Jump to content
Dogomania

WALKI PSÓW


Leon.T

Recommended Posts

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A czemu miał służyć ten program? Czyżby zapuszkowano w końcu kilku bandziorów, którzy są tak tępi, że nie potrafią w inny sposób zarabiać pieniędzy? Czy może efektem będzie kolejna bzdurna informacja, która pójdzie w Polskę - jakie to niebezpieczne killery z tych bulowatych ? :evilbat:

Link to comment
Share on other sites

To był Express Reportetów a program był poświęcony gł. problemom schorniska aktorki Pani Babrbay Wahl, a nie walkom psów

Ma ona u siebie około 500 psów i cięgle problemy z ich wyżywieniem( a dostają gł. kasze z kurzymi łapkami ! ), gmina nie pomaga a ludzie ciągle podrzucają jej nowe psy :x albo wręcz wymuszaja na niej, żeby je odkupywała. Przykładem była suka jamniczka z 3 młodymi trzymana w zamarzniętej oborze a psy zakopane w gównach :evil: Odkupione zostały od "właściciela" za 200 zł.!!! w przeciwnym wypadku zdechłyby tam!!!!!!!!!!!!1

A walka psów była tylko epizodem i nie wiem dlaczego wszyscy się skupiają akurat tylko i wyłącznie na tym :evil:

Leon T. zapewniam Cię, że to co pokazali to było lightowe i mało wstrząsające dla kogoś kto siedzi głęboko w temacie terrierów typu bull i naoglądał się w necie dużo gorszych scen 0X

A przed pokazaniem walki przedstawiono świetny tekst

"Nie urodziły się po to, żeby zabijać" oraz na końcu "Człowiek- czy to brzmi dumnie"

Omawiano także problem braku odpowiedzialności ludzi za psy, wprowadzenia być może przymusowej sterylizacji suk niehodowlanych oraz zakazu sprzedaży szczeniąt poza miejscem zamieszkania hodowcy , czyli żadnych psów w hipermarketach, przy wystawach, na bazarach, giełdach...

Link to comment
Share on other sites

Omawiano także problem braku odpowiedzialności ludzi za psy, wprowadzenia być może przymusowej sterylizacji suk niehodowlanych oraz zakazu sprzedaży szczeniąt poza miejscem zamieszkania hodowcy , czyli żadnych psów w hipermarketach, przy wystawach, na bazarach, giełdach...

Ło matko, niech się w końcu ruszy w naszym polskim kołtunowie... :evil:

Link to comment
Share on other sites

ten filmik z walką to - MAKABRA ! :evilbat:

I nie sadzę że dla każdego potencjalnego telewidza był on na porządku dziennym i czymś normalnym , tylko teraz jak wyjdę ze staszkami na spacer to na 100% będą uciekali ode mnie i nie obędzie się bez uwag !

ZAKAZ ? jaki zakaz u nas CÓDA sie nie zdarzają? :-?

Te tematy wałkowane są już od lat i wszystko kończy się na tym że zakazują hodowli poszczególnych ras ! itp. itd.

Link to comment
Share on other sites

W rozmowie brała udział sędzina miedzynarodowa, którą spotkałam na wystawie w Krakowie. Była stanowczo za zakazem sprzedaży szczeniąt pod wystawami a przecież doskonale wiemy jak jest :evil: ZK ogranicza się tylko do zamieszczenia info, że NIE WOLNO sprzedawać...a w praktyce jak jest - wiadomo :evil:

I jeszcze nie widziałam, żeby któryś ZK zrobił na to nagonkę 0X

Link to comment
Share on other sites

Leon T. zapewniam Cię, że to co pokazali to było lightowe i mało wstrząsające dla kogoś kto siedzi głęboko w temacie terrierów typu bull i naoglądał się w necie dużo gorszych scen 0X

Generalnie najbardziej zaszokowało mnie takie wynaturzone zachowanie właścicieli, bo fakt nagrywania ze stoickim spokojem zdychającego psa jest dla mnie szokiem!!! Gdzie ten ma sumienie?!! Może jestem przewrażliwiony i dlatego tego tematu nie wyszukiwałem w necie, w sumie chyba nic gorszego i szokującego nie zobaczę?

Ten program zacząłem oglądać właśnie od tych walk i dlatego ciekawy problemu poruszyłem ten temat.

Link to comment
Share on other sites

:o :o aleś mnie teraz chłopie zesłabił :evil:

To, że człowiek wyselekcjonował w tej rasie takie a nie inne cechy i przeznaczył je na swoją chorą rozrywkę, nie oznacza, że każdy terrier typu bull ma mordować wszystko co się rusza a tym bardziej nie powienien byc traktowany jak rzecz !!

Żadne zwierzę nie zabija dla zabawy :evil:

Link to comment
Share on other sites

Czy ja gdzies napisalem ze pies ma byc traktowany jak rzecz? po co dopowiadasz takie stwierdzenia?

Złośnica chodzi mi tylko ze ta rasa po to powstala, gdyby nie tamci ludzie i ich "chora rozrywka" nie mialabys teraz bulika tylko jamnika lub jakiegos innego psa a nie terriera typu bull

Link to comment
Share on other sites

Czy ja gdzies napisalem ze pies ma byc traktowany jak rzecz? po co dopowiadasz takie stwierdzenia?

na filmie był pokazany pies po walce, leżący bezwładnie u nóg jakiegoś gościa :evil: ten gość zapewne traktował psa jak rzecz dostarczającą mu rozrywki, a być może kasy :evil:

Złośnica chodzi mi tylko ze ta rasa po to powstala, gdyby nie tamci ludzie i ich "chora rozrywka" nie mialabys teraz bulika tylko jamnika lub jakiegos innego psa a nie terriera typu bull

acha...czyli mam rozumieć, że usprawiedliwiasz ich postępowanie ! ? :evil:

To, że tak było kiedyś nie oznacza, że ma być i teraz!!! Psychikę i sprawność tych psów można ukierunkować zupełnie w inną stronę niż mordowanie !!!!

Link to comment
Share on other sites

Złośnica wybacz ,ale zacytuje Twój sposób na psy z civ-a:

" Wysłany: Pon Paź 25, 2004 6:46 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

ja miałam ostatnio podoną sytuację : mój bull ( 31 kg ) contra cane corso ( ok. 70 kg ). Lukier został przygnieciony przez cane corso tak, że nawet go nie było widać a właścicielka stała i patrzyła bo bała się podejść i zareagować.

No więc musiałam sama wkroczyć do akcji i krzykiem i kopniakami odgonić corso. Efekt to 5 dziur w szyi i głowie, że palce włożyć można było

Gaz...fajna rzecz tak samo jak paralizator, ale jeszcze trzeba mieć stalowe nerwy i odwage żeby wyciągnąć je na czas i użyć.

Jako, że mój TZ to wieloletni mistrz sztuk walki uczono go na treningach jak postępować w przypadku agresywnego psa. Części nie będę opisywac bo są bardzo brutalne i drastyczne ale działaja błyskawicznie. Jadnym z mniej brutalnych jest zasadzenie kopa centralnie w pysk psa, najlepiej w nos, albo po prostu w głowe. Tylko do tego też trzeba mieć odwagę albo być tak zdesperowanym jak ja.

Ja na spacerki chodzę w ciężkawych butkach, co by dobrze siadło na pysku a na co poniektóre osobniki ( oczywiście wcześniej uprzedzone ) mam małą kosę w kieszeni.

Już więcej nie dopuszczę do tego, żeby jakikolwiek pies wytargał mojego..słusznie czy nie.

Przypadek pogryzienia Lugera zawsze miał miejsce na łące przeznaczonej do wybiegania psów i zawsze psy były puszczone luzem, ale przecież po to przyszły na tą łąke żeby pobiegać a nie stać na 2 metrowej smyczy. Każdy właściciel powinien przewidzieć reakcję swojego psa i starać się w miarę możliwości unikać sytuacji konfliktowych."

Pavulon,"merdające ogonki" czyli większość dogomaniaków nie bedzie słuchać drugiej strony,bo maja klapki na oczach i widza tylko to ,co pokazuje TV dla zarobienia kasy i zrobienia szumu...

Link to comment
Share on other sites

Po pierwszespeed co ma piernik do wiatraka ??

Zacytowane moje wypowiedzi ( zresztą bez mojej zgody z obcego forum, o czym oczywiście poinformuję admina :evil: ) tyczą się właśnie przypadków, kiedy ludzie bez móżgów kupują sobie psy nad którymi nie potrafią zapanować ani wręcz nie starają się ich wychować na psy dobrze ułożone i zamiast wyciszać pewne zapędy tylko je dodatkowo stymulują :evil:

I w obronie swojego psa jestem w stanie zrobić na prawde dużo łącznie z drastycznymi posunięciami :evilbat:

I widzę także, że ODPOWIEDNIA SOCJALIZACJA terrierów typu bull i skutki jej zaburzenia są ci obce :evil:

Link to comment
Share on other sites

No wlasnie speed bylem ciekawy jak tu ludzie zareguja.

Byl tu na dogomani kiedys post jak czyjs staffik zagryzal szczury gdzies tam na wsi, wszyscy sie cieszyli i juz oczami wyobrazni kazdy widzial swojego pieska jak zagryza szczura, ale to tylko szczur wiec mozna.

Druga sprawa kazdy wlasciciel staffika slyszal tez o psie Gentleman Jim i jakos nikt nie protestuje ze ten pies walczyl a zarazem bral udzial w wystawach.

A ten cytat mowi wszytsko

"

Myslę także, że żaden z włascicieli dzisiejszych Staffordów nie powinien zapominac o tym, co Joe i jego przyjaciele zrobili dla nas w 1935 roku...

Skopiowane ze strony Mat-staff

W kazdej rasie terierow mozna znalesc psy legendy np. pit i pies o imieniu Bullyson

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...