Jump to content
Dogomania

Sportowe ratownictwo wodne w Małopolsce


Kasia&Toro
 Share

Recommended Posts

FB_IMG_1470745224612.jpg

Witam serdecznie i z miłą chęcią zapraszam wszystkich i każdego z osobna, aby spróbować swoich sił w sportowym ratownictwie wodnym. W szkole dla psów Beethoven można zapisać się na kurs z pracy wodnej, na którym wszystkiego się nauczysz. Odwiedź www.beethoven.com.pl i dowiedz się więcej. 

Dysponujemy czterema programami zaawansowania, programem spersonalizowanym, treningami indywidualnymi, przygotowaniem do egzaminów i zawodów. Posiadamy swój sprzęt i mnóstwo dobrej energii :-) 

 

Co to jest i na czym polega?

Ratownictwo wodne z psem, zwane również pracą wodną, to nic innego jak wspólne pływanie, wykonywanie prostych i złożonych o różnym poziomie trudności ćwiczeń w wodzie oraz wspaniała zabawa rozwijająca dobrą kondycję i więź z przewodnikiem, nauka ratowania i odpowiedniego zachowania w wodzie. 

Ćwiczenia i zadania jakich można się nauczyć to między innymi: wspólne pływanie (team swimming), aportowanie przedmiotów z wody, ratowanie tonącego przytomnego, holowanie za rękę osobę nieprzytomną, skoki z pontonu/łodzi/pomostu, holowanie pontonu/surfera, zanoszenie sprzętu ratowniczego do osoby tonacej, holowanie manekina i wiele wiele innych!

FB_IMG_1470745073351.jpg

Dla kogo ten sport?

Dla każdej osoby potrafiącej pływać. Nie trzeba być ratownikiem wodnym, ani pływakiem olimpijskim aby dobrze się bawić i osiągać sukcesy na zawodach w Polsce i za granicą. Wystarczy że pewnie czujesz się w wodzie i potrafisz pływać.

FB_IMG_1470745119344.jpg

A pies?

Pewnie myślisz, że musi być przedstawicielem jednej z pływających ras? Otóż nie. Wystarczy, że lubi wodę i nowe wyzwania. Jego rasa, wiek i wielkość nie mają znaczenia! Z łatwością można dopasować poziom trudności do predyspozycji każdego czworonoga. Przecież nikt nie każe Wam od razu pracować na plaży. Liczy się przede wszystkim dobra zabawa!

FB_IMG_1470745156670.jpg

Fajnie jest mieć cel!

I w tym miejscu warto wspomnieć o miejscach i imprezach gdzie możesz sprawdzić na jakim poziomie wytrenowania jesteście, co jeszcze szwankuje, co trzeba doszlifować, a co jest waszym konikiem. Mowa oczywiście o zawodach, certyfikacjach i egzaminach! W Polsce jest ich coraz więcej: Puchar Polski w Gdańsku, Mistrzostwa Polski w Dąbrowie Górniczej oraz czteroetapowy Championat pracy wodnej w różnych lokalizacjach naszego kraju. Warto :-)  ponadto certyfikacje oraz egzaminy MSW dopuszczające psa do pracy.

FB_IMG_1470745133242.jpg

Czekamy też na osoby będące lub chcące być ratownikami WOPR oraz chcące szkolić psa do pracy na akwenach otwartych!

www.beethoven.com.pl

Szkoła dla psów Beethoven

e-mail: [email protected]

Kamila Zawojak tel. 791 723 884

Kasia Kowalska 882 502 305

Masz pytania? Skontaktuj się z nami, i dowiedz się więcej :-) 

Zajęcia prowadzone są nad Zalewem Chechło w Chrzanowie/Trzebini w woj. Małopolskim 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...