderem,moze znacie jakies hodowle,do ktorych warto zajrzec,albo wrecz przeciwnie-przed ktorymi nalezy ostrzec.....nie chodzi o wybitnego szczeniaka,ale zeby byl z naprawde przyjaznej hodowli.A moze znacie jakies mioty zapowiadane?

Link to comment
Share on other sites

Ja się mogę wypowiedzieć tylko o hodowli Energizer.

Hodowca cały czas interesuje się losem "swoich" psów. Gdy odebrałam Holkę to przez kilka dni miała telefony "sprawdzające" czy wszystko w porządku :D Jakikolwiek problem się pojawiał - od razu rada.

Tomek pomaga w szkoleniu psów ze swojej hodowli, udziela rad związanych z wystawianiem, w razie potrzeby służy hotelem etc. Wiem, że nie tylko ja, ale również inni właściciele Energizerów mają stały kontakt z hodowcą. Nawet ci, którzy mieszkają ciut dalej: Kraków, Wrocław, Trójmiasto. To zresztą widać na stronie borderkowa:D

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania to służę :D Niestety innych hodowli nie znam z bliska.

Link to comment
Share on other sites

Dużym plusem tej hodowli jest to że psy wykonują to do czego zostały stworzone. Ćwiczą swój instynkt pasąc owce :D

Wybór hodowli w dużej mierze zależy od tego jakie znajomi mają oczekiwania względem psa. Jeśli chcą psa z instynktem pasterskim i jednocześnie takiego który będzie dobrze się prezentował na ringu to Energizer prawdopodobnie spełni oczekiwania :D

Jeśli jednak ma być to pies sportowy z linii hodowanych do agility, flyball czy też innych psich sportów to warto jest się rozejrzeć np. w Czechach.

Link to comment
Share on other sites

Anulka, Energizery nadają się do agility, flyball itd :D

Widziałam je w akcji :D

Z Holką trochę się bawię od przypadku do przypadku i widzę, że sprawia jej to przyjemność :D Zresztą z tego co wiem to kilka Energizerów we Wrocławiu intensywniej ćwiczy?

Link to comment
Share on other sites

[quote]Anulka, Energizery nadają się do agility, flyball itd[/quote]
Nie wątpię że tak :biggrina:
Tylko jeśli miałabym brać bordera i ćwiczyć agility z nim tak na poważnie to stawiałaby raczej na hodowlę w której psy są hodowane właśnie pod kątem psich sportów. Ale to tylko moja opinia ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...