Jump to content
Dogomania

Royal, Fitmin, a może inna? Mam dylemat


Huskuś

Recommended Posts

Mam problem z karmą. Moje młode psy od początku były na Royalu. Najpierw starter, potem Maxi Baby Sensible, potem Maxi Junior.
W międzyczasie chcialam je przerzucić na Junior Medium - młoda suka miała biegunki mimo powolnego wprowadzania. Potem też Medium adult chciałam dać ale kupki rzadkie i u młodych i u ich matki. Worek nadal z tą karmą stoi.
Mam jeszcze resztki Maxi Junior ale wkurzyłam się na tę karmę. Kupiłam dwa worki na raz. Jak kończył się jeden, to otworzyłam drugi. Nawet ja czułam, że zapach jest inny niż poprzedniego przy otwarciu worka. Kulki trochę mniejsze i jakieś wogóle inne. Pies tego ruszyć nie chce, mimo że poprzedni worek zjadał z apetytem. Kupki zrobiły się miękkawe. Moim zdaniem wsypano tam inny rodzaj karmy. Może medium junior? Nie wiem.
Teraz kupiłam Royal Canin Maxi Adult Sensible. Worek wczoraj przyszedł.
Zastanawiam się nad zmianą karmy na inną. Royal wcale nie jest tani, a jego jakość chyba coraz bardziej spada.
Zastanawiam się nad karmą Fitmin. Czy jest coś warta? Przynajmniej tańsza. A może inny rodzaj karmy wyszedł by moim piesom na dobre.
A może wogóle coś innego spróbować?
Acha. Miałam jeden worek Hill's-a Lamb and Rice - większość tej karmy oddałam, bo moje psy nawet powoli nie chciały się na nią przestawić.
Jestem w rozterce i nie wiem co zrobić.
Pozdrawiam Hania

Link to comment
Share on other sites

Ja teraz karmię Orijenem i jestem BARDZO zadowolona ;)
Ona ma inny skład, nie zawiera zbóż. Mojego psa na nią nie przestawiałam, bo akurat był lekko przygłodnawy poprzedniego dnia skończyła nam się karma rano a tu był już wieczór, dostał porcyjkę i jaki był zadowolony =D Zadnych rewolucji żołądkowych nie miał ;) Chociaż wiadomo każdy pies jest inny, i może zareagować na swój sposób.

Na Royalu szczeniaki odchowałam, ale na tym się skończyło bo zaczeły wybrzydzać.
Poza Royalem jest multum innych wcale nie gorszych karm... ;) Moje jadły Już Royala, Purinę, Eukanubę, Hill's, Akanę teraz jemy Orijen i jestesmy najbardziej zadowoleni ;)

Link to comment
Share on other sites

Witam!
Jestem posiadaczem Akity, która okazała się psem bardzo wybrednym. Najchętniej jadłaby samo mięso co nie jest dla niej wskazane. Na jednej z wystaw zakupiłem dwa worki karmy ( Firstmate i Avo Derm). Pies wybrał kanadyjską karmę performance. Okazało się po analizie składu, że karma ta zawiera dużą ilość czystego mięsa w swoim składzie. Co muj pies wyczuł i tylko karmy tej firmy akceptuje. Tera z karmię firstmatem dla dorosłych psów. Polecam........ więcej info na [URL="http://www.psie-karmy.com"]www.psie-karmy.com[/URL]
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...