Jump to content
Dogomania

Ranking wystawowy 2008.


J.G

Recommended Posts

Proponuję abyśmy wspólnymi siłami zrobili ranking wystawowy 2008.
Najlepszy dorosły pies 2008.
Najlepsza dorosła suka 2008.

Najlepszy junior pies 2008.
Najlepszy junior suka 2008.

Najlepsze szczenię pies 2008.
Najlepsze szczenię suka 2008.

Najlepszy weteran pies 2008.
Najlepszy weteran suka 2008.

Proszę was o pomoc w punktacji za uzyskane wyniki wystawowe i do chwalenia się sukcesami wystawowymi jakie wasze pomeraniany uzyskały w sezonie wystawowym 2008 roku.

Link to comment
Share on other sites

To jest całkiem niezły pomysł, tylko w punktowaniu trzeba uwzglednić II i III
miejsce w każdym najlepszym psie i suce - może musimy dowiedzieć się jaki schemat punktowania przyjęły inne kluby i ile punktów będzie porzyznawane za BOB, BOG, BiS.Kto to wie, może ktoś z klubu malamutów? Albo Filonek, Marta na pewno tego się dowie!:diabloti::diabloti:

Link to comment
Share on other sites

W Klubie Pudla zasady są następujące:

[URL]http://www.klubpudla.republika.pl/ranking.htm[/URL]


jeśli chodzi o ranking "forumowy - wystawowy) to miłośnicy pona przyjęli taką punktację:

[B]Wystawa Klubowa [/B]
BOB ( 100 )
ZW. KLUBU ( 60 )
CWC ( 30 )
NJwR ( 30 )
MŁ. ZW. KL. ( 20 )
DOSKONAŁA 1 ( 30 )
DOSKONAŁA 2 ( 15 )
DOSKONAŁA 3 ( 10 )
DOSKONAŁA 4 ( 8 )

[B]Wystawa Międzynarodowa [/B]
BOB ( 50 )
CACIB ( 40 )
RES. CACIB ( 30 )
CWC ( 20 )
NJwR ( 30 )
ZW.MŁ. ( 20 )
DOSKONAŁA 1 ( 30 )
DOSKONAŁA 2 ( 15 )
DOSKONAŁA 3 ( 10 )
DOSKONAŁA 4 ( 8 )

[B]Wystawa Krajowa[/B]
BOB ( 30 )
NDP/Sw R ( 20 )
CWC ( 10 )
NJwR ( 20 )
ZW. MŁ. ( 10 )
DOSKONAŁA 1 ( 15 )
DOSKONAŁA 2 ( 10 )
DOSKONAŁA 3 ( 8 )
DOSKONAŁA 4 ( 5 )

[B]Wystawa Championów[/B]
BOB ( 50 )
CWC / NDP/Sw R ( 20 )
DOSKONAŁA 1 ( 30 )
DOSKONAŁA 2 ( 15 )
DOSKONAŁA 3 ( 10 )
DOSKONAŁA 4 ( 8 )

Link to comment
Share on other sites

J.G.

przyjmijmy, że milczenie oznacza zgodę :)


No to może przyjmijmy, że punktacja będzie u nas taka jak w Klubie pudla.

Zastanówmy się nad regulaminem rankingu - wydaje mi się , że sporo postanowień z klubu pudla można przenieść i do naszego rankingu. Pytanie tylko takie:

- ranking ten jest rankingiem czysto "cybernetycznym" - od razu wiadomo, że nie wszystkie psy będą zgłoszone - bo bardzo niewielki procent osób czynnie udziela się na forum ( czy wręcz wie) o forum.
- w związku z powyższym - udział albo mogą brać psy zgłoszone przez forumowiczów albo mogą brać psy wszystkie jakie znamy a były w tym roku na wystawach - tyle tylko ze ten drugi wariant jest o tyle chybiony, że : primo - nie znamy dokładnie wszystkich wyników wszystkich wystaw, secundo - nie wiemy czy właściciel życzyłby sobie żeby jego psa umieszczać w rankingach chociażby czysto cybernetycznych
- czy fundujemy jakąś nagrodę ?

Link to comment
Share on other sites

W moim przypadku milczenie oznaczało zgodę i pewną dozę lenistwa, bo nie wgłębiłam się w szczegóły, zajrzałam do rankingu chartów przyjętego przez klub charta, ale właściwie jaką ilość punktow przyjmiemy za takie lub inne
oceny , lokaty i tytuły,to wyniki rankingu wypadną tak samo, możemy więc przyjąć to, co wybraliście. Na pewno nie odzyskamy teraz wszystkich ocen wszystkich psów z roku 2008i nie jestem pewna,czy ranking wstecz uda się
dobrze przeprowadzić. Natomiast do rankingu 2009 włączyłabym wszystkie pomeraniany, a tylko trzeba będzie zadać sobie trud spisywania wyników
na wszystkich wystawach na których jesteśmy i namówić innych też do zapisywania.
Nagrodą będą wyniki rankingu ogłoszone na Forum, czyż nie?
Myślę, że rankingowanie może być dobrą zabawą, pod warunkiem, że nie skłóci Forumowiczów!

Link to comment
Share on other sites

[B]neutralko [/B]

koncepcja jak najbardziej słuszna - ale sama widzisz, ze cześć forumowiczów się wyniosło z forum znajdując pewnie mniej czy bardziej racjonalne wytłumaczenie.

Nie każdy z nas ma możliwość uczestniczenia na wystawach ... i mogą pojawiać się dziury w rankingu... a bron boże - źle się coś zanotuje albo nie uwzględni się komuś jakiejś wygranej to potem będie tylko mowa " o złej woli" podającego wyniki.

Już nie raz nie dwa byłam podejrzewana o "złą wolę" gdy podawałam wyniki na forum w dziale wystawy - albo wręcz byłam podejrzewana o jakiś spisek z sędzią bo znałam oceny a przecież nikt się nimi nie chwalił etc .....

dziwi mnie ze cały czas cześć hodowców nie potrafi zdobyć sie na odrobinę zdrowego rozsądku :(

uprawiam czarnowidztwo ale wolę mile się rozczarować niż dostać kopniaka.

Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi się, że jeśli robi się ranking, to nie można zrobić go z kilku tylko psów albo kilku hodowli. Oczywiście moglibyśmy się zabawić w ten sposób: psy pomysłodawcy(Jacka), moje ,Twoje i jeszcze np. trzech wystawców lub hodowców , ale taki wyrywkowy ranking to żaden ranking, tu trzeba zastosować metodę "wszystko albo nic" . Może powinien zająć się tym klub szpica
To fakt, że właściciele psiaków lubią się doszukiwać żłej woli , całkiem niesłusznie i często bez sensu, ale to nie powinno powstrzymywać od działania, wystawiania czy hodowania na zasadzie ..."karawana jedzie dalej". .Jacek nam przycichł przy naszej wymianie zdań -
może ma Pan jakiś nowatorski punkt widzenia w tej kwestii - proszę powiedzieć.
Magi - czy klub szpica w Niemczech prowadzi ranking wystawowy szpiców?

Link to comment
Share on other sites

Neutralko masz 100% rację czyli "wszystko albo nic",większość hodowców ma podane wyniki na swoich stronach hodowli,ale tu pojawia się kolejny problem bo nie są podawane drugie i kolejne lokaty...
Ja ewentualnie mógł bym zadzwonić do nieudzielających się hodowców i poprosić o informację dotyczące wyników wystawowych ich psów za rok 2008.A co do klubu szpica to ja myślałem że w naszym kraju nie ma takiego klubu,a jeżeli jest to nic nie robi (to jest oczywiście moje zdanie na ten temat)

Neutralko-Jacek brzmi lepiej (Pan Jacek mi się nie podoba).

Link to comment
Share on other sites

Witam
Podoba mi się pomysł że można zrobić ranking ale wiem z doświadczenia że nie wszyscy będą zadowoleni.ale to tak bywa.Możemy spróbować ale za zeszły rok to będzie bardzo trudno.Wtym roku to łatwiej tylko trzeba dokładnie spisywać oceny z każdej wystawy.na koniec podliczyć i gotowe Nie wiem jak to robią dziewczyny od Owczarka szetlandzkiego ale mogę się dowiedzieć w jaki sposób mają informacje z wystaw.Fajna zabawa tylko nie wiadomo czy wszyscy będą chcieli w tym uczestniczyć
Pamiętam jak byłam miło zaskoczona kiedy dowiedziałam się ze moja sunia Owczarek szetlandzki zajeła drugie miejsce w sukach .Wtym roku też jest prowadzony rankin.
Anna

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wspólny Dom']Witam
Podoba mi się pomysł że można zrobić ranking ale wiem z doświadczenia że nie wszyscy będą zadowoleni.ale to tak bywa.Możemy spróbować ale za zeszły rok to będzie bardzo trudno.Wtym roku to łatwiej tylko trzeba dokładnie spisywać oceny z każdej wystawy.na koniec podliczyć i gotowe Nie wiem jak to robią dziewczyny od Owczarka szetlandzkiego ale mogę się dowiedzieć w jaki sposób mają informacje z wystaw.Fajna zabawa tylko nie wiadomo czy wszyscy będą chcieli w tym uczestniczyć
Pamiętam jak byłam miło zaskoczona kiedy dowiedziałam się ze moja sunia Owczarek szetlandzki zajeła drugie miejsce w sukach .Wtym roku też jest prowadzony rankin.
Anna[/quote]
Kiedyś musi być ten pierwszy raz,w tym roku nauczymy się na własnych błędach co jest zle a co doskonale i ranking w przyszłym roku za ten rok wspólnymi siłami zrobimy ekspresowo.

Już są wyniki rankingu owczarków szetlandzkich za 2008 rok.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Neutralka']Magi - czy klub szpica w Niemczech prowadzi ranking wystawowy szpiców?[/quote]


Prowadzi,ale system Punktowy jest prosty i wlasciewie nic nie dajacy.jezeli ktos z przecietnym psem chce zdobyc tytul najlepszego Szpica,to wystarczy sie pokazac na kazdej wystawie i zbierac punkty.
BOB,BOG i BIS nie sa wcale punktowane:evil_lol:
Wiekszosc Hodowcow nie przywiazuje do tego duzej wagi,a o zmianie zasady punktowania Klub niestety nie mysli:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wspólny Dom']
Co do punktacji to prawda że niekiedy ważne jest na ilu wystawach jest pokazywany pies.
Pozdrawiam Anna[/quote]

Ja akurat nie zgadzam się z tobą.
Nasza Shelewa's EMILY suczka w klasie szczeniąt miała w tej klasie zaledwie cztery wystawy,i żadna inna suczka w naszym kraju nie ma takich sukcesów w tej klasie jak nasza EMILY.
A sprawa ilości wystaw,wydaje mi się że to indywidualna sprawa każdego hodowcy,bo każdy z nas ma inne zamierzenia i plany hodowlane.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='J.G']Ja akurat nie zgadzam się z tobą.
Nasza Shelewa's EMILY suczka w klasie szczeniąt miała w tej klasie zaledwie cztery wystawy,i żadna inna suczka w naszym kraju nie ma takich sukcesów w tej klasie jak nasza EMILY.
A sprawa ilości wystaw,wydaje mi się że to indywidualna sprawa każdego hodowcy,bo każdy z nas ma inne zamierzenia i plany hodowlane.[/quote]

Bo najczęściej w Polsce psy zaczynają karierę dopiero od klasy młodzieży.
Choć przyznać muszę , że co raz częściej widuje się już i papiki i bejbiki.
Poza tym nie ma znaczenia od kiedy pies zacznie działać na ringach choć wiadomo, że im wcześniej tym mniej konkurentów. NIe czarujmy się w puppy class to się w pojedynkę chodzi. Gutko na konkurencję również nie nażekał w papisach. Skoro w papisach występowało na rok łącznie może ze 3 konkurentów to jak można wogóle podejmować dyskusję o jakiejkolwiek rywalizacji.


Ja jednak uważam , że cała ta inicjatywa to ostatecznie o kant .... się roztłucze.

Jeśli zgłaszać będziemy tylko psy uczestników forum - to będzie źle bo ci co się nie udzielają to powiedzą, że wyniki są niemiarodajne i będą mieli racje.

Jak będziemy nadgorliwi i wszystkie psy będziemy uwzględniać to ci co się nie udzielają a zadecydowaliśmy za nich samych też larrum podniosą , że nie zyczą sobie aby ich pies był brany pod uwagę w takich "cybernetycznych" konkurencjach, a poza tym, ze nie podaliśmy dokładnych wyników, albo błędnie podaliśmy a osoba która to pisała jest wredna i dwulicowa i toczy się na forum nagonkę i będziemy odpowiadać za epidemię dzumy, trzęsienia ziemi i napady terrorystyczne etc


Chyba nie dorośliśmy do "zdrowej i fair play" klonkurencji o czym świadczyć może choćby wątek z Rzeszowskiej wystawy.

Link to comment
Share on other sites

Klasa szczeniąt jest po to aby w niej pokazywać nasze psy,i nikt nikogo do tego nie zmusza indywidualna sprawa właściciela,konkurencja w tej klasie jeżeli chodzi o pomki jest owszem jeszcze mała ale w innych rasach jest inaczej.

Jakoś w innych rasach robią rankingi od wielu lat i jeszcze nikt nikogo nie "zabił",podejrzewam że tu było by podobnie,ale trzeba mieć chęci.

A z tego co zaobserwowałem to tu możemy zrobić inny ranking
-Pisanie o sukcesach kilku pomków.
-Gratulowanie hodowcom a nie właścicielom po sukcesach wystawowych (Gdynia 2008).
-Pisanie bredni o młodych hodowcach (mimo że sami są młodymi).

Taki ranking był by dla wielu na rączkę,bo ten jakoś nie wszystkim odpowiada bo tylko czytają a nie odpowiadają.

A SZKODA MOGŁA BY BYĆ FAJNA ZABAWA I ROZKRĘCIŁO BY TO FORUM.:-(

Link to comment
Share on other sites

[B]
J.G.[/B]

Nie od dzisiaj jestem na forum (na tym i na innym) aby móc z dużą doża prawdopodobieństwa przewidzieć co i gdzie wybuchnie. A najczęściej wybuchają awanturki.


Podejmowałam wiele ciekawych prób na tym forum i wszelkie spełzały na niczym. A tylko dlatego, że angażowało się parę osób a reszta malkontencko krytykowała bezpośrednio na forum lub co gorsza za plecami.

Taki ranking byłby super sprawą - ale wydaje mi się ze chyba jeszcze większość hodowców nie dorosła do normalnego podejścia do sportu jakim jest wystawianie psa.

W innych rasach o ile dobrze zauważyłam robią rankingi ale w imię KLUBU RASY, która w mniej lub bardziej zorganizowany sposób działa.
A jeśli ktoś robi już ranking cybernetyczny to tylko w gronie hodowców , których rasa łączy a nie dzieli ( patrz rasę PON).

Owszem, że można zrobić ranking:
- który hodowca mocniej napluje na drugiego hodowcę
- kto wymyśli lepszą plotkę na temat drugiej osoby,
- kto komu bardziej wchodzi w tyłek
- kto wygrał ile wystaw dzięki znajomościom.
Rankigów tego typu może być wiele - ale w imię czego ?

Ja osobiście uważam, że ranking jaki chcemy tutaj zorganizować powinien przybarać inną formę od tych które funkcjonują i co do których na wstępie się odnieślismy. Zasady ( regulamin) można praktycznie w całości przejąć z zastrzeżeniem ,że:

1. udział w rankingu biorą psy, które zostaną zgłoszonę przez uczestnika forum ewentualnie jeśli jakiś uczestnik forum nie chce się udzielać i rejestrować to udzieli upoważnienia (na piśmie) zaprzyjaznionemu czy wybranemu forumowiczowi aby ten w jego imieniu prowadził statystykę co do danego psa.

2. co do ocen i uzyskiwanych tytułów - można zaliczyć tylko taką ocenę czy tytuł, którego właściciel umieści skan w tym wątku (ewentualnie, który przekaże skan forumowiczowi aby w jego imieniu umieścił go na forum) - w ten sposób unikniemy nieprzyjemności , że ktoś coś komuś nie napisał, albo napisał źle - stąd każda osoba, która chce wziąć udział powinna się sama zatroszczyć o wyniki dla swojego psa. Unikniemy w ten sposób słomianych zapędów, które skończą sie na tym, że albo Ty albo ja na siłę będziemy musieli uzyskiwac wyniki bo się delikwentowi nie będzie chciało dalej prowadzić.

3. ranking ma postać wyłącznie "zabawową" stąd zakazane będzie umieszczanie informacji na stronach www czy w innych srodkach masowego przekazu informacji nt zdobytego tytułu w tym rankingu - uniknie się w ten sposób zgrzytów, że ktoś sobie przypisuje tytuł, który nie jest obecnie uznawany przez FCI etc.

Co ty na to ?

Link to comment
Share on other sites

Brzmi słodko ale:
- skany ocen mi się nie podobają po co to (musimy sobie zaufać).
-pisemna zgoda ( ktoś nas upoważnia,chyba wystarczy).

Tylko to mi się osobiście nie podoba,reszta super,ciekawe co na to inni pomkodogomaniacy?

Link to comment
Share on other sites

[B]J.G. [/B]

z racji wykonywanego zawodu mam skrzywienia prawne :evil_lol:.

Już wyjaśniam - dlaczego tak a nie inaczej zaproponowałam.

Pisemne oświadczenia- żeby nie było potem niejasności [I]"ale ja nikomu nie kazałem nic w moim imieniu robić[/I]", albo [I]" on/ona z czystej złośliwości zgłosiła mojego psa a teraz nie podaje żadnych jego zwycięstw"
[/I]
Pisemne oświadczenie nie jest niczym nadmiernie skomplikowanym ani nadmiernie trudnym - spotykamy się na wystawach nawet na serwetce czy dyplomie uczestnictwa można coś takiego naskrobać.


Jeśli chodzi o zaufanie - to był kiedyś taki dowcip:

A: "kochanie - proszę zaufaj mi"
B: "uff uff "
...

Tutaj to ja bym była daleka od ufania komukolwiek.
Uważam że karta ocen powinna być ujawniona, żeby nie było że preparujemy wyniki na własny użytek. Jeśli martwi cię to, że ktoś przeczyta opis psa ( ze pies ma duże to a małe tamto) to możemy ustalić, że karta ocen z zamazanym pisemnym opisem będzie podstawą do wpisania punktów w rankingu.

Co Ty ( Wy) na to ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='J.G']- Zamazana karta ocen,rewelacja bo..........
- Pisemne oświadczenie,nie bo: ja np.zgłaszam Ewa Woś wszyscy wiedzą że ja ją reprezentuję,gdybym zgłosił ją złośliwie ( nie realne bo sobie nie stworzę karty ocen).[/quote]


[B]J.G .....[/B]
nie znasz pomysłowości ludzkiej. Tak jak mówiłam ja jestem na tym punkcie perfekcyjnego wykonania i prawnie skutecznego funkcjonowania "skrzywiona" i a priori wolę wszystko jasno przewidzieć niż potem "cierpieć katusze."


Karta nie zamazana lecz z nieujawnioną treścią opisu. ( ja tam opis mogę wstawiać ale wiem że może to być newralgiczne dla innych)

Wspomniana Ewa Woś może powiedzieć ci w przypływie uczuć : [I]Jacku reprezentuj mnie w tym rankingu[/I]. A potem Ewie się coś odwidzi i napisze na forum. [I]Ja tego Pana nigdy do niczego nie upoważniałam , nie wiem skąd ma moje karty ocen - z pewnością je sfabrykował a tak w ogóle podaję go do sądu koleżeńskiego[/I] etc etc ..:mad::mad:


Jak już coś robimy zróbmy to profesjonalnie a nie na łapu capu i opierając się na zaufaniu do bliźniego. To - co prawda - ma być zabawa - ale nikt nie powiedział, że zabawa może przyjąć formę profesjonalną. Jak nam dobrze pójdzie z cybernetycznym rankingiem to potem nie będzie problemu z tworzeniem realnego na potrzeby np KLUBU POMERANIANA (który może kiedyś się ukonstytuuje hie hie :p)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...