Jump to content
Dogomania

Krople na pchły


Aga

Recommended Posts

Wczoraj kupiłam krople na pchły dla mojego psiaka, tubka ma zaledwie 3 cm bez dozownika kropel i kosztowało ok 7zł, więc myśle że powinno być dobre. Jedyną rzeczą jaka pisze na tubce to:

Diazinon 30%

Batch/Exp.:zie sluitrand/see

top flap/voyez a bord superieur/

siehe Dichtungsrand

Czy ktoś z Was używał takich kropelek, kupiłam je w zoologicznym, gość powiedział żeby zakroplić po kropli na szyję, ogon i pod pachy, najlepiej na noc, bo nie wolno psa głaskać przez 6 godzn. Czy wiecie jak często się zakrapla???

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja dla mojego pieska używam kropli Frontline, które kupuję u weterynarza (cena dla jamnika pow. 5kg wynosi ok. 15zł). Działa to miesiąc na kleszcze i trzy na pchły. Zakrapla się tylko na szyję i trzeba czekać ok. 2 dni, aby wyschło. Nie można jednak kąpać pupila na 2 dni przed i po zakropleniu. Stosuję ten środek od dawna i jest naprawdę skuteczny. Polecam!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ja przekonałam sie,że te kropelki ze sklepu zoologicznego zupełnie nie zdaja egzaminu.. :( Dopiero wet dał mi Frontline i to pomogło.. Jeździmy z psem czasem na wieś i tam mógłby złapać jakiegoś kleszcza czy pchłę.. Teraz problem przestał istnieć.. :) Jak narazie jestem bardzo zadowolona.. Polecam.

Link to comment
Share on other sites

Marta Twój boksio jest śliczny, bardzo mi się podoba zwłaszcza, że ja marzę, mieć kiedyś boksia z ogonkiem i całymi uszkami.

A ten piesio na emblemacie to mix-boxera, to była Aza, mój pierwszy piesek, którego niestety musiałam uśpić w wieku 8 miesięcy :cry:

Psina była przesłodka, ale teraz rany goi nam suńka ze schroniska - wspaniałe psisko.

A to parę fotek Azy:

a7.jpg

a20.jpg

a23.jpg

a30.jpg

A to moja druga psinka ze schroniska:

dorka.jpg

dorka13.jpg

dorka1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Aga bardzo mi przykro z powodu twojego pierwszego pieska.. Wiem jak to jest stracić przyjaciela (mnie zginęło kilka :( ) Aza była śliczna.. Poprostu cudna!!!!

Mam nadzieję,ze druga sunia wygoi rany.. Takie psiaki ze schronisk potrafią się odwdzięczyć człowiekowi za okazane im ciepło.. :)

Link to comment
Share on other sites

Takie psiaki ze schronisk potrafią się odwdzięczyć człowiekowi za okazane im ciepło..

oj.. i to baaardzo :lol: , sunia jest bardzo kochana :D

Widziałam fotki Twojego psiurka na zwierzakach, kochany boksiu :wink:

Link to comment
Share on other sites

Hmm.. Ja tez kupiłam Frontline u swojego weta.. Zapłaciłam tylko 16 zł. (a mam boksera !) No i powiedziano mi,ze ma działać do 3 miesięcy.. To jak to w końcu jest ??? Bo fakt,że środek skuteczny - jak narazie nie mam żadnych zastrzeżeń..(miesiac już minął..) Tylko co z tym czasem działania bo zgłupiałam.. Czy wet mógłby udzielić mi złych info?

Ps. Ja odradzam krople z zoologicznego.. Raz takie kupiłam i niestety okazały sie totalnie do niczego. :(

Link to comment
Share on other sites

Ale Wy kupowaliście całe opakowanie bo ja już w końcu nie wiem jak to jest :-? . Bo ja zapłaciłam 25 zł. :o :o :o za Frontline i to nie za całe opakowanie tylko to była taka malutka (chyba ze 3 cm) niebieska sasztka i wet wycisną z niej to i rozprowadził mu to na karku. I dodał aby przez 48 godzin nie głaskać go w to miejsce ani go nie kąpać.

Dodam jeszcze że mam półrocznego maltańczyka który waży niespełna 4 kg :D .

Link to comment
Share on other sites

Ja też dostałam taką małą niebieska saszetkę.. Generalnie to o Frontline pytałam przy okazji wizyty (nawet nie pamiętam o co chodziło.. ) Za całą wizytę zapłaciłam 50 zł.. Ale pamiętam,ze pytałam konkretnie ile za Frontline i powiedział,że 16 zł.. Chociaz jak tak czytam wasze wypowiedzi to mi sie aż wierzyć nie chce.. Sama nie wiem.. Moze coś mu sie pomyliło? :( Nie chciałabym nikogo wprowadzić w błąd..

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...