Jump to content
Dogomania

Objawy jak AZS


Recommended Posts

Witam!
Mój bullterier od dłuższego czasu ma problemy skórne.
Wielokrotne badania laboratoryjne pozwalały na wprowadzanie skutecznego leczenia, lecz problemy wracały.
Testowałem różną karmę (bez kurczaka), niestety nie widzę poprawy.
Ostatnio oprócz świądu u bulka występuje silne zaczerwienienie w okolicach pachwin, czarne plamki i liczne krostki na grzbiecie i co najdokuczliwsze to straszny zapach .
Po dwóch dniach od kąpieli zapach staje się nieznośny. Dwa tygodnie temu weterynarz zapisał mu ketokonazol, ale poprawy nie widzę.
Czy też mieliście takie objawy u swoich psiaków ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Czesc Pusher
Moj Max mial bardzo podobna historie. Zaczelo sie od drapania, gubieniu siersci wokol nosa i gubieniu siersci. Pierwsza diagnoza weterynarza byla - grzybica. Nizoral w tabletkach ktore bral przez 3 tygodnie, pomogly ale niestety nawrot choroby nastapil kila tygodni po przestaniu leczenia. Potem byl na innych talbetkach ale wyslano nas do dermatologa a ten stwierdzil ze te problemy skorne to alergia. Grzybica i gubienie siersci to skutek drapania (do ran szybciej przedostaja sie bakterie i problem gotowy). Za 4 tygodnie idziemy na badania na co konkretnie jest Max uczulony i potem dostanie od tego szczepionki.
Mam nadzieje ze pomoglam
Pozdrawiam serdecznie
Beata

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...