Jump to content
Dogomania

problemy poczatkującego wystwcy


Mek

Recommended Posts

Mam gorącą prośbe do wszystkich, którzy wystawiaja swoje psy

POMÓŻCIE

1. Ringówka;

W jakim miejscu na szyi się ją zakłada?

Czy ma być napięta czy luzna?

W jakim położeniu względem psa ma być ręka wystawcy?

Jaka odległośc psa od nogi człowieka?

Czy pies ma biec wyprzedzajac , równo czy za człekiem?

I wreszcie jak tego wszystkiego nauczyc psice?

Link to comment
Share on other sites

Ringówką chyba nie musisz się aż tak przejmować, raczej nie ma konkretnego odcinka na szyi psa gdzie ma się umiejscowić, po prostu ją załóż 8) . Jeśli pies ma długi włos, to warto go ułożyć tak, by ringówka go nie przygniatała, czasem można go nieco "oprzeć" na niej by optycznie zwiększyć objętość kryzy. Bieg po ringu ma być naturalny, raczej łopatka psa mniej-więcej na wysokości wystawiającego. Lepiej aby pies delikatnie cię wyprzedził, niż ociągał się z tyłu. Wydaje mi się, że to czy ringówka jest napięta czy nie, nie ma tak dużego znaczenia, podobnie jak wysokość trzymania lewej ręki. Po prostu para pies-wystawiający wg mnie powinna wyglądać swobodnie, naturalnie i w miarę elegancko, bez wrażenia wzajemnego ciągania się po ringu. Ja ze swoim psem biegam czasem codzennie, czasem co kilka dni po okręgu wydając komendę "ring", a potem go ustawiam. Nauczył się, że nie jest to czas na skakanie i wygłupy. Po prostu trzeba ćwiczyć na początku w miarę często, potem dla przypomnienia :D

Link to comment
Share on other sites

To chyba zależy też troszkę od rasy, jak tak podglądam, to sposoby wystawiania różnią się nieco na różnych ringach. A psice ucz z dużą ilością żarełka, ucz, że bieganie na ringówce jest fajne, a przede wszystkim, że na ringówce należy zachowac powagę :wink:

Link to comment
Share on other sites

czyja wiem czy zle widziane , heh na Onach biegaja z gwizdkami piszczalakmi itp az czasem bolu glowy dostawalam a nikt nie mial do nikogo pretensji . Polceam watrobe gotowana lub zeschnieta , niezly smrodzik moja dala by sie za niego pokroic .

a po za tym cwiczyc cwiczyc i jeszcze raz cwiczyc :wink: powodzenia

Link to comment
Share on other sites

na ringu jak najbardziej możesz mieć jakieś smakołyki dla psa, w żaden spowsób nie bedzie to źle widziane jeśli pies będzie przy tym ładnie się wystawiał a nie skskał po swoim wystawcy bo ten ma jedzonko..

Nauke trzeba rozpocząc jak najwcześniej.. przedewszystki jeżeli chodzi o postawę wystawową. sznaucerka to po prostu musisz nauczyć komendy STOJ i ZOSTAŃ. Ustawiasz Go podnosząc do góry.. Nie wiem czy później pomogą Ci w tym smakołyki czy wręcz odrotnie nie bedą tylko przeszkadzać.. dekoncentrować psa..

ringówka napięta być nie musi.

pies w odległości hmze 20-40 cm od właściciela.. ..

co do biegania to raczej przy nodze... ręką wystawcy z ringówką nad psem

coś pominęłam?

Link to comment
Share on other sites

Dla mnie najlepszą metodą nauki wystawiania było obserwowanie innych handlerów. Jeszcze zanim kupiłam psa już jeżdziłam po wystawach i podglądałam . A po paru miesiącach i tak wyłapywałam jeszcze masę błedów. Ale w opisach miałam "dobrze prezentowana" :lol: Najpierw obserwuj innych a potem swoje własne zdjęcia lub video. Świetna nauka!

Link to comment
Share on other sites

czy ringówka ma byc napieta czy luźna to zalezy wg mnie tylko od tego jak pies "nosi" głowę na rigu no i oczywiście od rasy

ja u mojej grzywaczki ringówke mam napiętą wtedy głowa jest wysoko, pies wydłuża krok i ładnie się prezentuje, no ale trzeba wyczuc dokładnie,żeby nie dusic psa :roll: ma być wygodnie i Tobie i psu :)

jesli chodzi o smakołyki to moja suka by skakała naokoło mnie albo by siadała, kładła sie szczekała dawała łape i wykonywała mnóstwo innych figur;) do komend , których wykonania uczyłam własnie na smakołyk :lol:

sznaucer mini jest lekkim psem może go podnoś ? trzymając pod brzuchem i za szyję , postaw, rozstaw nogi i chwilke poczekaj żeby stał, nie cofał nóg itd

troszke pracy trzeba ale potem pies stoi :wink:

Link to comment
Share on other sites

na ringu jak najbardziej możesz mieć jakieś smakołyki dla psa, w żaden spowsób nie bedzie to źle widziane jeśli pies będzie przy tym ładnie się wystawiał a nie skskał po swoim wystawcy bo ten ma jedzonko..

Chyba że trafisz na sędziego Śliwkę, mnie chciał wyprosić z ringu...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...