Jump to content
Dogomania

AUSTRALIAN CATTLE DOG


Bluebird

Recommended Posts

[B][I]Dzięki za życzenia i miłe słowa Bos :-D [/I][/B]
[B][I]Zdjęcia czarnuszka postaram się wstawić wieczorkiem. Jakoś to zaniedbałam, ale na swoje usprawiedliwienie dodam, że organizowałam jedną przeprowadzkę(teściowej) a za chwilkę my się przeprowadzmy no i na dodatek święta po drodze więc po prostu czasu mi zabrakło. [/I][/B]
[B][I]Anubis (bo tak nazwaliśmy naszego nowego przyjaciela) zostaje z nami na zawsze(no chyba, że właściciel się znajdzie w co nie bardzo wierzę bo po zachowaniu psa widać, że dostawał baty i najprawdopodobniej został porzucony). Nasz buldog od czasu do czasu ma mu coś do powiedzenia, ale powoli godzi się z obecnością nowego lokatora. Po wczorajszym wyjeżdzie integracyjnym ich relacje uległu poprawie więc jesteśmy dobrej myśli. [/I][/B]
[B][I]Pozdrawiam,[/I][/B]
[B][I]Lidka[/I][/B]
[IMG]http://www.cattledog.pl/wesswfor.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 93
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Myslę, że jesli ACD byłby duzym psem, to nie trzeba by było strzelać petardami w Sylwestra, bo tyle maja w sobie energii:lol: :lol: Poza tym ta wielkość do nich pasuje:lol: a jesli chodzi o charakterek, to jest to bardzo mądry pies, czasami wręcz za mądry;) i szybko i chętnie uczacy się. Hm, moze bys chciała, miałam 1 szczeniaka zamowionego, ale przyszły wlasciciel sie wycofał. Piesek jest niebieski z czarnymi łatkami na oczkach, jest zatatuowany, zachipowany i ma juz paszport. 28.12. skończył 5m-cy..
ACD jest takze (można to śmiało powiedziec) psem wszechstronnie uzytkowym: wszelkie psie sporty, obrona (tak, tak, jest bardzo skoczny i silny wbrew pozorom) oraz w różnych służbach.

Link to comment
Share on other sites

Hm, chyba nie ma takiej drugiej rasy.. Ale mogę Ci tylko wymienić kilka ras, ktore brały udział w tworzeniu tej rasy:
- dziki pies Dingo, ktory dzisiaj jest psem rasowym i są hodowane i wystawiane na wystawach w Australii,ale jak na razie jest zakaz wywożenia ich z kontynentu
- bullterrier
- dalmatyńczyk
- owczarek szkocki collie krótkowłosy niebieski
i jakieś inne "dzikusy" australijskie ;)
Nie znam charakterków wszystkich ras,ale mysle,ze ACD ma dużo z terrierów (piszę tu tylko o psychice) i psów pasterskich, czyli szybkość i full energy terriera, a posłuszeństwo pasterza, to tak w skrócie, a na więcej info zapraszam na "lidushkowe" forum :lol: :
[URL="http://www.cattledog.pl"]www.cattledog.pl[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Ciężko napisać o podobieństwie do owczarka psa, który owczarkiem nie jest.
W wielkim skrócie można napisać, że ma wytrzymałość dingo i jego inwencję twórczą:lol:, odwagę bulteriera, przywiązanie do człowieka i specyficzny rodzaj kontaktu z przewodnikiem po collie i wiele innych równie istotnych cech pi całej masie innych ras, któe się na ACD składają.

Link to comment
Share on other sites

No rozwijam się rozwijam.

A co do Crystala to my też niedługi chipujemy, a nad paszportem się zastanawiamy.
Jutro czyli 3 idziemy prosić szanownych państwa ze zkwp i ustawiamy się w długiej kolejce po rodowód.
No to czekaj 3 miesiące:(

Link to comment
Share on other sites

I jeśli nam pozwolą to od 16 stycznia zapiszemy się na PT 1-GO stopnia:)
A potem Ax podrośnie to Agility.
Nie wzięłam go po to, żeby co tydzień jeździć z nim na wystawy, wzięłam go bo go kocham:)<aż się wzruszyłam>.
Ax jest bardzo mądry<nie chwale się>:eviltong::eviltong::eviltong::eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Nelku!:
-po pierwsze, jesli chcesz dostać szybciej rodowód, to poproś o eksportowy, jest droższy o 20zł, ale wtedy czekasz na niego tylko ok 1 m-ca :)
- a co do innych psich tematów na dogomanii, to i cud że tutaj wrociłam, ale cos nie chcialo mi przyjać starego logo, więc jestem pod nowym :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...