Jump to content
Dogomania

Stowarzyszenie , metryka , czy pies jest faktycznie rasowy?


Recommended Posts

Posted

Witam poszukuje psa rasy Rottwailer, na OLX jest dużo ogłoszenie czytam i nie wiem jak to jest dokładnie sprzedawca pizze że pies ma metryke, cip c hodowla zarejestrowana w stowarzyszeniu czy taki pies jest faktycznie rasowy, czy to poprostu metryka stowarzyszenia i obejście prawa? 

Chce się upewnić przed zakupem takiego psa, żeby później załatwić wszystkie formalności w gminie, no i oczywiście żeby pies był z pewnego źródła. Pozdrawiam 

Posted
1 godzinę temu, matwie__92 napisał:

żeby pies był z pewnego źródła. Pozdrawiam 

Zeby pies był "z pewnego źródła",to szukaj hodowli zrzeszonej w Związku Kynologicznym w Polsce.Wszystkie inne,to pseudohodowle Psa Burka i Kotka Kocurka.

Tylko hodowla ZKwP da Ci gwarancję rasowości i udokumentowanej do piatego pokolenia wstecz przeszłości,tylko ten Związek pozwoli Ci na wystawianie i legalny rozród psa - gdybyś chciał/a mieć swoją hodowlę.

Przeczytaj wątek ze strony głownej w dziale Hodowla pt.Cocker Spaniel Angielski,tam znajdziesz wyjaśnienia dotyczące Twojego pytania ,pochodzące od doświadczonej osoby.

Zyczę podjęcia dobrej decyzji.

 

  • Upvote 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...