Jump to content
Dogomania

brak wypróżnień u psa po operacji


Anarchia

Recommended Posts

w zeszłym tygodniu moja suczka miała przeprowadzany zabieg mastektomii. Czuje się dobrze i ciągle wszystkich zaczepia, żeby się z nią bawić :) i przynosi piłkę, żeby jej rzucać. Raczej nic jej nie boli, tylko niepokoi mnie mały apetyt i całkowity brak wypróżnień.

Zabieg był w środę i od czwartku prawie nic nie jadła, tylko minimalne ilości miękkiego jedzenia z puszki (max 3 razy dziennie, po 3 lub 4 kawałki tego jedzenia).
Całkiem odmówiła jedzenia suchej karmy, którą jadła do tej pory. Dopiero w sobotę i niedziele jadła większe porcje (zjadła dopiero ugotowane w domu mięso z kurczaka, no i jedzenie z puszki). 
Nadal jednak się nie wypróżniła :( Sika bardzo często, ale nawet nie próbuje się nastawiać do zrobienia kupy :(
Dzwoniłam w sobotę popołudniu do weterynarza, ale powiedział, że takie zachowanie jest całkowicie normalne i jeśli nie będzie żadnych zmian to mam przyjść z psem we wtorek. Czy czekanie do wtorku to nie za długo? to w końcu prawie tydzień bez kupy od czasu zabiegu :( może to jest normalne, ale boję się, że jej to zaszkodzi...

Nie dam jej przecież żadnych leków, bo nadal bierze antybiotyk (zostały 3 dawki). W sobotę i niedziele wieczorem podawałam jej tylko olej parafinowy (podziałało u innego mojego psa z zatwardzeniem).

Jak ją zachęcić do jedzenia karmy? (karma jest dobra jakościowo i nawet wet stwierdził, żeby po zabiegu jej nie zmieniać) 

I najważniejsze: Czy jest jakiś sposób na sprowokowanie wypróżnienia u suczki?  

 

Link to comment
Share on other sites

Nie martw się,ma prawo jeszcze nic nie robić,przecież nie jadła,w końcu tę kupę zrobi:).

Jeśli chodzi o jedzenie...no cóż,każdy wybiera to,co lepsze.Spróbuj dać jej suchą karmę wymieszaną (wymamlaną) z łyżeczką mokrej,tyle,żeby pachniała.Nie dodawaj mokrego do suchego,teraz tylko dosmacz,potem sie z tego wycofaj.

A wtorek jest przecież już jutro,chyba ,że chodzi o następny?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...