Jump to content
Dogomania

Uciążliwa alergia skóra obu psów.


Emka1822

Recommended Posts

I Witam, mam problem od paru miesięcy że swoimi psami. Mieszkam w UK i niestety weterynarz tu jest według mojej opinii bezradny, chciałby wyciągać pieniądze, ale żadnej rady dla mnie nie ma,  pomijając fakt że początkowo zupełnie mnoe zlekcewazyl. Ale do rzeczy. Mam dwa Staffiki oba cierpią na alergie skórna, zmieniałam karmę kilkukrotnie,  najpierw był Royal, potem Acana, potem Brit a stanęło na Burns który poleciła mi trenerka.  Moja Daisy ma odwieczne, nawracajace zapalenia uszu i czerwona skórę na uszach pomimo podawania kropli, Dexter cały czas wygryza sierśc na grzbiecie. Weterynarz początkowo przy okazji szczepień Zlekcewazyl Dextera po czym po paru miesiącach kiedy go znowu zobaczył stwierdził czemu nie przyszłam z tym prędzej że to coś w rodzaju atopowego zapalenia skóry. Przepisał ostatecznie szampon i cotygodniowe kąpiele dla obu psów a jeśli to nie pomoże to hormony. Nie pomaga a ja chcę uniknąć podawania hormonów bo wiem ze to nie jest dobre dla psa. Załączam zdjęcia proszę o rady.

sketch-1452248347633.jpg

sketch-1452248327682.jpg

sketch-1452248452246.jpg

Link to comment
Share on other sites

oj, Emka mam podobny problem ze swoim psem (w typie pit bull).malaseb to dobry szampon i można go stosowac jak wet kazał ale obawiam się że sama szaponoterapia nie będzie skuteczna.nie wiem jakie hormony wet mial na mysli.ale świąd hormonami się chyba nie leczy,ale może to jakas nowa terapia.jeśli bedziesz w Polsce zrób psom testy alergiczne z krwi,możesz tez w UK tylko pewnie beda droższ(a może sie mylę,spytaj).przypuszczam że tu nie tyle pokarmowa alergia co może byc na roztocza kużu domowego,może na pchły-zakraplaj co 2 m-ce regularnie,nawet jeśli psy nie maja pcheł widocznych,a jak możesz to kup psom Bravecto(poczytaj,na pchły i kleszcze tabletki do jedzenia,działaja do 3 m-cy,koleżanka z forum Delph stosuje u swojego alergika m.in.)

ja podaje p.histaminowe leki,bo po encortonie nie było efektu-dalej sie drapał.a podajac bardzo wysoka dawke encortonu przez długi czas wprowadze psa w Cushinga.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję Ci bardzo faktycznie zacznę używać preparaty na pchły częściej. I kupię te tabletki jeśli je dostanę tu i ogólnie zmieniam weterynarza więc podjadę z psami.  Daisy ciągle się drapie. Wydaje mi się że może masz rację że to kurz czy roztocza bo kiedy ona miała 3 miesiące słuchy jej oczy prawdopodobnie dlatego że polizala schody z detergentem które mylam. 

Link to comment
Share on other sites

Zakropilam pieski kroplami, niestety żadnych z wymienionych suplementów tu w Anglii nie ma ale znalazłam cis podobnego w syropie i zamówiłam.  Na przyszłe dni wolne pojadę zapisać psy do innej przychodni i wtedy skonsultuje je jeszcze z innym weterynarzem. Mam nadzieję że coś się uda zrobić. Dziękuję za wszelkie porady.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...