Jump to content
Dogomania

Całodobowa opieka nad chorym psem


Rolzi123

Recommended Posts

Witam 

Piszę ten post aby ulżylo mi trochę na duszy i może ktoś czuje się podobnie do mnie . Mam 23 lata moj piesek za niecały miesiąc skończy 13 lat . Jakieś 1.5 miesiąca temu przestał nam normalnie jeść ... Bez żadnych innych objawów. Zaczęła sie walka ... Jezdzenie po klinikach i szukanie dlaczego pies nagle przestał byc glodny . Okazało sie prawdopodobnie , że dopadła go angina . Dostał antybiotyk i wrócił do normalnego jedzenia ( Royal canin hypoalergenic + zaczęliśmy mu dokładać do kazdej porcji kawałek gotowanego lososia). Jadł tak przez niecałe 2 tygodnie i na nowo przestał jeść. Teraz to juz wogole nic zero kurczak , indyk , dorsz ... Nic nie ruszał. Zaczął dostawać antybiotyk na nowo plus zrobiliśmy wymaz z pyszczka . Jezdzilismy z nim na kroplowki i dostawal plynna karme z royala liquid drinki . Okazało sie , ze pies ma bakterie w pysku wlasnie takie ktore powoduja zapalenie górnych dróg oddechowych . Pies w tej chwili jest pod moja opieka , poniewaz mama wyjeżdża za granice do pracy . Wymaga on karmienia przez strzykawke 3 razy dziennie i podawania leków tez 3 razy dziennie . Trzeba go po tym myć bo wiadomo , ze leci mu po buzi . Jeżdżę z nim codziennie do weterynarza na antybiotyk.  Zaczął od 5 dni jeść troszke wołowiny ale co to za jedzenie... Prawdopodobnie juz nie bedzie jadl sam . Mam strasznego doła , poniewaz bardzo go kocham ale mam dość ... Nawet nie mogę isc do pracy bo pies aprobuje caly moj czas . Juz powoli dostaje na głowę. Nie wiem sama co robic. Piesek dodatkowo ma chore serce i stawy ... Slabo juz chodzi . Czy ktoś z was też poświęca cale swoje zycie zwierzakowi?

Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, Rolzi123 napisał:

Prawdopodobnie juz nie bedzie jadl sam . Mam strasznego doła , poniewaz bardzo go kocham ale mam dość ... Nawet nie mogę isc do pracy bo pies aprobuje caly moj czas . Juz powoli dostaje na głowę. Nie wiem sama co robic.

Dlaczego przewidujesz,ze nie będzie sam jeść?Przekonasz się o tym po skończeniu kuracji antybiotykowej,teraz zapewne ma jakieś dolegliwości bólowe.Przeczekaj ten proces leczenia - zobacz jakie będą efekty.Jeszcze jedno - Rolzi...nie poświęcasz pieskowi "całego życia",poświęcasz mu swój czas,ale on tego teraz od Ciebie potrzebuje,po 13 latach należy mu się opieka,prawda?To bardzo wyczerpujące,to prawda,ale jesli to uratuje zdrowie i życie psiaka,to warto,nie sądzisz?Cierpliwości,wszystko się wyklaruje,jedzenie to kwestia życia i śmierci,nikt nie będzie od Ciebie oczekiwał permanentnego karmienia psa strzykawką.....Mam nadzieję,że wyzdrowieje i mimo dodatkowych chorób będzie się jeszcze cieszył życiem,Zyczę  tego jemu i Tobie.

Link to comment
Share on other sites

Bou :) Dziekuje za slowa otuchy . Co do tego antybiotyku to mial juz serie jedna która trwala 12 dni i wtedy Wkoncu po 7 dniach przyszly badania wymazu . Okazalo sie , ze pies musi miec podawany inny antybiotyk jeszcze przez conajmniej 10 dni . Dzisiaj będzie 4 dzień podawania tego nowego co ma byc bardziej skuteczny.  Ale jak na razie nic sie nie zmienia . Pies juz sam nie je prawie miesiąc. 

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Rolzi123 napisał:

Bou :) Dziekuje za slowa otuchy . Co do tego antybiotyku to mial juz serie jedna która trwala 12 dni i wtedy Wkoncu po 7 dniach przyszly badania wymazu . Okazalo sie , ze pies musi miec podawany inny antybiotyk jeszcze przez conajmniej 10 dni . Dzisiaj będzie 4 dzień podawania tego nowego co ma byc bardziej skuteczny.  Ale jak na razie nic sie nie zmienia . Pies juz sam nie je prawie miesiąc. 

Dokończ kurację,potem - podejmiesz decyzję co dalej.Trzymam kciuki...niełatwy czas przed Tobą,tak,czy siak...Odzywaj się,jeśli chcesz to na maila.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...