Jump to content
Dogomania

POMOCY! Rabuś szuka domu gdzie człowiek bedzie przez wiekszoćś czasu


Recommended Posts

Rabuś to urroczy, nieduży grubasek zaadoptowany  5 lat  temu. Wyciągnięty ze schronu nigdy tak naprawde sie nie dostosował - cierpi na  lęki separacyjne. Objawiają sie one dość głośnym  rozpaczaniem i demolowaniem mieszkania kiedy nikogo nie ma. Rady behawiorysty nie poskutkowały....  może nie był dość kompetentny... nie wiem... Poza tym to sympatyczny, posłuszny, troszkę wycofany tłuścioszek. Ponieważ pracuje zawodowo i jestem samotną mamą 5-latka- czasem  po prostu musze wyjść z domu.  Rabuś zaczął być problematyczny. Rozwiązaniem było umieszczenie go u mojej emerytowanej mamy, która dość dużo czasu spędza w domu. Niestety  stan zdrowia mamy nie pozwala już jej na opiekę nad Rabusiem i ... mamy  prawdziwy kłopot. Potrzebny jest dom , w którym  albo bedzie dużo ludzi i najczęściej ktoś w nim bedzie, albo taki z ogródkiem- o dziwo Rabuś lepiej znosi samotnośc w ogrodzie lub na podwórku, a my mieszkamy w blokach.To idealny piesek dla mało aktywnej emerytki/emeryta- Rabuś nie potrzebuje dużo ruchu i spacerów. Najbardziej kocha towarzystwo człowieka. Pomocy- ktoś , coś?

Link to comment
Share on other sites

Nie myślałaś o tym, by z psiakiem popracować, aby nauczył się zostawać sam?

Może klatka kennelowa zdałaby egzamin?

Tutaj na forum domu dla niego nie znajdziesz.

Tu wszyscy szukają psom domów, a psiaków w potrzebie jest multum.

A tak na marginesie opcja by zostawał sam w ogrodzie chyba nie jest zbyt dobra.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Gabi79. Odpowiadając na twoje pytanie- z psem pracowałam nie tylko ja ale i behawiorysta. Pewne sprawy ogarneliśmy , innych sie nie dało.... Pisałam o tym w poście.  Skoro uważasz,ze szukanie tutaj nowego domu mija sie z celem- to może masz lepszy pomysł? I niby dlaczego zostawianie psa w ogrodzie , z budą, michą i wszystkim co jest mu do szczęścia potrzebne ma być złym pomysłem? Póki co złym pomysłem- dla wszystkich, uwzględniając sąsiadów jest zostawianie go w domu.  Znasz jakieś lepsze wyjście? Pozdrawiam

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...