Jump to content
Dogomania

ciagle szarpanie smyczy i szczekanie bez powodu


agata_1

Recommended Posts

witam, mam problem z 1,5 rocznym psiakiem, wczesniej nie bylo tego problemu. od niedawna zaczelo sie szczekanie na wszystko i wszystkich bez wyjatku oraz szarpanie smyczy, kazde skarcenie konczy sie gonitwa wokol mojej osi i warczeniem? nie mam pojecia jak go tego oduczyc :( jakies pomysly?

Link to comment
Share on other sites

chodzil na smyczy typu flexi z czasem przerzucilismy sie na zwykla i wtedy sie zaczelo..jak nie pozwole mu sie przywitac z obcym psem zaczyna sie szarpanie za smycz lub nawet gryzienie nog itd. komend jest uczony na biezaco, z tym nie ma problemu, jedynie socjalizacja i brak skupiania na przewodniku:( najczesciej nasz spacer wyglada w ten sposob ze wybieramy sie na wybieg gdzie bawi sie z innymi psami lub wykonujemy polecenia albo bieganie przy rowerze, rolkach itd nie mam pojecia jak go zmeczyc psychicznie :(

Link to comment
Share on other sites

No to chyba na tym polega problem, że nie jesteś dla niego ważna.  Czyli coś robisz nie tak jak trzeba,

Najprościej to byłoby zapisać się na jakie zajęcia z psem - napisz miasto, to może  ktos doradzi dobrego trenera.

albo we własnym zakresie po-pracowac z psem  - przeczytaj np ksiazki pani Mrzewińskiej  tutaj tytuły http://lubimyczytac.pl/autor/9638/zofia-mrzewinska/

Na twoim miejscu to bym zrezygnowała z chodzenia na wybieg dla psów;  bo pies tym bardziej  nie jest Toba zainteresowany. Ale robiłabym psu spacery po prostu ze sobą, bez roweru czy rolek, po prostu Ty i pies; można chodzić w nowe miejsca; cos nowego pokazać psu. Moze gdzieś pociągiem pojechać czy autobusem, pójść do sklepu np zoologicznego -niech w kolejce z Toba poczeka , a potem przy ladzie może dostać ssmaczka

Jak masz psa na smyczy, to  przecież możesz mu powiedzieć "siad" jak zna polecenia i tyle,  pies siedzi.  Nie szarpie smyczy, nie gryzie nog, chwalisz go i idziecie dalej; a siad możesz mówić i co 5 kroków/ albo inne polecenia . Twój pies widzi innego psa,  przecież nie musi sie witac z psem, mówisz "siad" pies siada, a tamten pies przechodzi. i idziecie dalej.

Mam psa bardzo emocjonalnego i czasem bawimy sie w ten sposób, że pies musi siadać przy nodze/na smyczy/ w tłumie ludzi, jak np dzieci biegają, i przepuszczamy dzieci,  chwile idziemy, znou jakieś dziecko biegnie -pies siada przy nodze/przepuszczamy, a że siadać musi co chwile, ja mówię po cichu polecenia -no to gapi się na mnie - kiedy ma usiąść, a kiedy wstać. I naprawde po takim spacerze jest zmęczony psychicznie. Jak dziecko podchodzi za blisko to go zastawiam, ale jemu się nie wolno ruszyć. A jaki jest z siebie dumny, ze wysiedział, ze jest taki super -bo go zawsze wychwalę.

Link to comment
Share on other sites

wlasnie w tym problem ze jesli przechodzi pies nie ma opcji zeby nie zareagowal. wzielismy go kiedy mial 6 tygodni i tez wtedy byl problem z socjalizacja ze wzgledu na brak szczepien i zaniedban jak sie pozniej okazalo piesek mial tasiemca i to w stanie zawansowanym wiec jakby tez zaniedbane byly kontakty i posluszenstwa. mam nadzieje jednak ze to cos pomoze, dziekuje! :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...