Jump to content
Dogomania
Sign in to follow this  
Krysiek

Alternatywa dla łańcucha.

Recommended Posts

Witajcie

Posiadam dużego owczarka kaukaskiego. Mieszkam na wsi, dom jest ogrodzony siatką z 2 stron i tutaj pojawił się problem. Wokół podwórka wieczorami chodzi bardzo dużo psów,  kotów i leśnych mieszkańców jak lisy, sarny czy nawet dziki. Mój pies mieszkał cały czas na podwórku, gdzie mógł biegać swobodnie. Niestety ostatnio siatka została zniszczona przez zwierzęta. W siatce już w 2 miejscach! są dziury, przez które nawet ja mógłbym przejść, przez co mój pies ucieka z podwórka. Mam zamiar wymienić siatkę na normalne ogrodzenie jak z pozostałych dwóch stron, lecz do tego czasu pies jest na łańcuchu, co mi się bardzo nie podoba. Czy znacie jakieś rozwiązania, którymi mógłbym zastąpić łańcuch? Znalazłem jedynie  15 m linki, niestety są tylko dla psów do 50 kg, boję się, że mogą nie wytrzymać i pies ucieknie. Szukam najlepiej czegoś, co miałoby co najmniej kilkanaście metrów, gdyż mój pies kocha śnieg i chciałbym aby mógł przez ten czas korzystać z zimy. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

hej

może pomogę. Możesz spróbować z linką do wspinaczki - je ciężko zerwać, chyba że Twój pies lubi gryźć to taką linkę po jakimś czasie przegryzie...może również dał by radę uwiąz dla koni.

 

Ale czy linka - czy łańcuch - jeśli masz możliwość niech nie ciągnie pies go po ziemi.

Najlepiej jest rozwiesić nad podwórkiem linkę (może być holwnicza, może taternicza byleby była mocna) np od domu do jakiegoś drzewa/płotu. Do tej linki doczepiasz łańcuch/linkę - np za pomocą porządnego taterniczego karabinku a rugi koniec do obroży psa, by psiak biegając po podwórku nie ciągnął uwiązu za sobą po ziemi  - odciąża to jego kręgosłup ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

Announcements

×