Jump to content
Dogomania

Jak nauczyć szczeniaka by zostawał sam w domu?


Asti2016

Recommended Posts

Dzień dobry,

witam serdecznie wszystkich użytkowników.

od 26.02.2016 mamy w mieszkaniu  2-miesięcznego BOS-a. (Biały Owczarek Szwajcarski).

Szczeniak jak to szczeniak, gryzie, bawi się, je i dużo śpi... Nim wzięliśmy go z hodowli poproszono nas byśmy choć ze 2-3 tygodnie byli z psem w domu non-stop, jednak zaczynają się tutaj schody. Pracujemy z mężem po 8 godzin, nie bardzo wiem jak mamy nauczyć zostawać szczeniaka na tak długi okres samemu. Przewija się także temat psiego przedszkola - jedni mówią, że 2-miesięczne szczenię jest za małe i trzeba jeszcze poczekać, inni zachęcają bym zaczęła już uczestniczyć w zajęciach.

Proszę o porady.

Dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

No to niezbyt dobrze Wam powiedzieli, bo takie przesiadywanie ze szczeniakiem non stop może skutkować potem lękiem separacyjnym... Ile dni wolnych jeszcze macie? Zostawiajcie pieska samego najpierw na kilka minut, potem stopniowo na coraz dłużej. Za każdym razem jak grzecznie zaczeka powinien dostać nagrodę. Nie wchodźcie do niego jak piszczy czy szczeka, bo nauczy się, że takim zachowaniem sprawia, że ma Was znowu blisko.

Co do psiego przedszkola zależy czy uważasz, że jesteś w stanie zsocjalizować swojego psa sama czy chcesz, zeby socjalizował się w przedszkolu pod okiem doświadczonych osób. Zawsze moje psy miałam od malutkich 8-tygodniowych kuleczek, socjalizowałam sama i wszystko było ok ;) A teraz od miesiąca mam starszego szczeniaka, którego hodowca zaniedbał socjalizację i nie jest łatwo naprawić ten błąd- skorzystaliśmy z pomocy behawiorysty, bo pies był kompletnie nieprzystosowany do życia w mieście...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...