Jump to content
Dogomania

cos nowego


Magdalena1

Recommended Posts

a ja mam cos zupelnie nowego...przynajmniej dla mnie...dzis dzwoniac do zwiazku dowiedzialam sie jak to jest z nadawaniem liter dla danego miotu.

z tego co wiedzialam to jest nadawana dana litera i caly miot musi nazywac sie na ta litere.

A TERAZ PSIKUS..dowiedzialam sie ze wcale nie(moze jakos ostatnio to sie zmienilo) bo powiedziano mi,ze rzeczywiscie ja wybieram litere,ale to nie wszystko...kazdy szczeniak moze sie nazywac jak mi sie podoba i NIE MUSZA MIEC IMION ZACZYNAJACYCH SIE NA TA SAMA LITERE.

dla mnie osobiscie to szok,bo jak do tej pory wydawalo mi sie ze jest inaczej..kazdy piesek moze sie inaczej nazywac

Link to comment
Share on other sites

kurcze..szczerze to dopiero teraz mam dylemat...bo ja calkowicie wolna reke to jest jeszcze trudniej(przeciez tyle jest tych imion) a jak by byla jakas konkretna litera to bym miala jakies zaczepienie...mam metlik w glowie..moze mi cos poradzicie...powiem tylko tak,ze jest to piesek i suczka i chcialabym takie ciekawe,moze cos znaczace imiona..zeby czlowieka jednak takie imie przyciagnelo.mam nadzieje,ze mnie rozumiecie

Link to comment
Share on other sites

WITAM!!!

Nadawanie imion na poszczegolna litere z alfabetu (tzn. wszystkim szczenieta na ta sama) sluży głownie do tego aby hodowca wiedzial z ktorego miotu jest dane szczenie, jak np A to z pierwszego itd....ale to jest najbardziej przydatne hodowca z duza iloscia miotow...poprostu tak jest wygodniej, ale nie wszyscy tak robia ...i nazywaja pieski jak chca i na jaka litere im sie podoba... :wink:

Link to comment
Share on other sites

wlasnie sobie to pomalu przyswajam :D tylko moje maluchy to jednak beda maily te sama litere....bo bym zglupiala jakbym miala tak z niczego wybierac....niestety ja nie mialam od pomyslu na imiona....o przepraszam...pierwszy psiak,ktory sie urodzil....no nie wazne..niestety nie mogl zyc...mial imie...ale to bylo dziwen bo tylko jak go zobaczylam to mu je od razu dalam.to byl taki przeswit...i chyba nazwe tak tego drugiego na jego czesc....co wy na to?

Link to comment
Share on other sites

Przyznam, ze ja tez doslownie kilka dni temu dowiedzialam sie, ze szczenieta z jednego miotu moga byc nazywane na rozne litery ;) :oops:

Przy małych hodowlach to duzo fajniejsze, mozna nazywac szczeniaczki np. tematycznie, np.muzycznie Mocart, Beethoven itp :) i nasza fantazja rowniez ma wielkie pole do popisu :lol:

Link to comment
Share on other sites

Również słyszałam że szczenięta z jednego miotu mogą mieć zupełnie różne imiona, ale szczerze mówiąć uważam że to nie jest zbyt dobry pomysł :roll: , wg mnie lepiej jak mioty są nazywane na tą samą literkę (a przy większych hodowlach dodatkowo alfabetycznie), o wiele łatwiej jest się wtedy połapać przeglądając np katalogi :wink: , ogólnie wszystko jest jakby bardziej "przejrzyste", uporządkowane:) :lol: Takie są moje odczucia na ten temat :roll:

Magdalena1, prześliczne maleństwa :angel: :angel:

Pozdrawiam :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...