Jump to content
Dogomania

Katowice 20.21-22.03.2009r. MWPR CACIB


Sylwia1

Recommended Posts

Ludzie a jak odbieraliscie szczeniaka to gdzie i co bylo

widzieliscie czy rodzice maja warunki np. ruch , bo"ruch to zdrowie"
czy szczeniaki mogly pobiegac , rozwijac sie i przez to lepiej rosnac , chetniej jeść

hodowla to kilka psow , a nie jeden

ja pojechalem kiedys po jamniczka po champ. , hodowla badzodobra tytuly , piekna strona internetowa a jak zajechalem to 38 m2 miesz. 3 rasy psow jamniczki , terriery i duma hod. 2-3 goldeny, 4 mies. suczka jamnika swiata nie widziala nigdy, nie byla na dworze, nauczona byla sikac -byle nie na dywanie ,brak ruchu - juz pomyslalem ze ciezko bedzie z wyst. bo pies nie wybiegany z dziwnymi nawykami w ruchu, strachliwy


happy end - jest -mieszka z nami , na wyst. niestety nie
MUSIALEM Ją "wyciagnac" z tego domu -ma 3 latka ,teraz ma jeszcze dla towarzystwa siostre po innej matce i akitki dla "ochrony":lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 177
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

O super. Opowiedz nam o swojej hodowli z [URL="http://www.allegro.pl/item590966846_akita_inu_suczka_pregowana.html"]28-letnim[/URL] stażem. Będzie skąd czerpać wzorce. Ile ras już hodowaliście? Ile lat ma Wasza najstarsza suka hodowlana? Jak często psy widzą świat? Pamiętam jaki problem był z IGUCHI na wystawach jaki wystraszony był. Ale jak widać już jest super
[IMG]http://photos04.allegroimg.pl/photos/128x96/590/96/68/590966846_6[/IMG] wystawia się ładnie i tatusiem został jak widać po szczeniaczkach na allegro.
Chętnie poczytam bo przecież mój najstarszy miot skończył dopiero 5 lat to ojej daleko mi do hodowli z długoletnią praktyką. Ale pewnie za parę dni wrzucę ogłoszenie o szczeniętach na allegro - to już będzie jakiś postęp :-)

Link to comment
Share on other sites

nauczyl sie , jest tatusiem jestem dumny z szczeniat - hodowle z 3 krajow tez docenily ten miot , ale NAJWAZNIEJSZE JEST ZE JEST I BEDZIE !!!!bo to symbol wiernosci i bedzie z nami tak dlugo jak bedzie zyl a nie jak dlugo bedzie hodowlany

ale nie bede dyskutowac z TOBA PANI IZIS bo nie warto

ZAPRASZAM DO LEKTURY [url=http://www.akita-palis.com]akita-palis.com[/url] - O nas oraz miesiecznika PIES z Historia Akit w Polsce

Link to comment
Share on other sites

No to super, że chociaż on będzie. A co z odpowiedzią na resztę pytań?
Chyba taka SUPER hodowla jak Pa-lis nie ma nic do ukrycia. No może poza tym iż ładuje konia trojańskiego ze swojej strony, który uszkadza komputer odwiedzającej ją osoby ;-)
Ktoś wcześniej był bardzo dociekliwy dlaczego nie wystawiam psa który już jest Championem! Aktualizuję mu corocznie badanie oczu, a wpis wolny od dysplazji robi się raz w życiu! (niektóre hodowle zaś jak widać szukają przychylniejszych weterynarzy przy niezadowalającym wyniku lub też wysyłają zdjęcie innego już sprawdzonego wcześniej psa do oceny) więc też ponowię pytanie. Ile lat ma Wasza najstarsza suka hodowlana? ... na pozostałe pytania też chętnie usłyszałabym odpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

Wlasnie zobaczylem post na forum dogs.pl, w ktorym Izis zobowiazalas sie do zwrotu roznicy w cenie psa w przypdaku, gdy okaze sie niewystawowy. Skoro zaplacilismy 3,000 zlotych za rzekomo wystawowa suczke, a niewystawowe byly po 1,500 to czy masz zamiar wywiazac sie z deklaracji?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Veene2']Wlasnie zobaczylem post na forum dogs.pl, w ktorym Izis zobowiazalas sie do zwrotu roznicy w cenie psa w przypdaku, gdy okaze sie niewystawowy. Skoro zaplacilismy 3,000 zlotych za rzekomo wystawowa suczke, a niewystawowe byly po 1,500 to czy masz zamiar wywiazac sie z deklaracji?[/quote]

Kupiliście szczenię rokujące wystawowo (a nie psa wystawowego a to różnica!). I sunia jest wystawowa jak najbardziej. To iż po kolejnych Zwycięstwach Młodzieży uzyskała ocenę bardzo dobrą niczego nie zmienia, bo to też ocena hodowlana (dla suki).
[SIZE=1]Po Polsce biega pręgowany Interchampion z taka ocena od wschodnich sąsiadów a do tego dodatkowo z dyskwalifikacją od niemieckiej sędziny za agresję i jakoś nie przeszkadza mu to produkować kolejnych dysplastycznych szczeniąt a jego właścicielce podawania się za akitowego guru.
[/SIZE]
Nie było żadnych ustaleń odnośnie tego że musicie ją wystawiać. [B]Powiedziałam wyraźnie, że jeśli chcecie możecie z nią po wystawach pojeździć i nic się w tej kwestii nie zmieniło - zresztą jakoś nie mieliście pretensji gdy jej się wiodło na wystawach. [/B]To, że Waszym zdaniem nie spełniła Waszych ambicji to już subiektywna ocena. Twierdziliście, że wg. sędziego z Bydgoszczy miała 56 cm (widziałam jak byłą mierzona i śmiem wątpić w słuszność tego pomiaru). A nawet gdybym nie miała racji i miałaby tyle to rozrost masy trwa nawet do 3 roku życia sunia jako dorosła nawet przy takim dołującym mierzeniu powinna już być wzorcowa.
[B]Nie widzę podstaw do jakichkolwiek reklamacji nawet gdybyście kupili dorosłą wystawową sukę a nie tylko szczenię tak rokujące.[/B]

[COLOR=Red][B]Ponieważ jednak widać jak na dłoni, że sunia jest dla Was wyłącznie przedmiotem i nie chcę, żeby była nieszczęśliwa w takim domu jak Wasz to [/B][COLOR=Black]po odchowaniu aktualnego miotu[/COLOR] [B]odkupię ją od Was i zabiorę do domu, gdzie będzie kochana za to jak wspaniałym jest psem z cudownym charakterem a może i po wystawach pojeździ sobie[/B][/COLOR].
Wy zaś będziecie mogli sobie inna kupić - najlepiej niech hodowca Wam napisze ze suka urośnie do min. 64 cm bo inaczej jeszcze wyda się Wam może za mała i odeślecie ją w kartonie.
Ta sunia (ani moim zdaniem żadna inna) nie powinna u Was nigdy zamieszkać i myślę, że należy jej się dom, gdzie nowy właściciel doceni to jak wspaniałym jest psem. A następnemu hodowcy powiedzcie, że interesuje Was tylko champion a nie, że chcecie czasem na wystawę pojechać....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Shirai - Koki']Nie bede krecic, tez mam zal do tej Pani...przede wszystkim dlatego, ze zaproponowala sprzedaz z miotu F ( o ile dobrze pamietam, powiedziala, ze to piesek z jej miotu, ktory jest u znajomego) szczeniaka bez rodowodu[/quote]

Pamiętam Panią Pani Sylwio... też odniosłam na początku sympatyczne wrażenie, więc mimo dużych podejrzeń od kogo naprawdę Pani dzwoni potraktowałam Panią uprzejmie i wszystko dokładnie wyjaśniłam.
W mojej hodowli nigdy nie było i nie będzie szczeniąt bez metryk w przeciwieństwie do paru innych hodowli rasy akita. Więc jeśli ktoś tu jest nieuczciwy to tą osoba jest Pani oczerniając mnie. [SIZE=1][SIZE=2]Pamiętam tekst o japończyku z jedynej hodowli w Polsce, która ma akity sprowadzone z Japonii (jak się reklamuje owa hodowla na stronie głównej do tej pory) i inne takie dziwne wtręty. Mimo to potraktowałam Pania sympatycznie a w zamian za to doczekałam się bardzo niesympatycznego oszczerstwa. [/SIZE]
[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Izis']Kupiliście szczenię rokujące wystawowo (a nie psa wystawowego a to różnica!). [/quote]

A czy to wlasnie nie jest najlepsze potwierdzenie tego, ze nie masz wybitnych psow? Ze wiekszosc jest szczenieciem rokujacym wystawowo do czasu gdy jest mala puchata kulka? Jestem ciekawy na podstawie czego wydajesz osad, ze jest pies jest rokujacy - dlatego ze ma cztery nogi i nos?

My, biorac od Ciebie naszego pierwszego psa, zaufalismy Tobie w pelni, bo nie mielismy jakiejkolwiek wiedzy o rasie. Zreszta dobrze pamietasz, ze nie chcielismy jezdzic na wystawy i wowlelismy miec psa "za 1,500". Jednak miot "E" byl tak fantastyczny, ze urodzily Ci sie same championy, wiec cena co najmniej 3,000 PLN. Pamietam jak dwa psy z tego miotu mialy byc za conajmniej 1,500 EUR!!!!! Chore... Dlatego bylem ciekawy, czy po decyzji sedziego jestes sklonna pokazac, ze masz jaja, czy tez jak zwykle schowac ogon pod siebie, odszczeknac cos i pojsc dalej do swojego kata.

[quote name='Izis']Twierdziliście, że wg. sędziego z Bydgoszczy miała 56 cm (widziałam jak byłą mierzona i śmiem wątpić w słuszność tego pomiaru). A nawet gdybym nie miała racji i miałaby tyle to rozrost masy trwa nawet do 3 roku życia sunia jako dorosła nawet przy takim dołującym mierzeniu powinna już być wzorcowa.[/quote]

Po "wg" nie stawia sie kropki to raz. Dwa, ze mozesz sobie smiec watpic - w takim razie po co jezdzisz na wystawy, skoro kazdy sedzia jest do dupy, albo sie nie zna na rasie, albo jest uprzedzony do Twoich psow? Jesli smiesz watpic to zostan w domu. Albo zrob ten championat z Shikoku jak najszybciej, zebysmy nie musieli Cie juz w przyszlosci ogladac. Najlepiej napisz do ZKWP, ze masz jedyna suke Shikoku, wplac ekiwawalent liczby wystaw, do wygrania ktorych brakuje Ci zwyciestwa, zaplac i dopisz na stronie ze masz kolejnego championa. Ominie Cie duzy stres.

[quote name='Izis'][COLOR=Red][B]Ponieważ jednak widać jak na dłoni, że sunia jest dla Was wyłącznie przedmiotem i nie chcę, żeby była nieszczęśliwa w takim domu jak Wasz to [/B][COLOR=Black]po odchowaniu aktualnego miotu[/COLOR] [B]odkupię ją od Was i zabiorę do domu, gdzie będzie kochana za to jak wspaniałym jest psem z cudownym charakterem a może i po wystawach pojeździ sobie[/B][/COLOR].
[/quote]

I jeszcze napisz, gdzie ja bedziesz trzymala - w szafie? Przeciez 6 doroslych akit + shikoku troche miejsca zajmuje. A Ty masz maks 40m2 lacznie z kuchania, lazienka i przedpokojem i to jeszcze w bloku. Swoja droga zapomnielismy chyba, ze mieszkamy w Polsce i bylismy swiecie przekonani, ze ktos, kto ma hodowle psow wiekszych od yorkow na pewno mieszka w domu z wielkim ogrodem. Troche sie zdziwilismy, gdy zajechalismy pod blokowisko...

[quote name='wani']
Emiko rowniez jest czlonkiem naszej rodziny i jest dla nas najwazniejsza na swiecie. Nigdy, przenigdy nie zamienilabym jej na innego psiaka - to oczywiste. [/quote]

Widze, ze zdolnosc Twojego mozgu do zapamietywania wiadomosci siega co najwyzej jednej wiadomosci wstecz. Powiedzmy to sobie szczerze - znowu ktos zrobil z siebie idiotke. Tak trzymac.

Marek - a to na dole - Ewelina:)

Ty jestes naprawde zalosna :shake: Wczoraj sie zastanawialismy wspolnie z Markiem, czy nie masz moze jakiejs choroby psychicznej. Czy zdrowa osoba, posiadajaca tak duza wiedze o rasie potrafila zaprojektowac sie na swoja hodowle w taki chory sposob? Moze Izydo przydalaby sie jakas konsultacja w wiadomym osrodku :lol:

Wolalabym Emiko oddac do schronu niz Tobie odsprzedac :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Napisal: Izis


[I]"Pamiętam Panią Pani Sylwio... też odniosłam na początku sympatyczne wrażenie, więc mimo dużych podejrzeń od kogo naprawdę Pani dzwoni potraktowałam Panią uprzejmie i wszystko dokładnie wyjaśniłam.
W mojej hodowli nigdy nie było i nie będzie szczeniąt bez metryk w przeciwieństwie do paru innych hodowli rasy akita. Więc jeśli ktoś tu jest nieuczciwy to tą osoba jest Pani oczerniając mnie. [SIZE=1][SIZE=2]Pamiętam tekst o japończyku z jedynej hodowli w Polsce, która ma akity sprowadzone z Japonii (jak się reklamuje owa hodowla na stronie głównej do tej pory) i inne takie dziwne wtręty. Mimo to potraktowałam Pania sympatycznie a w zamian za to doczekałam się bardzo niesympatycznego oszczerstwa..."[/SIZE][/SIZE][/I]

Pani Izis, zapewniam, ze od nikogo nie dzwonilam, a dzwonilam i kontaktowalam sie z Pania jedynie w swoim interesie, fakt ze otrzymalam od Pani sporo inforamcji, ale naszla mnie pewna watpliwosc co fdo ceny poniewaz skoro juz piszemy wszystko to ja jeszcze dorzuce pare sczegolow, Pani wykorzystac chciala fakt iz mieszkamy zagranica i za szczeniaka ze skojarzenia Taka - Ryuu Go na rok 2009 chciala Pani 1500 euro i wplate zaliczki do wrzesnia 2008, szok....dzis jestem szczeliwa ze juz mam mojego Shirai'ka, choc przy jego zakupie kwota 1500 euro byla niska, ale Maluch byl wart tych pieniedzy, a zaliczke wplacilam jak maluch juz byl na siwecie na nie 8 miesiecy wczesniej !!! Natomiast, w celu wyjasnenia nie rodowodowego szczeniaka, to moze sobie Pani przypomina, akurat na moja prosbe dzwonila moja kolezanka...cena za szczeniaka nadal byla 1500 euro, ale pozniej Pani oddzwonila do niej i zaproponowala Fuji, dzisiaj jak czytalam posty wlasnie mi to biedne imie pieska wrocilo, powiedziala Pani, ze maluch jest u Pani znajomego...przykre...moje odczucia w stosunku Pani hodowli drastycznie ulegly zmiani i nie przez te 1500 euro, na pieniadzach mi nie zalezy, a po szczeniaka od Pani bylam gotowa przejechac 2800 km (w jedna strone do Gdanska) i to wszystko dla marzenia moje marzenia, ktore mogla Pani wlasnie zmiszczyc !!!! Ja Pani nie oczerniam Pani, nie mam powodu, nie mam hodowli i nie jestem pani konkurencja, jestem zwyklym pelnym zalu czlowiekiem, zal bylby wiekszy gdyby dala sie w ciagnac i kupila od Pani szczeniaka, teraz jedynie gratuluje oszukiwania i naciagania malo doswiadczonych przyszlych posiadaczy Akitek...wiem jak ja szukalam i jak bardzo chcialam miec Maluszka, bylam gotowa wierzyc wszystkim, ktorym
zalezalo na zarobku, a nie na moim szczesciu z posiadania Akitki. Wspomniala Pani nasza rozmowe o Japoncu, tak pamietam ja i rowniez tutaj niestety sie zawiodla, ale powod nie byl tak drastyczny jak u Pani...moze warto sie zastanowic co komu sie proponuje, poniewaz pozniej wpada sie we wlasne klamstwa i kretactwa!!!
Napisał [B]Veene2[/B] [URL="http://www.dogomania.pl/forum/f704/katowice-20-21-22-03-2009r-mwpr-cacib-133033-post12050814/#post12050814"][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images_pb/buttons/viewpost.gif[/IMG][/URL]
[I]Wlasnie zobaczylem post na forum dogs.pl, w ktorym Izis zobowiazalas sie do zwrotu roznicy w cenie psa w przypdaku, gdy okaze sie niewystawowy. Skoro zaplacilismy 3,000 zlotych za rzekomo wystawowa suczke, a niewystawowe byly po 1,500 to czy masz zamiar wywiazac sie z deklaracji?[/I]
[I] [/I]
[I]:crazyeye: Ojejku jaka roznica w cenie 3000 zl, a ja mialam zaplacic 1500 euro !!! Zgroza....wstyd Pani Izis :oops: wstyd !! [/I]
[I]Pozdrawiamy Sylwia i Shirai - Koki Go[/I]

Link to comment
Share on other sites

No i wychodzi kłamstwo jak na dłoni. Fuji od szczeniaka była u mnie i nigdzie indziej u żadnych znajomych czy co innego Pani sugeruje więc to Pani powinna się wstydzić własnych kłamstw. A cena na zagranicę jest zawsze inna - zawsze stawiam sprawę jasno. Nie interesuje mnie pochodzenie właściciela a tylko gdzie pies będzie mieszkał. I to też Pani wyjaśniłam jak również powody dlaczego. Ale jak widzę grochem o ścianę.

-----
Cena na zagranicę celowo jest taka a nie inna. Jeśli ktoś chce sobie kupić taniego akitę z Polski to ma do wyboru mnóstwo hodowli, którym przyszły los szczeniąt zwisa i powiewa - sprzedadzą każdemu a najlepiej hurtem. Ja chce mieć pewność, że jeśli ktoś chce akitę ode mnie to nie pójdzie ona do jakiejś fabryki szczeniąt - stąd taka cena zaporowa. Poza tym zawsze lojalnie uprzedzam iż moje akity do tanich nie należą. Zbyt dużo naoglądałam się co się dzieje z tanio kupionymi psami. Nigdy nie pośredniczę w sprzedaży szczeniąt z innej hodowli o ile nie jest to szczenię za krycie (i zawsze są to szczenięta rodowodowe). Więc biedna kobieto bez względu na to kto Cie nasłał i jaki masz cel tu trafiłaś jak kulą w płot. Sama siebie ośmieszasz takimi oszczerstwami i tyle. Konkurencja niezliczoną ilość razy dzwoniła i pytała o szczeniaki bez rodowodu lub o możliwość pokrycia suki bez uprawnień (tzw. podpuchy). Odpowiedź jest zawsze niezmienna: NIE MA, NIE BYŁO i NIE BĘDZIE!

Link to comment
Share on other sites

Wani widzę macie ogólne jakieś problemy. Polecam odwiedzić tego lekarza do którego mnie kierujecie bo jeśli ktoś 70 metrów od 40 nie odróżnia to naprawdę ciężki przypadek. Dobrze, że nie zaprosiłam Was na działkę bo też byście mi ją zmniejszyli pewnie optycznie o połowę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Izis']Wani widzę macie ogólne jakieś problemy. Polecam odwiedzić tego lekarza do którego mnie kierujecie bo jeśli ktoś 70 metrów od 40 nie odróżnia to naprawdę ciężki przypadek. Dobrze, że nie zaprosiłam Was na działkę bo też byście mi ją zmniejszyli pewnie optycznie o połowę.[/quote]

Nie bralismy pod uwage tego swiata po drugiej stronie lustra.

Suma sumarum widze, ze merytoryczne argumenty wyczerpaly sie... w sumie w ogole ich nie bylo....

Link to comment
Share on other sites

izydor - on nie biega po Polsce, tylko po 0.5 ha terenie, a to jednak jest pewna różnica. Aha i on ma do towarzystwa importkę ze wschodu. Ponieważ ma parę metrów do dreptania, to nie muszę się fatygować codziennie na 5 minutowe spacery, zjeżdżać windą z 8 piętra, po prostu mam super.
A tak to w ogóle po co poruszyłaś wątek mojego GR ? Bo nie rozumiem. Niby się powiada, że najlepszą obroną jest atak, ale w twoim wydaniu to jest po prostu śmieszne. Już ci raz tłumaczyłam, że sędzina to żona sędziego, a pani będąca sędzią to jest po prostu sędzia. Nie zapominaj o tym, proszę.
Odnośnie szczeniąt, to nie chwaląc się, to po GINGERZE były śliczne, a odnośnie dysplazji? No cóż, człowiek strzela, a Pan Bóg kule nosi i z tego powodu mój GR, o typowym samczym, dominującym charakterze, którego brak niestety w twojej hodowli, (aczkolwiek gdzieś tam kiedyś bredziłaś, że masz super charakterowo psy ) nic nie produkuje, o przepraszam produkuje - kooopy. Może tak byś wzięła przykład ze swojego guru - jak zrozumiałam dobrze - masz mnie na myśli, i wysterylizowała te chociaż dwie biedne coroczne mamuśki, mam na myśli Likę i Emi, ponieważ mając taką, a nie inną bazę hodowlaną nic nie zrobisz, chyba powinnać o tym wiedzieć. Nawet gdybyś skojarzyła te suki z 62 cm [I]ISE UNRYU[/I] GO [I]ISE[/I] MEIWA KENSHA, który żył sobie dawno temu to i tak nic by godnego uwagi nie wyszło. Takie jest życie.
Słowo " produkuje " to może nie jest najlepszym słowem na hodowlę. No ale w twoim wypadku to chyba jest to prawda, produkcja dużych zwierząt futerkowych na wysokościach, wystawy, krycia, USG - ciąża potwierdzona, szczenięta, no i ich sprzedaż. Po prostu super, ale chyba nie dla tych biednych suk.
Jeszcze odnośnie guru - a kto ci to powiedział, że za takiego się uważam???? Faktem jest, że mając już parę akit i to biegających luzem, bardzo dużo się od nich nauczyłam, jestem po prostu praktykiem, a nie teoretykiem - jak ty.

Jak wiesz piszę monografię akit, polecam ci żebyś sobie poczytała
[url=http://www.dogutti.pl/html/monografia_akit.html]Monografia Akit[/url]

więc coś tam wiem o tych akitach, nie powiem, ale żeby tak od razu GURU? Chyba izydor przesadziłaś, ale i tak dziękuję za te miłe słowa.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Nie rozśmieszaj mnie EWKA tą "monografią". Rozumiem, że to dzieło twego życia - widzę efekt wieloletnich polowań z aparatem na zdjęcia psów konkurencji. Rozumiem, że PIES to może drukować bo w końcu darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby.

A najnowszą importkę ze wschodu miałam okazję zobaczyć w Bydgoszczy jak prawie zerwała ci kamizelkę i spodnie podczas "prezentacji" na ringu - taka dobrze wychowana suczka. W każdym innym kraju za takie zachowanie zeszłaby z ringu bez oceny a u nas proszę IV lokata mimo iż w żaden sposób nie dało się ocenić jej w ruchu. Ale to i tak dobrze w porównaniu z twoim importem z Holandii co to wlasnego wystawcę ugryzł na ringu. No ładny był z niego pies. Pożył chyba z 6 lat a może i nie bo nigdy nie podałaś daty jego odejścia choć z listy reproduktorów zniknął wcześnie.
Kolejny samiec za agresje w Berlinie dyskwalifikacja na wschodzie bdb i potem jakoś zniknął z widoku.
Widać ten samotny wypas na zamkniętym terenie nie wpływa dobrze na psychikę twoich psów pomimo 5.000 mkw wybiegu. Żaden teren nie zastąpi spacerów o czym większość hodowli zapomina.
Jeśli taki charakter psów będących w rękach Dogutti uważasz za właściwy charakter akity to gratuluje...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Izis']O super. Opowiedz nam o swojej hodowli z [URL="http://www.allegro.pl/item590966846_akita_inu_suczka_pregowana.html"]28-letnim[/URL] stażem. Będzie skąd czerpać wzorce. Ile ras już hodowaliście? Ile lat ma Wasza najstarsza suka hodowlana? Jak często psy widzą świat? Pamiętam jaki problem był z IGUCHI na wystawach jaki wystraszony był. Ale jak widać już jest super
[IMG]http://photos04.allegroimg.pl/photos/128x96/590/96/68/590966846_6[/IMG] wystawia się ładnie i tatusiem został jak widać po szczeniaczkach na allegro.
Chętnie poczytam bo przecież mój najstarszy miot skończył dopiero 5 lat to ojej daleko mi do hodowli z długoletnią praktyką. Ale pewnie za parę dni wrzucę ogłoszenie o szczeniętach na allegro - to już będzie jakiś postęp :-)[/quote]

Super, jeszcze nie jest ale jest już dobrze.
Jeśli nie wierzysz w 28-letni staż hodowlany to zadzwoń sobie do związku i zapytaj o datę wpisania do rejestru hodowli Pa-Lis. Nie musi być to Związek Kynologiczny, możesz sobie zadzwonić do Związku Hodowców Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza bo tam też nas znają od wieków. Nasz tatko kocha zwierzęta i poświęca im całe swoje życie bo jest rencistą i całe dnie spędza z nimi na naszej hodowli.

Zapraszamy do Galerii Pa-Lisków na dogomani lub na naszą stronę, gdzie są zdjęcia naszych psiaków.

[url]http://www.dogomania.pl/forum/f703/galeria-pa-liskow-121055/index2.html[/url]

Link to comment
Share on other sites

Ależ wierzę w ten staż jak najbardziej i dlatego zastanawia mnie właśnie wiek waszej najstarszej suczki hodowlanej. Podobnie jak to że szukacie źdźbła w oku bliźniego a belki w swoim nie widzicie. Zastanawia mnie tylko na co odeszły siostry "K" rok po roku (5 i 6 lat tak na oko miały te suczki hodowlane). Ich córka będąca wizytówką hodowli miała kiedyś miot może?
Rozumiem, że suki z jakichś powodów zostały wycofane z hodowli ale żeby od razu obie odeszły gdy przestały być potrzebne...
Jak ktoś umie czytać to wszystko na stronie Pa-lis znajdzie to prawda.
Dobrze mieć zakochanego w psach rodzica który ma dużo czasu. Moje psy też nigdy nie są same.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Izis']Wani widzę macie ogólne jakieś problemy. Polecam odwiedzić tego lekarza do którego mnie kierujecie bo jeśli ktoś 70 metrów od 40 nie odróżnia to naprawdę ciężki przypadek. Dobrze, że nie zaprosiłam Was na działkę bo też byście mi ją zmniejszyli pewnie optycznie o połowę.[/quote]

70 m to i tak mało, na tyle psów i dodatkowo tyle miotów. Ale przynajmniej pierwszy raz się Pani przyznała, że trzyma Pani psy w mieszkaniu, już jest postęp.

Link to comment
Share on other sites

A Pa-lis gdzie psy trzyma? W piwnicy? W stodole? Na pustej działce? W betonowych boksach? Moje psy to domownicy i nawet przy nie wiadomo jakim terenie nie wyobrażam sobie trzymania ich w kojcach. A tym bardziej odchowywania miotu na słomie w jakiejś budzie - jak to często na allegro widać. I kto tu ma tyle miotów niech podniesie rękę. U mnie max. 2 w roku a nie parę na raz jak to niektórzy praktykują.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Izis']Ależ wierzę w ten staż jak najbardziej i dlatego zastanawia mnie właśnie wiek waszej najstarszej suczki hodowlanej. Podobnie jak to że szukacie źdźbła w oku bliźniego a belki w swoim nie widzicie. Zastanawia mnie tylko na co odeszły siostry "K" rok po roku (5 i 6 lat tak na oko miały te suczki hodowlane). Ich córka będąca wizytówką hodowli miała kiedyś miot może?
Rozumiem, że suki z jakichś powodów zostały wycofane z hodowli ale żeby od razu obie odeszły gdy przestały być potrzebne...
Jak ktoś umie czytać to wszystko na stronie Pa-lis znajdzie to prawda.
Dobrze mieć zakochanego w psach rodzica który ma dużo czasu. Moje psy też nigdy nie są same.[/quote]

Chikaka nigdy nie miała szczeniaczków i bardzo nad tym ubolewamy, ale niestety nie zawsze się wygrywa z naturą, może jeszcze nam sie uda. Pewnie bijeś do tego, że jest po sterylce, ale na twojej nieszczęscie nie jest.

Niespodziewane odejście Kleodike, a po roku Kleopatry było dla Nas wielkim szokiem i OGROMNĄ stratą hodowlaną, była to najcudowniejsza suczka jaką mieliśmy i dodatkowo BIAŁA, niestety pierwsza i jak narazie ostatnia nasza w hodowli.

A ras nie mieliśmy dużo bo oprócz akit, mieliśmy Foksterriery i Owczarki Francuskie - Briardy i epizod z charcikiem i oczywiście nie w takich ilościach jak ty sobie wyobrażasz. Obecny stan naszej hodowli jest jak narazie najwiekszy w historii. My odkąd siegam pomięcią mamy dwie rasy i zawsze jest z nich jest duże wieksza od drugiej.

A odnosnie Foksterrierów to nasz importowany psiak był super reproduktorem i jeszcze kilka lat po tym jak odszedł od Nas w podeszłym wieku mielismy telefony o szczeniaki po nim lub po jego córeczkach.

Ponawiam to co napisał moj brat:
[B]ZAPRASZAMY DO POZNANIA[/B] !!!!!!!!!! na naszą hodowlę, gdzie przyjmujemy naszych wszystkich klientów.

Link to comment
Share on other sites

No tak mydło i powidło. Zmiana gustu średnio co 7 lat. Może za kolejne 20 traficie na rasę przy której już pozostaniecie. A może to już akita?
No to zdradź info gdzie Pa-lis odchowuje mioty? Bo skoro nie w domu to gdzie? Na jakiejś pustej parceli?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Veene2']Nie bralismy pod uwage tego swiata po drugiej stronie lustra.

Suma sumarum widze, ze merytoryczne argumenty wyczerpaly sie... w sumie w ogole ich nie bylo....[/quote]

VEENE2: Jako widz i uczestnik małej krajówki w Bydgoszczy... Chylę czoła i podziwiam!!!!!! Za odwagę świadomości!
Wszystkie akitki dogomaniaków wygrały los na loterii (Wasza chyba skreśliła "6"), że się powtórzę, może z paroma wyjątkami...

[B]Na merytoryczne argumenty liczyć nie można[/B]...
[B]Mentalność przekupki i przerost FORMY (słownej i html) nad TREŚCIĄ - tyle moznaby powiedzieć o wspominanej hodowli blokowo-klatkowej![/B]

Dopisująca się do "RESZTY", pozdrawiająca ją Agnieszka "Ze Szpilkowego Lasu":lol:

Link to comment
Share on other sites

Napisal: Izis
"No i wychodzi kłamstwo jak na dłoni. Fuji od szczeniaka była u mnie i nigdzie indziej u żadnych znajomych czy co innego Pani sugeruje więc to Pani powinna się wstydzić własnych kłamstw. A cena na zagranicę jest zawsze inna - zawsze stawiam sprawę jasno. Nie interesuje mnie pochodzenie właściciela a tylko gdzie pies będzie mieszkał. I to też Pani wyjaśniłam jak również powody dlaczego. Ale jak widzę grochem o ścianę."

Moze probuja, sprzedaz szczeniaka bez rodowodu, oby taniej niechciala Pani sie przeznac ze jest w Pani rekach i powiedziala Pani, ze u znajomego...nic prostszego, a klamstw z Pani strony bylo juz wystarczajaco wiele !!! Ciekawa sprawa z ta cena ze dla zagranicy cena jest o 1/2 wyzsza ha ha ha. To jest zwykle okradanie ludzi, poniewaz we Wloszech do Polski czy w inny region Europy nikt nie sprzedaje z taka roznica jak Pani, to jest zwykle pazerstwo..ciesze sie ze moje psy nie beda nosily nazwy Pani hodowli i bede wszystkich ostrzegac przed Pania i Pani hodowla...a o cenie nigdy Pani nie mowila, ze klasyfikuje Pani przyszlych posiadaczy, a szczeniaki niczym sie nie roznia na Polske i zagranice, poniewaz jest to okolo 2500 tysiaca roznicy, jestem ciekawa co na to osoby na forum jak Pani Izis okrada ludzi, ktorzy chca spelniac swoje marzenia !!! Tragedia..ze tacy ludize maja hodowle i gdzie tutaj mowic o milosci do rasy...jak tutaj tylko chodzi o KASA !!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...