Jump to content
Dogomania

Pies w domu, a praca zdalna [problem inny jak reszta]


Sebest

Recommended Posts

Witam,

jestem nowy na forum i przede wszystkim chciałbym przywitać wszystkich forumowiczów ! :) Piszę do Was z obawy przed pewną sytuacją. Mieliśmy z żoną pięknego, niemal rocznego szpica miniaturowego (samiec), którego rozjechało nam auto na przejściu dla pieszych. Żona przez dłuższy czas nie mogła się otrząsnąć, po pewnym czasie postanowiliśmy wziąć takiego samego pupila (suczkę). Poprzednika, mimo ogólnie przyjętych założeń, że jest to ciężka rasa udało nam się wychować bardzo dobrze. Wesoły i pełny energii, usłuchany samiec, którego udało nam się wychować tak, by nie miał najmniejszych problemów, by zostawać samemu w domu. Obawa pojawiła się przy nowym psiaku z tego powodu, że podczas wychowywania poprzednika oboje z żona pracowaliśmy na etacie. Pies chciał czy nie chciał musiał sobie poradzić w zaistniałej sytuacji. Od pewnego czasu pracuje zdalnie w domu (widziałem podobny wątek tutaj: http://www.dogomania.com/forum/topic/339861-szczeniak-a-praca-zdalna-z-domu/ - jednak nie jest to ten sam problem), jednak z dużym wskazaniem, że jest to sytuacja przejściowa, myślę że w przeciągu kilku miesięcy otworzę swoje biuro poza domem. Przechodząc do sedna sprawy, nasza obawa jest taka, że tak jak poprzedni pies musiał zostać sam w domu, tak aktualnie nasz nowy - będzie praktycznie cały czas "pod lupą". Boimy się, że jak już będę musiał "wyemigrować" z domu pies przyzwyczajony do ciągłej obecności drugiej osoby będzie miał spore problemy z przyzwyczajeniem się do tej sytuacji. Miałem nawet pomysły, żeby zamykać się w biurze tak jakby nie było mnie w domu, ale stwierdziłem że pies i tak będzie wiedział, że tam jestem i pomyśli, że to jakiś rodzaj kary. Także prosilibyśmy bardzo o rady jak w prawidłowy sposób zachować się w takiej sytuacji. Nasi rodzice mają westa i tak go wychowali, że nie mogą wyjść z domu oboje jednocześnie bo piszczy jak na koncercie, także trochę mała przesada.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...