Jump to content
Dogomania

Angielskie wystawy - ATC


aneczka23

Recommended Posts

Wystawa w Belfaście

Witam może ktokolwiek się orientuję jak wygląda przygptpwanie dokumentów do wystaw
- na terenie Uk pod patronatem KC
- na terenie UK pod patronatem IKC

W grę wchodzi boxer z kopiowanym tyłkiem.
Tu moja historia. Już nie wiem kogo pytać, bo dużo informacji sprzecznych, od 2 tyg staram się coś załatwić. Proszę o wskazówki czy psy zarejestrowane w Pl żeby startować w UK muszą mieć ten dokument "form4" czy tylko ATC. Bo chyba mój Irlandzki związek ma podobnie, bądź łątwiej, no a wygląda mi, że trudniej

Z samego rańca dzwonię do KC żeby mi poradzili co muszę mieć dokładnie, bo wystawa tuż tuż (10.01). No że mam im wysłać formularz na ten ATC + certyfikat 3 stopnia rodowodu. Ewentualnie mogę sobie radzić z faxem. Pani każe dzwonić za godzinę.uff, udało się dotarło .....ale nie ten formularz miałąm wysłać. " po co to Pani wysłała, kto Pani kazał". nie żebym się dowiedziała u źródła 2h wcześniej Proszę przysłać FORMULARZ A4 I Certyfikat 5 stopnia. Mknę do domu - dopadam certyfikat (który jakimś cudem zamówiłam 3 mies temu - tak dla pewności, że mam wszystko), mkną do kafejki drukować kolejny formularz ( który jak w mordę strzelił nie jest do tego co ja chcę - poczytałam dokłądnie oba i widać że ten ATC, ten sam, o który pytał Pani L. jest właściwy), lecę na fax, potem na pocztę, płacę prócz poprzednich 12 funtów, kolejne 20. Łącznie od godz 10 rano do 17 po południu byłam dziś w fantastycznej agonii. Po drodze na formularzach jest adnotacja, że jest zakaz absolutny wystawiania psów w kopiowanymi uszami i jakieś niejasne info i kopiowanych ogonach. żeby rozwiać moje wątpliwości poszłam w międzyczasie do veta się dowiedzieć. Pani poradziła nic sobie z tego zarządzenia generalnie nie robić. żeby się troszkę podbudować zapytałam mojego hodowcy jak ta sprawa wygląda. Wg niego jest to tak:
jeżeli show w Uk jest organizowane "under the license of IKC" to może Kenzo z obciętą pupą wystąpić, jeżeli show ma miejsce na terenie UK + jest organizowane pod licencją KC to nie może. Oczywiście na mój ponowny tel do Pani L. z pyt. czy ta konkretna wystawa jest pod KC czy IKC, do tej pory nie oddzwoniła.
Więc:
skoro w Uk nie może to po co kazali mi się zarejestrować do związku, skoro w żadnym show tego związku i tak nie wezmę udziału ( chodzi o formularz Application for the registration of an imported dog from overseas)??


łeb mi pęka od chaosu
__________________

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aneczka23']Wystawa w Belfaście

Witam może ktokolwiek się orientuję jak wygląda przygptpwanie dokumentów do wystaw
- na terenie Uk pod patronatem KC
- na terenie UK pod patronatem IKC

łeb mi pęka od chaosu
[/quote]

To jak to, a w jakiej klasie mozesz go pokazac juz doszlas? To dopiero jest chaos... Jesli ktos cos wie jak to z tym wystawianiem w UK i klasami, to z checia tez poczytam :)

PS: wyslij im kopie ATC, formularz zgloszeniowy i dowod wplaty. Powinno wystarczyc a jak nie, to chyba sie odezwa i powiedza ze czegos tam brak?

Link to comment
Share on other sites

[url=http://www.showdogsireland.com/eventdatedetails.asp?p=6&Date=1/10/2009]Show Dogs Ireland - Event Details[/url]

tutaj jest "ogłoszenie". to jest oficjalna stronka wystaw. Jak widzisz zero jakiegoś formularza zgłoszeniowego, żadnych danych. Do wystawy 8 dni, a tu nic kompletnie nie wiadomo. Jest tylko nr do faceta, który niby się zajmuje, a tak naprawdę odsyła do kogoś innego po info.
Kiedy już dopadłam tą "właściwą" panią, to poprosiła mnie o ten ATC, nie wiedziała (?!?) czy mój kopiowany pies może wziąć udział.
W Kennel Clubie w Anglii wytłumaczyłam im dokładnie, że mam psa zarejestrowanego w IKC, że ma 6 mies, kopiowany tyłek i czy mogę oraz co potrzebuję żeby wziąć udział w wystawie w Belfaście. Kazali wypełnić formularz ATC i dołączyć Third Generation Pedigree. 15 min potem wysłałam im te dokumenty faxem ( formularz jt jednocześnie dowodem wpłaty), po czym wysłałam je pocztą. Po chwili dzwoniłam czy te dokumenty doszły i są poprawnie wypełnione i powiedzieli, że mam wysłać co innego. Chodzi o Form 4 i Fifth Generation Pedigree, jako że jestem z Irl. A jeszcze dodali, że gdybym psa wcześniej zarejestrowała w Polssce na przykład, to miałabym dostarczyć także Export Pedigree.
Przecież sobie sama nie wymyśliłam, że ten ATC wyślę ot tak. Rozmawiałam w tej sprawie z 3 osobami z KC i każda mówiła co innego!
Czy ktoś z Was brał w ogóle udział w angielskiech wystawach? Czy potrzebowaliście płacić 20f za Form 4+ 12f za ATC?

Link to comment
Share on other sites

Jakies bzdury, export pedigree? Pierwszy slysze. Za ATC# placilem 12GBP (trzeba im wyslac kopie rodowodu do 3 pokolenia w tyl), zgloszenie na "zwykla" wystawe kosztuje kilka do kilkunastu GBP (taniej niz w PL). W kazdej notce jest opis klas ale dla mnie dalej to czarna magia... Jak dostane odpowiedz z KC lub ESSC to napisze co mi wyjasnili.. Jakas wystawe na pewno zaatakuje jak bedziemy juz w UK :cool3:

Link to comment
Share on other sites

No właśnie tak myślałam. Nerwy mam takie, że się chyba zagryzę z wściekłości. Dzwonię dziś to ociemniałej trąby do KC czy zgodnie z obietnicą ( skoro wysłałam im faks ), nadali ten numer. Łaskawie mi ŁASKAWA(pani) powiedziała, że nie robili nic bo mieli holideja. Dobrze wiem, że mieli bo ta sama ŁASKAWA (pani) (przedstawiła się - to samo imię), powiedziała, że w ubiegły wtorek zamykają o 17 i jeżeli zdąże z faxem do 16 to mi ten numer ATCpodadzą dziś rano. Oczywiście się prosiakom ruszyć 4 liter nie chciało.
Dziś jej tłukę jak wołowi, że we wtorek powiedziała rano że mam ATC przysłać i zapłacić 12funtów, potem, że mam przysłać Form 4 i zapłacić 20f. Dziś mówi krowa, że miałam tylko ATC wysłać.!!!!!!!!!!!! ( i nie żeby z moim ang było coś nie tak). Kiedy we wtorek kazała zapłacić 20f i mówiła, że te 12f to niepotrzebnie to jej mówie, że w takim razie dopłacę te 8. Ale nie - nie mogę - muszę zapłącić pełne 20f, a te 12f mi zwrócą. Dziś pobrali z karty 32f. No ręce opadają. Pytam co zrobiła w mojej sprawie - nic. Wydałam 30e na telefon. Ale to już drobnostka. Jak nie osiwieje to cud, nerwy mam takie, że spać nie mogę. Po prostu się poryczę, wyjścia nie ma

Link to comment
Share on other sites

[URL]http://www.dogshowentry.ie/OnlineEntries/Doc/Schedules/NDC_Sch09.pdf[/URL]

tu jest przykład wystawy w Belfaście ( under the licence of IKC, organizowanej w Uk)
o takich imprezach mówię. bo w "typowo" angielskich nie wystąpimy z powodu obciętej pupy

a tu mam zgłoszenie psa na wystawę w Anglii. w formularzu jest napisane, że pies ma być zarejestrowany w KC. ( czyli niby jednak ten form 4)

[url]http://www.prodogs.net/entry%20form/entryform.pdf[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aneczka23'][URL]http://www.dogshowentry.ie/OnlineEntries/Doc/Schedules/NDC_Sch09.pdf[/URL]

tu jest przykład wystawy w Belfaście ( under the licence of IKC, organizowanej w Uk)
o takich imprezach mówię. bo w "typowo" angielskich nie wystąpimy z powodu obciętej pupy

a tu mam zgłoszenie psa na wystawę w Anglii. w formularzu jest napisane, że pies ma być zarejestrowany w KC. ( czyli niby jednak ten form 4)

[URL]http://www.prodogs.net/entry%20form/entryform.pdf[/URL][/quote]

Jak masz ATC to pies [B]wcale nie musi byc[/B] zarejestrowany w KC. Ja bym zglosil, zgloszenie wyslal poczta i dorzucil do koperty kartke z prosba o transfer do innej klasy jesli pies nie spelnia jakichs okreslonych warunkow bo jest taki, taki, taki i ma takie, takie, takie tytuly oraz osiagniecia - patrz [B]pkt 6. Ineligible entries[/B] (przy zgloszeniu online nie wiem czy jest mozliwe dodanie takiej uwagi).

Za to w klasach nie ma jakichs mid limit/limit/yearling/spec puppy itp "wynalazkow" w ktorych nie wiadomo zupelnie co i jak... Dostalem wczoraj odpowiedz z KC ale po prostu skopiowali opis jakichs klas i tyle . Zero slowa "od siebie" czy jakichkolwiek wyjasnien :mad: a napisalem pytanie najprosciej jak sie dalo wiec dalej zgloszenie psa do odpowiedniej klasy w UK to czysta loteria lub ryzyk-fizyk :roll:

Ewentualnie mozesz pognebic ich show secretary... Moze wody w usta nie nabiora i cos powiedza/doradza.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marider']
Ewentualnie mozesz pognebic ich show secretary... Moze wody w usta nie nabiora i cos powiedza/doradza.[/quote]
hehehe, no właśnie tak mi doradzają. Już się pogodziłam z tym, że muszę im wielką awanturę zrobić. Oczywiście kasy mi nie zwrócą. Mam powyżej uszu wszelkich wystaw, serio. Ale na pewno tego tak nie zostawię. ps. Jak chciałam już jedną babeczkę "pognebić" i powiedziałam W MIARĘ GRZECZNIE ale stanowczym głosem to po prostu odłożyła słuchawkę i nawojowałam tylko tyle, że musiałam czekać znów 10 min na połączenie:mad:

Link to comment
Share on other sites

Tu cos znalazlem o wystawianiu wiec moze cos wyczytasz:

[URL="http://www.thekennelclub.org.uk/cgi-bin/item.cgi?category_cs=17"]Search Results - The Kennel Club[/URL]

A tu cos o klasach i jak wygladaja wystawy (da sie cos z tego zrozumiec..)

[url=http://barney.glenalbyn.org/view.php?cisloclanku=2006110201]Syst

Link to comment
Share on other sites

Cos mi forum linki wycina ale trudno :roll:. Po dosc lakonicznych odpowiedziach z KC (nie mylic z Komitetem Centralnym :lol: ) skusilem sie i kupilem aktualny Year Book 2008/2009, jak do mnie dotrze i przeczytam bede wiedzial jakie sa zasady wystawiania psow w UK :mad: Niby wszystko tam jest. Grrr... :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='marider']A tu cos o klasach i jak wygladaja wystawy

[url=http://barney.glenalbyn.org/view.php?cisloclanku=2006110201]Syst[/quote]
Kurczaki, ten link coś nie bardzo .. ;/
Ostatecznie przydzielono mi wreszcie nr. Faktycznie ATC to błędny formularz. Właściwy był ten na Imported Dog. Uff, Teraz czekam na zwrot nadpłaconej kasy. BTW - Zarejestrowali mi psa z błędem w nazwie. Yeah. Ale po długim mailu besztającym już wszystko załatwione, imię mają poprawić w ciągu 3 dni, a kasę zwrócić w ciągu 10. Ile nerwów. NIE POLECAM.

Link to comment
Share on other sites

Jesli chodzi o ATC to ja wysylalam formularz poczta z kopia rodowodu i placilam karta i po 2 tygodniach dostalam nr na maila.
Co do klas w Anglii to:minor puppy chyba do 6 m-ca, puppy do 9,junior do 18, yearling do 24 potem wg uznania maiden, novice, jesli pies nie ma jeszcze CWC lub CACIB lub jedno CWC(CACIB)to undergraduate, graduate, post graduate, jesli ma 2CWClub CACIB to mid limit lub limit no i jesli jest juz championem jakiegos kraju to open(ale nie musi).

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj dostalem [B]"The Kennel Club Year Book 2008/2009"[/B] z opisem wszystkich wewnetrznych przepisow i regulaminow KC odnosnie wystaw, organizacji, statutu itp itd :razz:. Jest tez opis wszystkich klas wiec moze w koncu czegos konkretnego sie dowiem :mad:. Najwazniejsze- jesli zglosisz psa do zlej klasy to Show Secretary musi go przeniesc do wlasciwej ze wzgledu na rase, kolor, plec, wage, wzrost lub jesli wychodzi poza klase Puppy, Junior, Yearling to go przenosza do Open Class (znaczy do jednego wora). [B]Ogolnie wszystkich klas wystawowych razem jest[/B] [B]37[/B] :crazyeye: na wszystkich mozliwych rodzajach wystaw (championship, open, limited, breed club, group championship itd). Niezle co? :cool3:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

aneczka23, przyznam ze troche sie pogubilam w twoich opisach, ale chyba juz masz zalatwione , wiec najwazniejsze :)

Ja mam psa pierwotnie z ZKwP i tylko zglaszalam sie po ATC do Kennel Clubu, nie musialam rejestrowac tam psa. Myslalam, ze jesli pies z Irlandii to takie same zasady obowiazuja :roll:

Link to comment
Share on other sites

Tak, już wszystko załatwione, trochę to trwało- czasu, nerwów i pieniędzy, ważne, że załatwione. Przyznam szczerze, że gdyby mi przyszło to jeszcze raz opisywać, to pewnie nie przytoczyłabym tego tak dokładnie. :shake: Dla ścisłości i jako info - dla psów zarejestrowanych w IKC i chcących startować w angielskich show - wymagane jest FORM 4. ATC dla psów z Polski.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aneczka23']Uff, Teraz czekam na zwrot nadpłaconej kasy. BTW - Zarejestrowali mi psa z błędem w nazwie. Yeah. Ale po długim mailu besztającym już wszystko załatwione, imię mają poprawić w ciągu 3 dni, a kasę zwrócić w ciągu 10. Ile nerwów. NIE POLECAM.[/quote]


Ps. poprawili nazwę psa, i owszem, ale w nowym poprawionym certyfikacie jest tym razem błąd w nazwie matki :mad::roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...