Jump to content
Dogomania

Jak zacząć?


Guciek

Recommended Posts

Ja z moim AM tez zaczelam cwiczenie w ogródku. Wzielam 2 krzesla, pomiedzy nie kij(np od szczotki), psa na smycz i najpierw skakalam razem z nim przez przeszkode mówiąc HOP, a pozniej ja bieglam kolo przeszkody a pies skakal na rozkaz HOP. Na początku proboj na smyczy, pozniej bez. Hopki są chyba jedynymi przeszkodami, ktore mozesz se zrobic bes problemu. Póżniej radze po prostu udac sie do klubu i tam doskonalic umiejetnosci :) Cwicz taz z suczką posłuszeństwo oraz skupienie. Przydatne moga sie okazac komendz takie jak ZOSTAN, DO MNIE, WROC, ZOSTAW, HOP i ocyzwiscie te, ktore Twoj pies juz umie Ł=

Zycze powodzenia :wink:

Link to comment
Share on other sites

Dzięki :)

Ćwwiczyłam z sunią skakanie to ona jest taka spryciara że zatrzymuje sie przed przeszkoda i dopiero HOP robi :lol: Poćwiczę z nią to jeszcze. Ale jak ją oduczyć żeby sie niezatrzymywała? Mój drugi pies skazce z rozpędu :)

P.S. W mojej okolicy nie ma takowego toru :( Ile sie płaci za wzięcie udziału w ćwiczeniach? Znaczy pójśćna tor i ćwiczyć?

Link to comment
Share on other sites

Mozesz zrobic tak, ze w jednej rece bedziesz miala smakolyk, a w drugiej smycz, dasz jej smakolyk przed nos, przed samą przeszkodą zwroc jej uwage na smakolyk, a jezeli i tak bedzie sie chciala zatrzymac, to szybko (przed samą przeszkodą), lekko pociągnij za smycz i wyrzuc smakolyk przed siebie, tak zeby to widziala. Wtedy raczej nie powinna sie zatrzymac, tylko biec za smakolykiem:)

Gdybys mogla znalezc jakis tor z instruktorem to by bylo najlepiej. Ceny są bardzo różne, np. 10 lekcji moze kosztowac 120zl, albo 40 zl. Zalezy od klubu itp. Ja na cwiczenia raz w tygodniu dojezdzam 32km:) Wiec nie jest tak zle(ten byl najblizej:P)

Zycze powodzenia:)

Link to comment
Share on other sites

To psrte bydątko :lol: :lol: :lol: Ja ją na smyczy ze smakołykiem a ta przed samiuską przeszkodą sie zatrzymała i dopiero skoczyła :o :lol: Lekkie szarpniecia tez nic niepomagają. RZucane smakołyki tyż. O zabawkach nie ma mowy bo ona nielubi takowych :-? Uparty piech :lol:

Link to comment
Share on other sites

A biega z Toba wogole? Jesli tak to poloz tyczke na ziemi i biegajcie sobie przez te tyczke. Jak juz sie nauczycie przez to "skakac" podniesiesz tyczke o 10 cm i bobiegacie przez to. Potem znowu wyzej i tak do normalnej wysokosci.

A napisz jeszcze jak ato przeszkoda? Moze pies nie widzi dokladnie co jest za nia i dla tego sie zatrzymuje.

Link to comment
Share on other sites

A biega z Toba wogole? Jesli tak to poloz tyczke na ziemi i biegajcie sobie przez te tyczke. Jak juz sie nauczycie przez to "skakac" podniesiesz tyczke o 10 cm i bobiegacie przez to. Potem znowu wyzej i tak do normalnej wysokosci.

A napisz jeszcze jak ato przeszkoda? Moze pies nie widzi dokladnie co jest za nia i dla tego sie zatrzymuje.

1.Biegam i to na podwórku i w terenie ;)

2. A przeszkoda to jest taka rura gruba (chyba z 10cm średnicy albo winksza). Nie jest niczym zakryta. Chyba że jak próbuje przejśc pod to wydaje komendę NIE i zasłaniam firanką.

Link to comment
Share on other sites

A czy zostaje w miejscu, gdzie ją posadzisz? Jeżeli tak, to możesz spróbować jeszcze jednej metody. Zostawiasz pieska przed przeszkodą (możesz pokazać, że w ręce masz coś fajnego), idziesz na drugą stronę i wtedy wołasz pokazując smakołyk. Jeśli pies chce do Ciebie przybiec jak najszybciej, to skoczy przeszkodę bez zatrzymywania się. Jeżeli nie zostanie sama, to poproś do pomocy kogoś, kto ją przytrzyma. Wtedy możesz ją nawet bardziej pobudzić i zachęcić, a pomocnik puszcza ją, jak sunia już bardzo mocno nakręcona i barrrdzo chce lecieć do Ciebie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...