Jump to content
Dogomania

adoptowany piesek w nowym domu


PandaM

Recommended Posts

Hej!

Sledze Wasze wpisy od czasu kiedy zdecydowalismy sie na psa. Znalazlam odpowiedzi na wiele pytan i problemow i musze przyznac ze niezwykle byly pomocne!

Psa mamy miesiac (kundelek, okolo 20 kg, 4 lata). Zaadoptowany ze schronika w Rumunii, uratowany w zasadzie przed smiercia, troche byl smutny, a i pewnie zmeczony podroza samolotem, wystarszony do granic mozliwosci, ale nie agresywny. Dalismy mu czas. Dzisiaj chodzi pieknie na smyczy, biega, umie "siad" i "lezec", gorzej z przychodzeniem na zawolanie ale pracujemy nad tym. Jak jestesmy oboje w domu to jest spokojny, nigdy nie szczeka, nie obszczekuje sasiadow ani innych psow. Nie spi z nami, nie spi tez na swoim miejscu... upatrzyl sobie sofe. Ale tylko na jedna sofe siada, reszte foteli i innych miejsc wygodnych zostawia w spokoju. Cieszy sie na nasz widok, uwielbia spacery, ladnie je. Wszytsko super.

Tylko szczeka potwornie jak wychodzimy, a od wczoraj do tego gryzie....okna :| Nie bardzo mi w smak wymiana okien, ani skargi od sasiadow.

Wiec analizuje sytuacje, mam nadzieje znalezc jakies porady rowniez u Was.

Nie ma problemu ze spedzaniem nocy w innym pomieszczeniu, nigdy nie spi w sypialni z nami. Nie ma problemu z siedzeniem w pustym domu i czekaniu az ja skoncze prysznic. Ale jesli to on jest zamkniety w lazience a ja w reszcie domu to zaczyna zaraz szczekac. No to probowalismy wedlug rad z forum ... doszlismy do 10 minut ciszy na osobnosci i to dosc szybko. Nie sadze zeby problem byl wiec duzy, bo pies szybko sie uczy. Ale co zrobic zeby przestal gryzc te okna (w ogrodku obok dzieci maja wakacje i bawia sie cala grupa). Salon, kuchnie i przedpokoj mam jako otwarta powierzchnie w domu, Moge go zamknac najdalej w lazience albo pokoju. W lazience podczas treningu zjadl drzwi, zaraz sie na nie rzucil. :D 

Nie chce go zamykac w klatce. Nie wiem co sie stalo ze zaczal niszczyc, szczekal podobno zawsze jak nas nie bylo... dowiedzialam sie wczoraj.

Bedziemy trenowac, tak jak bylo opisane w innych wpisach, ale on jest cwaniak, dokladnie wie kiedy wychodze na dlugo i wtedy awaria...

Co sadzicie Drodzy Forumowicze?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...