Jump to content
Dogomania

Poranne szczekanie


Bezik

Recommended Posts

Od tygodnia mam w domu suczkę. Gdy wzięłam ją do siebie miała 7 tygodni. Suczka śpi w domu w wyznaczonym dla niej kojcu. Zamykamy ją w kojcu również w momencie gdy wychodzimy z domu, bo wszystko gryzie jak pirania, aczkolwiek jestem dobrej myśli, że gdy skończy okres kwarantanny i będzie mogła się wybiegać, to gryzienie się zmniejszy.

Problemem natomiast jest szczekanie po wstaniu rano. Sunia przesypia w kojcu całą noc, ale o 7 rano z zegarkiem w ręku robi karczemną awanturę aby ją wypuścić z kojca. Chcę ją wypuścić, ale nie chcę tego robić gdy jest tak pobudzona bo boje się, że gdy nie będzie nas w domu to będzie wyła i szczekała bez przerwy, nawołując do wypuszczenia z kojca. Siedzę więc cicho w sypialni 20-30 min dopóki się nie uspokoi i wypuszczam ją dopiero gdy jest cicho. Zaczynam jednak powątpiewać w słuszność tej metody, właściwie mam wrażenie, że zaczyna awanturować się co raz dłużej. No i jak zacznę już jeździć do pracy to nie będę mogła siedzieć zamknięta w pokoju przez 30 minut, bo będę musiała przygotować się szybko i wyjść.

Czy macie dla mnie jakąś poradę na temat tego jak mogłabym ją wypuszczać rano, żeby nie nauczyło jej to, że sposobem na wyjście jest wszczęcie awantury?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...