Jump to content
Dogomania

Alternatywa dla łańcucha.


Krysiek

Recommended Posts

Witajcie

Posiadam dużego owczarka kaukaskiego. Mieszkam na wsi, dom jest ogrodzony siatką z 2 stron i tutaj pojawił się problem. Wokół podwórka wieczorami chodzi bardzo dużo psów,  kotów i leśnych mieszkańców jak lisy, sarny czy nawet dziki. Mój pies mieszkał cały czas na podwórku, gdzie mógł biegać swobodnie. Niestety ostatnio siatka została zniszczona przez zwierzęta. W siatce już w 2 miejscach! są dziury, przez które nawet ja mógłbym przejść, przez co mój pies ucieka z podwórka. Mam zamiar wymienić siatkę na normalne ogrodzenie jak z pozostałych dwóch stron, lecz do tego czasu pies jest na łańcuchu, co mi się bardzo nie podoba. Czy znacie jakieś rozwiązania, którymi mógłbym zastąpić łańcuch? Znalazłem jedynie  15 m linki, niestety są tylko dla psów do 50 kg, boję się, że mogą nie wytrzymać i pies ucieknie. Szukam najlepiej czegoś, co miałoby co najmniej kilkanaście metrów, gdyż mój pies kocha śnieg i chciałbym aby mógł przez ten czas korzystać z zimy. 

Link to comment
Share on other sites

hej

może pomogę. Możesz spróbować z linką do wspinaczki - je ciężko zerwać, chyba że Twój pies lubi gryźć to taką linkę po jakimś czasie przegryzie...może również dał by radę uwiąz dla koni.

 

Ale czy linka - czy łańcuch - jeśli masz możliwość niech nie ciągnie pies go po ziemi.

Najlepiej jest rozwiesić nad podwórkiem linkę (może być holwnicza, może taternicza byleby była mocna) np od domu do jakiegoś drzewa/płotu. Do tej linki doczepiasz łańcuch/linkę - np za pomocą porządnego taterniczego karabinku a rugi koniec do obroży psa, by psiak biegając po podwórku nie ciągnął uwiązu za sobą po ziemi  - odciąża to jego kręgosłup ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...