Jump to content
Dogomania

Karma Optima Nova prośba o pomoc


becia166

Recommended Posts

Proszę o pomoc w ocenie karmy Opitma Nova Adult Large. Karmiłam nią swoje psy ok. 6 miesięcy wszytko było ok ale nie wiem czy to na pewno dobra karma.
Podaję informacje producenta:

Optimanova Adult Large Breed Chicken & Rice - zawiera 65% mięsa. Karma najwyższej jakości dla dorosłych psów dużych ras. Niskotemperaturowy proces produkcji minimalizuje denaturację białek, straty witamin i soli mineralnych. Karma monoproteinowa, znacząco ogranicza ryzyko alergii. Składni zawarte w karmie takie jak: wapń, fosfor, witamina D i L-karnityny sprzyjają zdrowemu rozwojowi kości i mięśni. Ponadto zawiera glukozaminy i chondroityny, które chronią chrząstki i stawy młodych psów.

SKŁAD: świeży kurczak (35%), suszone mięso z kurczka (25%), ryż (15%), oleje, tłuszcze, wątroby hydrolizowane z kurczaka (5%), białko z ryżu, drożdże, pulpa buraczana, chlorek sodu, polifosforan sodowy (0.3%), chlorek potasu, inulina (500 mg/kg FOS), mannooligosacharydy (130 mg/kg), Yucca Schidigera.

SKŁADNIKI ANALITYCZNE: białko surowe 26%, oleje i tłuszcze surowe 16%, EPA + DHA 770 mg/kg, włókna 2.50%, popiół surowy 8%, wapń 1.35%, fosfor 0.95%.

DODATKI:

odżywcze: witamina A 18.000 IU/kg, witamina D3 1.800 IU/kg, witamina E 250 mg/kg, witamina C 100 mg/kg, biotyna 3.4 mg/kg, żelazo (siarczan żelazawy jednowodny) 68 mg/kg, jod (jodek potasu) 3.2 mg/kg, miedź (siarczan miedziowy, pentahydrat) 9 mg/kg, mangan (siarczan manganu, monohydrat) 6.8 mg/kg, cynk (tlenek cynku) 135 mg/kg, selen (selenin sodu) 0.1 mg/kg, L-karnityna 70 mg/kg, tauryna 30 mg/kg.

technologiczne: przeciwutleniacze, naturalne ekstrakty bogate w tokoferole.

Chciałam zmienić psom trochę jadłospis i kupiłam 1 st choise Adult Large karmię 3 dni i niestety dostały biegunki, nie wiem czy to wina nowej karmy czy zbyt szybkiego przestawienia psów na nową karmę ale raczej nie kupię już 1 st choice :( i skłaniam się do powrotu do Optimy, a może Koebers?

Link to comment
Share on other sites

becia166, karmiłam psa Koebersem wersja z jagnięciną do namaczania dla psów wrażliwych, nawet niezła, potem skusiłam się na duże krokiety chyba to było supermix-krokietten porażka całkowita, pies to co zjadł do wydalił, kupy olbrzymie w karmie duża ilość dziwnych włókien jakby wysuszona skóra wołowa lub sierść. Nie polecam, oddałam tę karmę dobermance i spostrzeżenia opiekuna suczki takie jak moja bardzo słaba przyswajalność. W składzie jest duża ilość mąki  pszennej. Nie polecam tych karm.

Co do biegunki może za szybko zmieniałaś karmę przechodzi się stopniowo przez okres 7 dni.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za informacje, wracam do Optimy (też mi się skład wydawał dobry), po 1st choice biegunka nie przechodziła (mieszałam ze starą karmą jeden pies ok, drugi tragedia), kupiłam intestinal eukanubę, a to wywalam bo szkoda psa, potem Optima (mają już też bezzbożową ale na razie wracam do starej) :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...