Jump to content
Dogomania

Jak trymować sierść cocker spaniela


cockermaister

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

[quote name='cockermaister']Witam jestem poraz pierwszy na forum, i chciałabym się spytać jak trymować sierść cocker spaniela.;)[/quote]
Sierść można trymować trymerem, furminatorem (polecam dla początkujących) lub skubać palcami z kierunkiem wzrostu włosów (dosyć pracochłonne i męczące zajęcie). Do wyczesywania martwych włosów można też używać metalowego grzebienia z przeplecioną między zębami gumką recepturką. ;)

[quote name='Koreksonowa']Ponawiam pytanie.
I jeszcze jedno dodam:
Najpierw pejska wykąpać potem wytrymować czy na odwrót?[/quote]
Zdecydowanie najpierw trymowanie później kąpiel. Po kąpieli włosy stają się śliskie i trudniej je chwycić. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Koreksonowa']Dzięki:) Zaczęłam trymowac Koreksona, ale z powodu nikłej chęci współpracy potrwa to jakiś czas, jak narazie moja rodzicielka jest załamana brakiem grzywki:diabloti:[/quote]
Z czasem się przyzwyczai i doceni nowy image Koreksona. :cool3: :loveu:

[quote name='cockermaister']Dzięki:loveu::loveu: a nożem trymerskim można zrobić krzywdę?[/quote]
Nożem trymerskim? Zależy o jaką krzywdę ci chodzi, czy o skaleczenie psa, czy zepsucie włosa. Nóż trymerski to nie to samo co trymer.
Nożem trymerskim trzeba umieć się posługiwać, nie jest to łatwe. Zresztą nigdy nie miałam nawet takiego ustrojstwa w rękach. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Koreksonowa']Ja właśnie mam takie ustrojstwo zębate, ale nie tnie to to włosów, a nawet jakby coś poszło nie tak to Korek i tak nie jest wystawowy, więc odrośnie i spokój :)
A pociąć sie tym nie da. Wiem, bo pierwsze sobie "wytrymowałam" kawałek potylicy, dla dobra nauki oczywiście :D[/quote]
Zębate powiadasz? Czyli pewnie trymer masz, tylko jaki? :cool3:

Hakowy (poprzeczny) taki jak ten:
[URL="http://www.onlineshop.germapol.pl/sklep,2282,,,03,,pl-pln,299578,0.html"]Towar: Trymer Coat King, uchwyt plastikowy (99MK81516). On-line Shop Germapol s.c.[/URL]

Czy płaski (podłużny) jak ten:
[URL]http://www.onlineshop.germapol.pl/sklep,2282,,,03,,pl-pln,342370,0.html[/URL]


I furminator dla porównania:
[URL]http://www.onlineshop.germapol.pl/sklep,2282,,,03,,pl-pln,618123,0.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[B]pattika[/B] moim zdaniem lepszy jest furminator:cool3: bo trymer może być ale nie musi, trymerem zniszczysz kokerkowy włos.
Ja mam taki furminator [url=http://www.allegro.pl/item588759562_furminator_suzhou_dqt_066.html]FURMINATOR SUZHOU DQT 066 (588759562) - Aukcje internetowe Allegro[/url] sprawdza się doskonale, czesze się nim jak szczotką:loveu::loveu:
[B][I][SIZE="3"][COLOR="Lime"]POLECAM furminator[/COLOR][/SIZE][/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cockermaister']bo trymer może być ale nie musi, trymerem zniszczysz kokerkowy włos.
[/quote]
A tu się nie zgodze. Przeznaczenie furminatora i trymera jest w zasadzie takie samo - mają wyciągać martwy włos, a 'w praniu' wiadomo jak wychodzi - dużo się pisze o trymerach, które tną włos, a nie muszą, jeśli ktoś ma dobry trymer odpowiedni do psa i potrafi się nim posługiwać ;) Mój pies od małego był trymowany (i skubany) i nigdy mu się nic złego od tego nie stało ;) Niedawno kupiłam furminator na spróbowanie i też spisał się zupełnie dobrze :)

Link to comment
Share on other sites

Hej!
My stawiamy pierwsze kroki na tym forum bo niedawno je znalazłam.
Mam cocker spaniela angielskiego o imieniu Mentos. Mój psiun ma 13 miesięcy, teraz zaczął 14 miesiąc:) Trymowany był ręcznie przeze mnie tylko na główce. Niestety reszta jest w kiepskim stanie. Ma kołtuny na łapkach i uszach. Bardzo mi wstyd z tego powodu. Próbowałam to rozczesać ale z marnym skutkiem. Zastanawiam się czy ten "FURMINATOR SUZHOU DQT 066" poradzi sobie z takim zadaniem... jak myślicie?

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mentosowa']Hej!
My stawiamy pierwsze kroki na tym forum bo niedawno je znalazłam.
Mam cocker spaniela angielskiego o imieniu Mentos. Mój psiun ma 13 miesięcy, teraz zaczął 14 miesiąc:) Trymowany był ręcznie przeze mnie tylko na główce. Niestety reszta jest w kiepskim stanie. Ma kołtuny na łapkach i uszach. Bardzo mi wstyd z tego powodu. Próbowałam to rozczesać ale z marnym skutkiem. Zastanawiam się czy ten "FURMINATOR SUZHOU DQT 066" poradzi sobie z takim zadaniem... jak myślicie?

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam.[/quote]
Niestety nie poradzi sobie, kołtuny jesśli są już mocno zbite najlepiej wyciąć, bo nieumiejętne rozczesywanie może być bolesne.
No i trzeba się zabrać za regularną pielęgnację sierści. :eviltong:

A furminator ma za zadanie wyciągać martwe włosy, te takie trochę jaśniejsze i miękkie. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asia & Ginger']Niestety nie poradzi sobie, kołtuny jesśli są już mocno zbite najlepiej wyciąć, bo nieumiejętne rozczesywanie może być bolesne. [/quote]
I to najlepiej nożyczkami wzdłuż, a nie w poprzek włosów - ślady po cięciu nie będą aż tak widoczne :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mentosowa'] głównie na łapkach no i trochę na uszach bo Strasznie dużo sierści gubi, Dodam iż Mentoś nie był jeszcze kąpany.[/QUOTE]


Spaniele gubią sierść przez cały rok ale chyba teraz troche więcej bo z mojej dzisiaj jak ją furmitorowałam to wyszło wiecej niż zwykle;)

Mówisz że Mentos ma 14 miesięcy i nie był jeszcze kompany ? nigdy go jeszcze nie kompałaś/kompałeś?????????

Link to comment
Share on other sites

Mentos ma jeszcze sporo jaśniejszej sierści, głównie na łapkach no i trochę na uszach bo grzbiet jest już rudy:) Strasznie dużo sierści gubi, mimo iż dostaję do jedzenia dobrej jakości karmę i gotowane mięso (wołowina, drób) na przemian. Kupiłam mu ostatnio witaminy aby polepszyć kondycję sierści. Dodam iż Mentoś nie był jeszcze kąpany.

Link to comment
Share on other sites

Nigdy go jeszcze nie kąpałam :D Mentos jest taki wyjątkowy bo się boi wody... Większość spanieli jest dowodna i rzuca się w każdą kałużę a mój pies na odwrót, wszystkie omija :eviltong: Wracając do kąpieli to już niedługo czeka go ta "przyjemność" :eviltong: Zakupiłam już odpowiedni szampon :) Teraz czekam tylko na ładną pogodę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...