Jump to content
Dogomania

3 mies. Cattle Dog warczy i szczeka


Aneta.dybiec

Recommended Posts

Witam was serdecznie,

Jest to moje pierwsze zapytanie.

Mam 3 miesięcznego szczeniaka (australijski pies pasterski, Cattle dog) jak to na jego rasę przystało jest bardzo ruchliwy co mi nie przeszkadza, ale od samego początku gdy go mamy zdarza się mu na mnie lub na męża warczeć. zdarza się mu to podczas zabawy gdy się do niego chcemy przytulić. Nie za każdym razem ale dość często.

Bardzo często szczeka też na nas podczas zabawy, i podgryza za ręce.

Zastanawiam się czy to mu przejdzie z czasem czy powinnam się martwić.

Bo martwi mnie to warczenie, nie chciała bym żeby się przerodziło to w coś gorszego z wiekiem.

Byliśmy już 2 razy w szkole dla szczeniaków ale zapomniałam tam się o to zapytać.

 

Była bym bardzo wdzięczna za rdę

Aneta

 

Link to comment
Share on other sites

Rany boskie, ludzie. Trzeba było najpierw trochę popytać hodowców i poczytać na temat wychowywania szczeniąt. Przecież to psie dziecko, po ludzku mówić nie umie więc warczy i szczeka. Jak się bawi i mocuje to warczy bo tak się bawią szczenięta i dorosłe psy. Mam psy kilkadziesiąt lat i to ras obronnych (ONki i rottweilery). Nawet dorosłe jak się bawiły ze sobą lub z nami to warczaly i nigdy nie była to agresja tylko takie gadanie. Na podgryzanie rąk raczej nie pozwalać ale też albo odwracając uwagę jakąś zabawką do gryzienia albo pisnąć co dla szczeniaka jest sygnałem, że za mocno chwyta. Bo przecież rąk nie ma to chwyta ząbkami tyle, że mleczaki są dla nas nieowłosionych za ostre.

Ta rasa nie jest agresywna a szczeniak to szczeniak i potrzebuje dużo cierpliwości i miłości i napewno nie będzie z nim problemów.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...