Jump to content
Dogomania

Kto zna hodowlę Chrustowianki????


***kas

Recommended Posts

:???: Kochani, jestem na etapie poszukiwania dobrej hodowli. Póki co znalazłam taka, która mnie zainteresowała, jest to właśnie hodowla Chrustowianki. Szukam opinii na jej temat, ale też właścicieli psiaków z tejże. Także była bym wdzięczna za jakiekolwiek informacje. :)

Link to comment
Share on other sites

wystawy mamy w planach, może niekoniecznie marzy mi się własna hodowla, ale zdecydowanie chciała bym spróbować własnych sił na wystawach. Nie mniej jednak nie jest to warunek. przede wszystkim zależy mi na psiaku zdrowym i dobrze socjalizowanym, poszukuje psiaka do agility, i właśnie w grzywaczach chciała bym wybierać :)

Link to comment
Share on other sites

jesli chcesz psa zdrowego to warto wybrac maluszka po przebadanych rodzicach - coraz wiecej hodowli bada swoje grzywacze

grzywacze ogólnie są zdrową rasą, a bada się je na:

- oczy (tzw. CERF - i to badanie powtarza sie raz do roku w celu wykluczenia chorob takich jak zacma, jaskra, pra itd itp)

- genetyczna chorobę oczu prcd-PRA - jesli oboje rodzicow są "clear" to szczenie na pewno nie zachoruje na tę formę PRA

- rzepki - nawykowe zwichnięcie rzepek - wynik 0/0 jest ok

- biodra - ale to juz rzadkość i wynik 0/0 rownież jest jak najbardziej prawidłowy

- serce - by wykluczyc wady wrodzone serca i wady rozwojowe - wynik "wolny od wrodzonych wad serca" jest ok i oznacza ze psiak ma serce jak dzwon :)


Co do wystaw - jest to fajna sprawa :) Mozna tam poznac wielu sympatycznych ludzi, miłośników rasy :) Jak najbardziej polecam

Powiedz mi tylko dlaczego wybrales akurat hodowle Chrustowianki? Bo jest blisko Ciebie? W Polsce na chwile obecna jest ponad 100 hodowli tej rasy, wiele ma piękne psy i teraz kilka z nich planuje miot bądz już ma szczeniaki :)

Link to comment
Share on other sites

Ogolnie jest pare czołowych hodowli w polsce, hodowli wygrywajacych na wystawach takie top10 by sie znalazlo troszke mzona sie rozeznac w tym co jest na ''topie'' przegladajac tematy wystaw, nie spotkalam zadnego psa z hodowli Chrustowianki, nie mam zielonego pojecia o socjalu tych szczeniat, charakterze, jezeli masz pojecie o wychowaniu bierz szczeniaka z hodowli jak najszybciej 8 tyg i sam go sobie ''rób'' pod potrzeby.
Niedlugo szczeniat oczekuja bdb hdowle, szczeniaczki beda po bdb rodzicach, po psa oplaca sie jechac nawet na drugi koniec Polski i nie sugeruj sie wybierajac jedynie bliskoscia do hodowcy czy nizsza ew. ceną.


Mamy tu spis hodowlanych stronek www, jak najbardziej polecam poprzegladac, popisac/podzwonic do hodowcow.

Link to comment
Share on other sites

no więc ja w takim układzie napiszę jak wyobrażam sobie te DOBRE:
psy ZDROWE (rodzice przebadani,szczepienia, odrobaczenia, itp itd)

szczeniaki socjalizowane (wiem, że grzywki są pod tym względem wymagające), ale nie kupię psa w hodowli, gdzie psiaki chowają się po kątach.

hodowla, a nie produkcja na szeroką skalę, przemyślane krycia, dążenie do ulepszenia puli genowej o nowe DOBRE sztuki.

chciała bym też spotkać hodowcę, a nie rozmnażacza, tzn osobę, która MNIE przepyta jakie warunki zapewnię psu, co z nim będę robić, i postara się dowiedzieć do jakich ludzi wysyła psiaka.

i w zasadzie to te najważniejsze, bo jako początkująca grzywkomaniaczka bedę potrzebowała takiego guru, mentora, który wskaże drogę i powie co czynić;)

Link to comment
Share on other sites

tutaj masz link do tematu o hodowlach grzywaczy w Polsce [url]http://www.dogomania.pl/forum/f93/wykaz-hodowli-grzywaczy-stron-www-wlascicieli-chinczykow-kontynuacja-116345/[/url]

są one poukładane według alfabetu, pochodź sobie po stronach i powyciągaj własne wnioski :)

Link to comment
Share on other sites

Ta hodowla to prawie moi sąsiedzi ;) . Mogę powiedzieć , że psiaki które tam są mają spory wybieg , nie są trzymane stłoczone w kojcach albo klatkach , ogólnie przebywają w domu i na styl "amerykański" mają możliwość swobodnego wyboru , z zachowania widać , że radosne bestie ...i to niestety wszystko . Kiedyś mieli także CC , matka mojej suni jest z hodowli Chrustowianki - śliczna bestia , kiedy podjechałam tam z Ita i przedstawiłam "wnuczkę" byli chyba wzruszeni - obiecali wszelką możliwa pomoc gdyby była oczywiście potrzebna . Jako ludzie wydają się bardzo ok - nie mnożą też szczeniorków bez opamiętania .
Do wystaw mam awersję ale chyba jako hodowla nie produkują medalistów na kopy :evil_lol: (czasem lubię tylko poczytać relacje z wystaw )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...