Jump to content
Dogomania

Duże granulki dla małego psa, łapczywy szczeniak


dorota24

Recommended Posts

Pytanie dotyczy małego łapczywego pieska, szczeniak ma 4,5 miesięca i waży około  2 kg. 

Na początku karmiłam malutkimi granulkami z serii Petit Puppy, później troszkę większe Brit Care Puppy Lamb&Rice. Jednak każdy posiłek dosłownie pochłania i każda karma jej bardzo smakuje. Karmę musiałam podawać z wodą, samą suchą zjadała za szybko i za każdym razem zwracała. 

Docelowo chcę nauczyć jej gryzienia karmy (duża skłonność do powstawania kamienia na zębach) i jestem w trakcie przestawiania na karmę Carnilove Large Breed Puppy Salmon&Turkey, która ma duże granulki. Wielokści monety 10gr - 20gr. Na razie suczka gryzie karmę tylko rano, gdy rzucam każdy kawałek osobno, później wszystko połyka więc muszę podawać karmę rozmoczoną. Mam nadzieje ze z czasem nauczy się gryźć.

I tutaj moje główne pytanie czy karma, która docelowo jest przeznaczona dla szczeniaków powyżej 25 kg możę być stosowana u 2 kg pieska? Różnica w składzie jest niewielka, ta dla dużych psów ma kilka procent mniej składników z węglowodanami i więcej mięsnych przez co jest mniej kaloryczna (small breed - 4000kcal/kg, large breed - 3700kcal/kg) oczywiście dawkę odpowiednio zwiększyłam licząc zapotrzebowanie kaloryczne.

Link to comment
Share on other sites

Duzych granulek nie podawaj tak małemu psu. Podziel dzienne zapotrzebowanie  na kilka posiłków.(nie trzymaj się sztywno tabeli z iloscia karmy) Wygląda na to że pies głodny jest, może ta karma nie dla niej?

Każdy pies jest inny. Moje waża podobnie, a każda zjada inną ilość.karmy, Może podaj  namoczoną karmę a jak zje dodaj jej suchych granulek.. Może wtedy nie będzie ich tak szybko połykała.

 

www.beardedyork.pl

Cytuj

 

 

7 godzin temu, dorota24 napisał:

 

Link to comment
Share on other sites

Dostaje 4 razy dziennie po około 20g karmy i ma nawet w misce kulkę działająca jak te spowalniajace, ale niewiele to wszystko daje.

Głodna jest bez przerwy, nawet zaraz po jedzeniu połyka i rzuca się na kolejne kawałki. Wiec nazwałabym to raczej łakomstwem, a nie głodem. Raz próbowałam zwiększyć stopniowa dzienna dawkę i skończyło się zwracaniem z przejedzenia.

Małe granulki podawałam odrazu z wodą nie namoczone. Duże granulki podaje po pół godz. całkiem rozmoczone. 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...