Jump to content
Dogomania

Szpilka co szybsza jest niż piłka


dbsst

Recommended Posts

no to ZDAŁAM i posiadam uprawnienia [B]OWD[/B] (open water diver PADI) :multi::multi::multi::multi:
mogę schodzić sama bez instruktora na wody otwarte do głębokości 18m :multi:
jak było to był [B]NAJTRUDNIEJSZY[/B] egzamin w moim życiu :roll:
trwał półtora dnia.
Woda 16 stopni widoczność 5metrów łąki WSPANIAŁE :loveu:
Pierwsze nurkowanie to była wycieczka i zapoznanie się z samym nurkowaniem miałam to szczęście, że nurkowałam sam na sam z instruktorem. Nasze pierwsze znalezisko SZTUCZNA SZCZĘKA :evil_lol:
mijaliśmy WIELKĄ rybę - jeszcze wtedy były ryby nie popłoszone.
Słoneczny dzień zero wiatru promienie dochodziły do 5 metrów w głąb widoki cudowne, przepiękna bujna roślinność...............................

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 26.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • dbsst

    8189

  • Alicja

    3447

  • malawaszka

    1035

  • Maga100

    877

pierwszego dnia miałam butle 15kg plus balast 9kg jak się zanurzałam to jak kamień w wodę :angryy: jacket nie utrzymywał mnie na powierzchni jak był na maksa napełniony :evil_lol:kiedy zdejmowałam płetwy "na butli" czyli leząc na plecach to poszłam na dno :evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol:
ledwo wyszłam z wody miałam na sobie sprzętu ponad 20kg namokniętego wodą :roll::evil_lol:

Drugie nurkowanie i ćwiczenia piwot (balansowanie na końcówkach płetw), częściowe zalanie maski, kontrolowane wynurzanie się na powierzchnie, brak powietrza i oddychanie z alternatywnego źródła powietrza ,

trzecie nurkowanie piwot i pompowanie jacketu pod wodą ustami w celu utrzymania pływalności i utrzymania się na płetwach, brak powietrza i oddychanie z alternatywnego źródła po wynurzeniu pompowanie jacketu ustami (już była fala i ciagle miałyśmy wodę w ustach), zdjęcie pada balastowego na powierzchni - strasznie trudne ćwiczenie bo pas jest pod kapokiem pod jego rzepem i zaczepką ciężko zapiąć cieżko załozyć, żeby był równo i żeby łatwo się pływało i nurkowanie z nowo założonym pasem balastowym na głębokość 6 metrów i zabawa tam:multi: oraz nawigacja na powierzchni wody :shake: i znowu fala i znowu fajka zalana wodą:shake: i najgorsze zalanie maski w całości na głebokości 2,5 metra :roll:
nurkowanie czwarte nawigacja podwodna, zdjęcie i włożenie jacketu na powierzchni wody (nie muszę mówić że jak sie nie ma jacketu to pas balastowy ciagnie w dół) zawiśnięcie w toni czyli siad po turecku i utrzymanie się w na jednej wysokości z jaką wskazuje instruktor na głębokości 5metrów. nie muszę mówić, że wisiałam płetwami do góry czyli głową w dół :evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol: ale utrzymywałam pływalność a to najważniejsze.
I najgorsze zdjęcie maski na głębokości 3metrów i włożenie jej ---- tragedia

to taki zestaw jeden z trudniejszych ale poszło :multi::multi::multi::multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malawaszka']osz qrwa :mdleje: utopiłam się 3 razy czytając to :mdleje:[/QUOTE]
ale nagroda za te trudy była zajebista na głębokości 10 metrów spotkaliśmy szczupaka w letargu zanim sie wystraszył to z minute dał sie pooglądać. Mine miał halo a co wy robicie w moim domu hahaha był zajebisty.
taplałyśmy się w trawie to było wspaniałe. No i tafla wody z głębokości 10 metrów jak siedzisz sobie w wodorostach.............. ZAJEBISTE wrażenie.

Link to comment
Share on other sites

ogladaliśmy malusieńkiego okonia, raka co siedział instruktorowi na reku przywitał sie i zwiał, oraz jakies inne stworzonka.
Pod woda jest tak spokojnie to zupełnie inny świat (jakbyśmy nie oddychały jak parowozy to pewnie widziałby byśmy o wiele więcej ale na początku tak jest że sapiesz jak machina)
jeśli chodzi o jezioro to jedno z ładniejszych jezior w Polsce naprawdę malownicze widoki.
Szkoda tylko, że w sobotę nie miałam siły ruszać niczym a koło 21 pisałam jeszcze teorię.

pod wodą jest wspaniale jak ktoś ma w planach robienie kursu to polecam!! tylko ważne gdzie sie robi. Była z nami dziewczyna z innej szkoły i była w szoku jaki poziom i jakie ćwiczenia mamy na egzaminie!!!
Była OWD a nie potrafiła zrobić podstawowych ćwiczeń. Odrazu zapisała się na wyjazd do Egiptu z ekipą w celu doskonalenia umiejętności.

a ja a ja planuję Hańczę pod koniec października - nie chce myśleć jak będzie zimno hahahha

Link to comment
Share on other sites

szybkie ubieranie - 30 minut

[IMG]http://i928.photobucket.com/albums/ad128/dbsst1/IMG_6814ps.jpg?t=1285614583[/IMG]

po opier papier udawało nam się ubierać w jedyne 20 minut! w mokre pianki 25 minut!!!

[IMG]http://i928.photobucket.com/albums/ad128/dbsst1/IMG_6827ps.jpg?t=1285614853[/IMG]

ja nemo

[IMG]http://i928.photobucket.com/albums/ad128/dbsst1/IMG_6839ps.jpg?t=1285614877[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

wiesz, jakbyś tworzyła trochę krótsze zdania i używała przecinków, to być może zrozumiałabym cokolwiek z twoich wywodów. A tak, dla laika, wyszedł bełkot :diabloti:

Zdjęcia boskie, będzie więcej?

Nurkowanie to jest jedna z rzeczy, których kompletnie nie czuję......... :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maga100']wiesz, jakbyś tworzyła trochę krótsze zdania i używała przecinków, to być może zrozumiałabym cokolwiek z twoich wywodów. A tak, dla laika, wyszedł bełkot :diabloti:

Zdjęcia boskie, będzie więcej?

Nurkowanie to jest jedna z rzeczy, których kompletnie nie czuję......... :shake:[/QUOTE]
a tak zdania a tam przecinki!!!
ważne informacje było zajebiści
było trudno

ja nie czuje szydełkowania hahahaha chociaż chwilami miałam żal do siebie że zawsze marzyłam o nurkowaniu hahahha

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=Navy][B]twarzowe wdzianko :grins:
[url]http://i928.photobucket.com/albums/ad128/dbsst1/IMG_6839ps.jpg?t=1285614877[/url]

Sis , nurkuj , wypływaj , opowiadaj , z czasem rób podwodne foty .....wierze że jest bowsko :loveu: ale ja i tak tam nie wleze ;)[/B][/COLOR]


[COLOR=Navy][B]doopkę Szpilatronka widziałam ;)[/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alicja'][COLOR=Navy][B]twarzowe wdzianko :grins:
[url]http://i928.photobucket.com/albums/ad128/dbsst1/IMG_6839ps.jpg?t=1285614877[/url]

Sis , nurkuj , wypływaj , opowiadaj , z czasem rób podwodne foty .....wierze że jest bowsko :loveu: ale ja i tak tam nie wleze ;)[/B][/COLOR]


[COLOR=Navy][B]doopkę Szpilatronka widziałam ;)[/B][/COLOR][/QUOTE]

tak Szpilka była odprowadzała i wracała żebrać pączki i inne przysmaki.

Ala nigdy nie mów nigdy!!!
teraz była z nami dziewczyna, która nie umie pływać a chce nurkować!!!

a opory kazdy ma jedni na początku inni troche później...................ponoć mija hahaha

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maga100']no co ty? :(
a mówiłaś, że wstapisz do mojego Koła Młodych Hafciarek i Szydełek :placz:[/QUOTE]
kłamałam......................Koło Szalonych Guzików i Niebezpiecznych Łatek daje mi większe możliwości bycia na ciągłej adrenalinie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dbsst']no to ZDAŁAM i posiadam uprawnienia [B]OWD[/B] (open water diver PADI) :multi::multi::multi::multi:
mogę schodzić sama bez instruktora na wody otwarte do głębokości 18m :multi:
jak było to był [B]NAJTRUDNIEJSZY[/B] egzamin w moim życiu :roll:
trwał półtora dnia.
Woda 16 stopni widoczność 5metrów łąki WSPANIAŁE :loveu:
Pierwsze nurkowanie to była wycieczka i zapoznanie się z samym nurkowaniem miałam to szczęście, że nurkowałam sam na sam z instruktorem. Nasze pierwsze znalezisko SZTUCZNA SZCZĘKA :evil_lol:
mijaliśmy WIELKĄ rybę - jeszcze wtedy były ryby nie popłoszone.
Słoneczny dzień zero wiatru promienie dochodziły do 5 metrów w głąb widoki cudowne, przepiękna bujna roślinność...............................[/QUOTE]
Gratulacje, ale mnie POD wodę to końmi nie zaciągną... nienienie...
Ja poproszę herbatkę z cytryną. Masz cos takiego w domku?

pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...