Jump to content
Dogomania

Niepokojące objawy


krejzololo

Recommended Posts

Zwracam się z kolejną prośbą o pomoc :) Jakiś miesiąc temu moja suczka miała problemy z gruczołami okołoodbytowymi - najpierw przeszła kurację antybiotykową, później wetka sprawdzała drożność gruczołów i stwierdziła, że nie są zapchane. Dziś "przyłapałam" suczkę na saneczkowaniu, co zdarzyło się pierwszy raz od czasu tamtej wizyty miesiąc temu. Zastanawiam się, czy faktycznie powodem saneczkowania są problemy z gruczołami. Oprócz tego występują problemy z nadmiernie wypadającą sierścią (przynajmniej tak mi się wydaje - na pewno przechodzi teraz linienie, bo widzę po kolorze sierści, ale mam wrażenie, że poprzednim razem ilość gubionej sierści była mniejsza), lizanie i obgryzanie pazurków, wizualnie odnoszę też wrażenie, że pies waży mniej niż powinien (mała rasa, waży ok. 8kg, więc można powiedzieć że w normie, ale wygląda chudo). Wiem, że takie objawy mogą też dawać pasożyty lub alergie. Czy moglibyście podpowiedzieć, jakie badania warto byłoby zrobić, ewentualnie na co jeszcze zwrócić uwagę? Przymierzamy się do zabiegu usuwania kamienia nazębnego, więc badania i tak będą robione, także przy okazji mogłabym sprawdzić inne istotne rzeczy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...