Jump to content
Dogomania

Szczeniak budzi się wcześnie rano


czeekoladaa

Recommended Posts

Witam.

Posiadam 3 miesięcznego szczeniaka rasy Maltańczyk. Na początku, gdy go kupiłam budził się o 5 i chodził po domu, z czasem godzina zmieniła się do ok. 6 i czekał aż ktoś wstanie. Teraz wstaje ok. 7 i czeka. W tygodniu to nie przeszkadza, bo trzeba i tak wstać, ale w weekendy, gdy czekanie mu się znudzi łazi gdzieś, gryzie np. łóżko, metalową suszarkę do prania i niby nie szczeka czy coś to i tak nie mogę spać, bo boję się, że coś zniszczy i dźwięki gryzienia mi przeszkadza. Mówię też ''nie wolno'', gdy robi coś niepożądanego, ale i tak to się cały czas powtarza. Dodam, że nie potrafi załatwiać się na dworze, więc na pewno nie chce wyjść na podwórko. Wydaje mi się, że po prostu o danej porze się wysypia i jak na szczeniaka przystało z nudów gryzie co popadnie.

Moje pytanie brzmi, czy będzie spał (albo leżał) przynajmniej do 9 (jak urośnie) i jak go nauczyć, że 9 to jest jego pora na wstanie i że wtedy idziemy na dwór, żeby załatwił swoją potrzebę. Chodzi mi o to, żeby leżał/spał/czekał aż ktoś wstanie.

Link to comment
Share on other sites

O 2.02.2016o16:13, czeekoladaa napisał:

Myślę, że szczeniak przez 5 dni w tygodniu wpada w pewien rytm, więc trudno żądać od niego żeby uszanował nasze weekendowe spanie ;). Mój 7-mio miesięczny w tygodniu budzi się ok 6ej jak wychodzimy z domu natomiast w weekend, po ósmej wychodzę z nim na spacer - czasem już od 6ej jest już na nogach/łapach ale grzecznie czeka. Chyba jest to kwestia treningu. Mojemu ograniczam przestrzeń do spania więc nie spaceruje po całym mieszkaniu. Jak już bardzo tęskni to zaczyna piszczeć i w ekstremalnych momentach szczeka ;). Starsze psiaki wytrzymują dłużej.

 

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedź. Mojemu też ograniczam przestrzeń, jednak chodzi gdzie ma dostęp, załatwia się na maty i podgryza co popadnie. Chodzi mi o to czy jak będzie starszy to po prostu będzie leżał i czekał aż ktoś z nim wyjdzie a nie łaził po całym domu? :D Rozumiem, że na razie jest mały, ale czy jak będzie miał rok to jego zachowanie się zmieni?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...