Jump to content
Dogomania
Marmag

Zakup szczeniaka w pl i wyjazd do Niemiec

Recommended Posts

Witam, jakie dokumenty musi posiadać szczeniak yorka zakupiony w hodowli polskiej w trakcie wyjazdu do Niemiec? Gdzie trzeba go zarejestrować, ile trwa wyrobienie dokumentów niezbędnych? Planuje jechać po psa dosłownie na dwa dni, czy zdaze załatwić paszport i chip? Coś jeszcze muszę wiedzieć? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szczeniak musi być zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, czyli musi być w wieku 3 miesięcy lub więcej, żeby mógł zostać zaszczepiony. Do tego musi mieć chip i paszport. To cała niezbędna dokumentacja, żeby zabrać psa do Niemiec. Potem, już tylko rejestrujesz psa u siebie w mieście, uiszczasz opłatę (każdy land ma inną opłatę za psa) i to wszystko ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja wetka (bo to weterynarz wydaje paszport) dała mi go od ręki, więc myślę, że tego samego dnia powinniście go mieć ;)

Dowiedz się u siebie w gminie, czy nie jest wymagane też ubezpieczenie na psa ;) Planujesz yorka, więc to mały pies. Jednak u nas było "mile widziane" ubezpieczenie za psa, bo pies duży, może ugryźć, może spowodować szkody jak wpadnie na ulicę itp. Obowiązku nie ma, ale wiem, że niektóre landy nalegają na takie ubezpieczenie ;) To nie są duże koszty, bo ja za swoją ONkę płacę coś ponad 8euro miesięcznie, ale warto się tego  dowiedzieć ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zawsze, do przekroczenia granicy przez psa, potrzebny jest paszport, chip i szczepienie przeciwko wściekliźnie. A niektóre kraje chcą dodatkowo jeszcze kwarantannę, odrobaczenie na 24h przed przekroczeniem granicy, itp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Announcements

×