Jump to content
Dogomania

Wydzielany zapach podczas snu


lukas2921

Recommended Posts

Witajcie, 

W raz żoną posiadamy rocznego Yorka, który jest z nami od samego początku. Od pewnego czasu piesek podczas snu (nie ważne czy to drzemka czy dłuższy sen) wydziela zapach, który mogę określić jak zapach popcornu, chrupek kukurydzianych. Czym piesek dłużej śpi tym ten zapach jest intensywniejszy. Psa kąpiemy co tydzień. Czy ktoś ma podobnie z swoim pupilem ? Czym to normalne ? 

Chciałbym również zapytać jeszcze o smród z pyska. Wcześniej był on zrozumiały - piesek wymieniał zęby. Teraz jednak "ten nieprzyjemny" zapach jest dosyć intensywny. Dodam, że piesek miał kilka dni temu sprawdzany kamień - jednak stwierdzono brak kamienia ( piesek jest żywiony samą suchą karmą Royal). Domyślam się, że nieprzyjemny zapach jest związany z tym, że piesek liże swojego "siusiaka" co jakiś czas.... gdyż właśnie ten brzydki zapach nie przypomina dolegliwości żołądkowych czy problemów z zębami. Wie ktoś może jak można poradzić sobie z tym nieprzyjemnym zapachem ? Do tej pory kupowaliśmy mu Dentastix miętowe (miał fajną zabawę z tymi kostkami i na chwilkę pomagało). Czy wrócić do tego dentastixa czy może jakaś pasta do zębów ... ?

Z góry dzięki za odpowiedzi 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Ja zaczął bym od zmiany karmy. Royal Canin to nic innego jak rozreklamowany produkt marketingu, który może przynieść więcej szkód niż pożytku Na razie macie problem z zapachem z pyszczka. Zmieńcie karmę zanim zaczną się inne problemy. Ja generalnie nie jestem zwolennikiem karmy suchej. Choćby nie wiem jakie cuda były wypisane na opakowaniu. Sam fakt ,że jak bardzo musi być ten produkt przetworzony aby uzyskał ostateczną formę. Daję chrupki sporadycznie np. w podróży bo wygodniej,

Karmy mokre Bozita i Applaws są bardzo dobre i mają też małe opakowania w sam raz dla małych piesków.

To tyle o zapachu z pyszczka. Natomiast jeśli chodzi o zapach sierści czy skóry podczas snu,- mój psiak chociaż większy i innej rasy, też gdy śpi inaczej pachnie,. Być może to zapach popcornu lub przypieczonej skórki od chleba. Szczególnie gdy śpi pod przykryciem i ciepłota ciała i wokół ciała jest troszkę wyższa. Tak psy mają

. Piszecie tez , iż kąpiecie psa co tydzień. Ale czy jest taka potrzeba,? czy się aż tak brudzi?. Tak częste kapanie psa powoduje niszczenie naturalnej powłoki lipidowej skory, która chroni skórę np,przed infekcjami.

Link to comment
Share on other sites

Za często kąpiecie psa zaburzyliście mu naturalną warstwę ochronną skóry, tak jak napisał mój przedmówca. Łatwo wtedy o infekcje grzybicze i bakteryjne, łojotok, nadmierne przetłuszczanie się i brzydki zapach.

Po drugie, jeżeli brzydki zapach pochodzi z siusiaka i często go liże, to trzeba go pokazać lekarzowi. Niech tam zajrzy dokładnie, młode psy bardzo często cierpią na stany zapalne. Płucze się wtedy np. rivanolem ze strzykawki (bez igły oczywiście!) od środka.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...