Jump to content
Dogomania

Problem ze szczeniakiem


Gerald

Recommended Posts

Witam. Posiadam 3-miesięcznego pieska mieszańca. Piesek uczył się czystości. Potrzeby swoje załatwiał początkowo w przedpokoju i w kuchni na płytkach. Następnie nauczył się robić kupię na spacerze, siku na spacerze robił sporadycznie.

Po szczepieniu spacery zostały ograniczone i piesek załatwiał potrzeby na płytkach w mieszkaniu.

10 dni temu trafiłam do szpitala. Wyszłam 3 dni temu.

Problem jest taki, że od kiedy trafiłam do szpitala piesek załatwia się wszędzie, na parkiecie, dywanach. Tak jak stoi tak leje i wiecej. Nie daje żadnych sygnałów. Piesek waży 12 kg i naprawdę cały dom jest zasikany bo mocz oddaje ok 30 razy dziennie lub więcej.

Zadna nauka nie działa, mate rozszarpuje. 

Nie mam już siły i cierpliwości. Nie umiem już go nauczyć czystości. Dziś już się rozpłakałam z bezsilności.

Dodam, że piesek umie komendy: "siad", "łapa", "leżeć". Na: "nie", "nie wolno", "fe", "puść" niestety jest głuchy od początku.

Pomóżcie i doradźcie coś.

Link to comment
Share on other sites

Wyprowadzaj psa co 3 godziny na dwór i zawsze gdy pies się obudzi. Pamiętaj musisz to zrobić szybko, tak by piesek nie zdążył się załatwić. Jeśli załatwi się na dworze - chwalisz i dajesz smakołyk. Jeśli pies załatwia się w domu to od razu możesz wziąć go na ręce i wynieść na dwór i jak tam dokończy sikanie to znów chwalisz, a podłogi w domu musisz porządnie umyć, by pozbyć się zapachów (psy mają dużo lepszy węch). To normalne, że szczeniak dużo sika. Życzę wytrwałości :) 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...