Jump to content
Dogomania

DYLEMAT :)


Mariola

Recommended Posts

Witam.

Jestem tu po raz pierwszy, więc zwracam się do bardziej doświdczonych dogomaniaków z prośbą o podpowiedź:)

Zamierzam kupić sobie pieska, tylko nie wiem, którego wybrać. Biorę pod uwagę Akitę lub Karelskiego psa na niedźwiedzie. Dużo czytałam o tych rasach, z Akitą miałam przez długi czas doczynienia, więc mam z tym psem pewne doświadczenie. Z tego co czytałam, to Karelki mają bardzo podobny charakter do Akit. Obie rasy bardzo mi się podobają, ale z Karelskim nie miałam doczynienia, więc nie wiem, czego właściwie się po takim psie spodziewać.

Jeśli ktoś z Was miał doczynienia z jednym i z drugim psem, to bardzo proszę o opinie, bo mam straszny dymelat, którego wybrać:)

Z góry dziekuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam

Mariola

Link to comment
Share on other sites

Witam.

Jestem tu po raz pierwszy, więc zwracam się do bardziej doświdczonych dogomaniaków z prośbą o podpowiedź:)

Zamierzam kupić sobie pieska, tylko nie wiem, którego wybrać. Biorę pod uwagę Akitę lub Karelskiego psa na niedźwiedzie. Dużo czytałam o tych rasach, z Akitą miałam przez długi czas doczynienia, więc mam z tym psem pewne doświadczenie. Z tego co czytałam, to Karelki mają bardzo podobny charakter do Akit. Obie rasy bardzo mi się podobają, ale z Karelskim nie miałam doczynienia, więc nie wiem, czego właściwie się po takim psie spodziewać.

Jeśli ktoś z Was miał doczynienia z jednym i z drugim psem, to bardzo proszę o opinie, bo mam straszny dymelat, którego wybrać:)

Z góry dziekuję za odpowiedzi.

Ja bym wybrała akitę..... :wink: Tym bardziej,że miałaś już kontakt z nia jak piszesz.Akita jednak ma inny charakter niż karelczyk.Jest bardziej "ostra",bardziej niezależna i bardziej pewna siebie.W Polsce karelczyki sa przeważnie w rękach osób polujących,sprawdzają sie tam znakomicie.Z akitą nikt u nas nie poluje.Długo by tu pisać o akicie,zajrzyj może na rasy,tam na V grupę i poczytaj sobie o obu rasach,zapewne wyciągniesz jakieś wnioski,które pozwola wybrać Ci Twego przyszłego psa :P

Link to comment
Share on other sites

Jeśli miałaś kontakt tylko z Akitą to wcale nie musisz rezygnowac z innego psa, jeśli ja mam kontakt z małym rudym kundelkie, to nie znaczy ze cały życie bede miała takie psy :) moim zdaniem powinnaś zaprzyjaznić się z jakimiś hodowcami tych dwóch ras poznac psy i poznać samych ludzie bo od nich dowiesz się najwięcej :)

PS. Każdy chwali swoją rasę ;)

Link to comment
Share on other sites

Jeśli miałaś kontakt tylko z Akitą to wcale nie musisz rezygnowac z innego psa, jeśli ja mam kontakt z małym rudym kundelkie, to nie znaczy ze cały życie bede miała takie psy :) moim zdaniem powinnaś zaprzyjaznić się z jakimiś hodowcami tych dwóch ras poznac psy i poznać samych ludzie bo od nich dowiesz się najwięcej :)

PS. Każdy chwali swoją rasę ;)

z tym, że karelczyków jest o wiele mniej od akit.. wiec nie tak łatwo się zaprzyjaźnić z jakimś..

Link to comment
Share on other sites

Z tym akurat się nie zgadzam, bo jeśli miałabym przestrzegać tych zasad to całe życie będę miała małe psy, ptaszniki smithiego... no chyba jeśli ktoś nie lubi zmian to niech bierze Akite ;) ja nie mam ani jednej z tych ras więc podchodze do sprawy neutralnie.. obie są piękne, nie znam ani jednej widze tylko dwie Akity gdy jade do szkoły i co moge powiedzieć? Pilnują posesji i napewno nikt by tam nie wszedł bez pozwolenia :lol: imponujące stworzenia, a drugiej rasy nigdy na żywo nie widziałam.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

[quote name='zaba14']Jeśli miałaś kontakt tylko z Akitą to wcale nie musisz rezygnowac z innego psa, jeśli ja mam kontakt z małym rudym kundelkie, to nie znaczy ze cały życie bede miała takie psy :) moim zdaniem powinnaś zaprzyjaznić się z jakimiś hodowcami tych dwóch ras poznac psy i poznać samych ludzie bo od nich dowiesz się najwięcej :)


PS. Każdy chwali swoją rasę ;)[/QUOTE]

Nie wiem czy dobrze zrozumialam, ale chyba chodzilo o to ze jak sie juz raz spotka akite to sie nie chce innego psa, ale nie dlatego ze juz zawsze trzeba wybierac "rude psy" tylko dlatego, ze akity sa najwspanialsze i sie juz innego psa poprostu nie chce !!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...