Jump to content
Dogomania

Odpowiednie dawkowanie karmy dla psa.


Qert111

Recommended Posts

Cześć, piszę do Was z prośbą o rade - otóż nie wiem, czy aby na pewno wszystko dobrze obliczyłem. Jestem przed adopcją psa, będzie to samiec "w typie labradora" o wadze ~20kg. Chciałbym zapytać, czy biorąc pod uwagę karmy:

Royal Canin Breed Labrador Retriever Puppy

Dolina Noteci Premium

Wyszło mi, że dzienne zapotrzebowanie to 572kcal. Karmiąc trzy razy dziennie, wychodzi odpowiednio 190g karmy dolina noteci, oraz 50g karmy royal canin na posiłek. Czy jest to odpowiednie dawkowanie, czy coś przekręciłem przy liczeniu?

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Qert111 napisał:

Cześć, piszę do Was z prośbą o rade - otóż nie wiem, czy aby na pewno wszystko dobrze obliczyłem. Jestem przed adopcją psa, będzie to samiec "w typie labradora" o wadze ~20kg. Chciałbym zapytać, czy biorąc pod uwagę karmy:

Royal Canin Breed Labrador Retriever Puppy

Dolina Noteci Premium

Wyszło mi, że dzienne zapotrzebowanie to 572kcal. Karmiąc trzy razy dziennie, wychodzi odpowiednio 190g karmy dolina noteci, oraz 50g karmy royal canin na posiłek. Czy jest to odpowiednie dawkowanie, czy coś przekręciłem przy liczeniu?

Dawkowanie jedzenia dobiera się do konkretnego psa. Informacje na karmie są tylko orientacyjne, nie można tego tak przeliczać. Zależy jaki pies, gruby czy chudy, zależy jaką ma aktywność, jaką przeszłość, jaka przemianę materii, ile ma lat.

 Wyobraź sobie, że kazdy człowiek o masie, przyjmijmy 80 kg, dostaje tyle samo jedzenia -niezalenie od tego czy jest stary czy młody, gruby czy chudy, schorowany, czy zdrowy itd. Przecież to bez sensu.

zacznij od tego , ze spytaj osoby od której psa adoptujesz jaką  karmę teraz pies je i  w jakiej ilości. Zapytaj co lubi jeść, a czego nie lubi. Im więcej uda ci się dowiedzieć tym lepiej. psy, tak jak i ludzie, tez mają swoje ulubione smaki.

Ile pies ma lat?

zdrowy?  nie jest ani za gruby ani za chudy?  Bo jak jest chudy, np po schronisku, trzeba będzie go podkarmić/  

jak  z jego kondycją?  to młody umięśniony pies, który chodzi na długie spacery?

itd

Royal Canin Breed Labrador Retriever Puppy to słaba karma -biało drobiowe (czyli słabo) i kukurydza (czyli jeszcze słabiej).

Lepsza jest taka karma w której jest mięso  w składzie wprost wpisane i najlepiej na pierwszym miejscu  np "mięso z indyka". I lepiej jak nie ma w składzie kukurydzy .

Dolina Noteci Premium -to właściwie same podroby. Można dawać , ale jako dodatek, a nie jako podstawę karmienia psa.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...