Jump to content
Dogomania

ASTowata NORA-moje szczęście


**Villemo**

Recommended Posts

  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[SIZE=3]Majówka 2009;)[/SIZE]
[IMG]http://img530.imageshack.us/img530/7691/crim0880.jpg[/IMG]


[SIZE=3]Z babcią:razz:[/SIZE]
[IMG]http://img530.imageshack.us/img530/4623/crim0913.jpg[/IMG]
[SIZE=3]I po majówce...[/SIZE]
[IMG]http://img530.imageshack.us/img530/4198/crim0917.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=3]Z moim synem[/SIZE]
[IMG]http://img11.imageshack.us/img11/7431/crim0639.jpg[/IMG]
[SIZE=3]Jeszcze z zimowego spaceru takie mi się przyplątało:[/SIZE]
[IMG]http://img11.imageshack.us/img11/4602/crim0657.jpg[/IMG]
[SIZE=3]I takie[/SIZE]
[IMG]http://img11.imageshack.us/img11/474/crim0656.jpg[/IMG]

[SIZE=3]Pozdrawiamy wszystkich:p[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

widzę że u Was już wszystko super ?
strasznie się cieszę :multi: tym bardziej , że z początku miałaś troszkę uprzedzeń do rasy :) ale co szczególnie mnie raduje ,że jak ktoś chce , to i bullowatym się dogada.

Link to comment
Share on other sites

Przesadzam pewnie.Generalnie mam świadomość,że tak jak ona zachowuje się każdy pies ale jakoś mi nieswojo...
-Rzuca się (do drzwi lub okien)z ujadaniem wściekłym jak ktoś po korytarzu chodzi lub pod oknami hałasuje
-nie pozostaje dłużna pewnej suce(też AST),która regularnie ją próbuje zaatakować-szczeka,wyrywa się,jeży
-jak zobaczy kogoś na łące np to warczy,szczeka i jeży się-probuje pogonic ale daje sie bez problemu odwołać(nic takiego nie ma miejsca np w mieście czy gdzie jest więcej osób,tylko jeśli są to pojedyńcze osobniki w mało uczęszczanym miejscu;szczególnie wieczorem)
-jak ostatnio zobaczyła konia z samochodu to myślałam,że szybę rozwali tak się sadziła(ale to może być zrozumiałe-koni ona raczej nie zna;))
Takie niby normalne zachowania ale jakies niepodobne do mojej kluchy...
Aha,nie daje psom na siebie naskoczyć.Fajnie się bawi ale jak jakiś próbuje jej się na plecy władowac to kłapie zębiskami.
I martwię się też o jej socjalozację z psami-naprawde na palcach moge policzyc sytuacje kiedy mogła się pobawić:roll:

Link to comment
Share on other sites

No i jeszcze mamy takie małe problemiki zdrowotne...
Nora chyba ma alergię,często gęsto ma czerwone spojowki-mamy kropelki ale to ciągle powraca.Ma jakby łupież,często wylizuje i podgryza łapy,które są ewidentnie zaczerwienione(kiedys cztałam o tym na dogo ale nie moge znaleźć-sierść ciemnieje między opuszkami,skora czerwona,chyba swędzi,miejscami malenkie ranki,takie strupki).Łapki jej dokladnie osuszam i ranki smaruję maścią z antybolem.Nasza wetka albo jakaś nie kumata bo właściwie żadnych konkterów nie powie...
A ja mam "sraczkę" jak cokolwiek nie tak z Norką bo ja...martwię się o nią:roll:

Link to comment
Share on other sites

Lilke , co do pierwszego postu , no cóż .. normalnie PSIE zachowanie .. ona dorasta , układa się w tym psim życiu .... to tak jak z ludźmi trochę ;)
Te zachowania nazywajmy po imieniu , agresywne , trzeba kontrować .. Skoro sobie nie życzysz pewnych rzeczy , to daj jej to jasno do zrozumienia ...
Ona dorasta , jej kluchowate zachowania zmienią się dość radykalnie .. to już nie podlotek , tylko dama ;) no prawie :)

Drugi problem , może być alergia .. bullowate mają skłonności do tego ...
pyłki i takie tam bajery ... zależy gdzie spacerujesz , bo o tej porze roku , to są i opryski wszelakie , które żrą psie łapska jak diabeł ...
Lizanie łap może mieć też podłoże nerwowe , moze ale nie musi ....
Lizanie jw .. pyłki , ew jakiś nowy płyn do mycia podłóg ? na klatce schodowej w domu ...
Zmiana diety , nie wiem czy dajesz jej warzywa .. teraz nowalie to chemia w czystej postaci , uczulić potrafi obrzydliwie.

Link to comment
Share on other sites

Wiesz co,większośc czynników,które wymieniłaś wykluczyłam.Spacerujemy wyłącznie w dzicz(łąki,lasy-nie po polach uprawnych) i chodzimy do miasta ofkors straszyc ludzi:diabloti:No chyba,że na płyty chodnikowe uczulona;)
Płyn od zawsze ten sam.Zresztą u mnie w pokoju gdzie przeważnie przebywa leje minimalnie właśnie przez nią.Proszek,w którym piorę NASZĄ pościel tyz ten sam:roll:
Warzyw je niewiele,właściwie wcale(royal i barf spożywa;jakies uszka wędzone ale to tez od dawna).
Podłoże nerwowe-hmmm...nie wiem.Nie wydaje mi się,że coś ją "męczy" w życiu.

Co do zachowania.Ja jakaś niezdecydowana jestem:razz:Najpierw się martwiłam,że taki ciamlok z niej a teraz marudzę.Oczywiście nie podpuszczam jej do czynienia zua;)Nie pozwalam obszczekiwac ludzi-właściwie nic się nie wydarzyło niebezpiecznego-ot takie tam jej pyskowanie...
Nie znam nikogo doświadczonego z TTB coby się ze mną spotkał i poobserwował.Żadnego szkoleniowca tez niet a nieco uziemiona jestem bo pracuję i dzieci...
O,apropo pracy to zmykam,ogarnę cos niecoś chałupę coby się nie zabić i ide pracowac-pooglądam jakieś kości zmiażdżone,tętnice,kręgosłupy...a co:evil_lol:

ps.jak wstawić filmy do galerii?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lilkie'] ide pracowac-pooglądam jakieś kości zmiażdżone,tętnice,kręgosłupy...a co:evil_lol:

[/quote]
:crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: :evil_lol: :evil_lol: gdzie Ty pracujesz ?

filmik musisz wrać na serwer i wstawić link :diabloti:
na youtube , wrzytę na przykład

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lilkie']Vectra-pracuję na bloku operacyjnym dużego wojewódzkiego szpitala ortopedycznego:razz:
BARFu mam pod dostatkiem:evil_lol:
Dżołk ofkors;)[/quote]

ooo a ja mam zerwane wiązania w stopie , zoperujesz mi ? :loveu: :loveu:
bo nikt nie chce , bo się nie da :roll: :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

jak w kamiennej w ortopedii to graty!! w klinie tej??

to jedna z znajlepszych w Polsce!!

Borasolem łapy , doddac warzywa , bez tego wylaza smieci , nawt miksuj czy cos widelcem dłub jak mozesz i mieszaj zz arciem , bez tego sie jałowi suka .

dałabym jej tez tran w kapsulkach , echinacea nawet jakies 2-3 serie , na immuunologa , bedzie łatwiej i wapno takie dldzieci , lepiej podac i fajnie sie wchłania.

jak macie zapalenie przestrzeni miedzy palcowych to sie bedzie ciagło.... ma tam brunatnie i ciumka??

jak sraczka , to moze lacidofil , zamienik LINEKX Forte, tanszy a dzialaie takie samo co zarło kapsulka , rozkladasz wsypujesz jak nie je całych .
albo sprazdz na zarle gotwanym , jak nie ma sraczki czegos ne trawi w suchym.
badanie na trzutke ale ale to juz ewentualnosc skrajna..

wybierzcie sie do wałbrzycha do weta, jest taki ktory nie swiruje a pogada , wyjasni , pomysli i nie zbywa , zazwsze konkrety a tez wybredna jestem jesli o wetow chodzi...

Link to comment
Share on other sites

Vectra-jak to sie nie da??Przyjedź do nas na konsultację:razz:Załatwię ci termin u najlepsiejszego naszego szpecjalisty:lol:Tak jak pisze Apbt pracuje w Kamiennej Górze w Dolnośląskim Centrum Rehabilitacji.Ostatnio był u nas na szkoleniu Pan profesor co Dodę operował:evil_lol:

Apbt-rewolucji żołądkowych nie ma,koopy ok,dobrze jej na tym co je ale wprowadze jej te warzywa(można do suchej dodac jakoś zmiksowane np?)
A z łapkami to tak jak piszesz-brunatne między palcami i ciamka.Skóra zaczerwieniona prawie do łokci.I drapie sie choć pcheł nie ma-cyce sobie podrapała:roll:Wapno mówisz?Takie w syropie Calcium?Ile tego?
A z wetem-gdzie się udać?

Link to comment
Share on other sites

pewnie ze do duchej dac, pocimkać jak surowych nie zre i w formie papki zje , wapno takie dla dzieci w pasztet daj i zamknij jej gembe zeby polknela.

na Podzamczu , ul .Hetmańska Janusz Puławski , poki co najlepszy wet w Wałbrzychu.

Link to comment
Share on other sites

A w soboty też przyjmuje?Drogi jest?Ja się chyba wybiorę do tego Wałbrzycha ale prosze napisz mi tak łopatologicznie jak tam dojechać.Zakładając,że wysiądę na stacji pks to gdzie mam iśc na miejski i jakie numery.Mam zerową orientację w terenie:roll:Czesto się gubię:oops:
I to psie przedszkole też w sobote funkcjonuje?Może bym sie załapała?

Link to comment
Share on other sites

Jeśli to nie byłby kłopot:oops:to bardzo byłabym wdzięczna:lol:
Jade dziś na 14 do szpitala i rozeznam się czy na jutro coś planują bo może będę miała dyżur pod telefonem więc nie będę mogła się ruszyć:roll:
I w przyszłą zresztą bardziej by mi pasowało,zachaczyłabym o to przedszkole.I opiekę zorganizowała dla dzieciorów;).
napisze do Ciebie na pw jak już zadecyduję.
Bardzo Ci dziękuję za szlachetną propozycję:lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...