Jump to content
Dogomania

Bardzo prosze o pomoc!!!!


gunia

Recommended Posts

Sluchajcie, moja dobra przyjaciolka dziala w fundacji "Mam marzenie" spelniajacej marzenia chorych dzieci. Jest u nich jedna dziewczynka, ktora marzy o suczce pudelka toya, najlepiej czarnej... Suczka mialaby swietne warunki (mama tej dziewczynki miala kiedys pudle), a najwiekszym marzeniem tej dziewczynki jest jezdzenie z sunia na wystawy (dziewczynka nie jest uposledzona umyslowo). Znalazl sie sponsor, ktory ofiarowal fundacji 2 000 zlotych na pieska ale okazalo sie, ze zdobycie takiego pieska nie jest latwe. Moja kolezanka dzwonila do hodowli poleconych przez ZK i od jednego "hodowcy" dowiedziala sie, ze nie wszystkie psy dostaja metryke w miocie...:mad: Jutro dostane namiar na tego "hodowce" (zglosze to gdzie trzeba) ale ciesze sie, ze zwrocono sie o pomoc do mnie. Drogie Milosniczki pudelkow, prosze o namiary dobrych hodowli, gdzie spodziewa sie szczeniat czarnych toyow w najblizszym czasie!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gunia']Sluchajcie, moja dobra przyjaciolka dziala w fundacji "Mam marzenie" spelniajacej marzenia chorych dzieci. Jest u nich jedna dziewczynka, ktora marzy o suczce pudelka toya, najlepiej czarnej... Suczka mialaby swietne warunki (mama tej dziewczynki miala kiedys pudle), a najwiekszym marzeniem tej dziewczynki jest jezdzenie z sunia na wystawy (dziewczynka nie jest uposledzona umyslowo). Znalazl sie sponsor, ktory ofiarowal fundacji 2 000 zlotych na pieska ale okazalo sie, ze zdobycie takiego pieska nie jest latwe. [B]Moja kolezanka dzwonila do hodowli poleconych przez ZK i od jednego "hodowcy" dowiedziala sie, ze nie wszystkie psy dostaja metryke w miocie..[/B].:mad: Jutro dostane namiar na tego "hodowce" (zglosze to gdzie trzeba) ale ciesze sie, ze zwrocono sie o pomoc do mnie. Drogie Milosniczki pudelkow, prosze o namiary dobrych hodowli, gdzie spodziewa sie szczeniat czarnych toyow w najblizszym czasie![/quote]


[B]"Moja kolezanka dzwonila do hodowli poleconych przez ZK i od jednego "hodowcy" dowiedziala sie, ze nie wszystkie psy dostaja metryke w miocie"[/B]

hmmm bardzo dziwna sprawa ciekawa jestem który to hodowca mówi:crazyeye::crazyeye:

Jeśli pies bądź suka posiada hodowlankę - reproduktora to dlaczego jakieś szczenię z miotu ma nie dostać metryki ?!
Wszystkie szczenięta otrzymują merykę ale nie zawsze każde uda się wybitnie wystawowym szczenięcie a w przyszłości Championem. Na to nigdy nie mamy 100% gwarancji ! Sam "papierek" nie wystarczy.
Od szczeniaka trzeba szczeniaka pielęgnować i uczyć go wystawiania i prezentwania się etc.

hodowle pudelków TOY w Polsce
[URL]http://www.klubpudla.republika.pl/hodowle.htm[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gunia']Moja kolezanka dzwonila do hodowli poleconych przez ZK i od jednego "hodowcy" dowiedziala sie, ze nie wszystkie psy dostaja metryke w miocie...:mad: [/quote]

A to ciekawe.... Bo od [B]1992r[/B] Związek uchwalił że wszystkie szczeniaki otrzymują metrykę. może "hodowca" zatrzymał się w czasie?

Link to comment
Share on other sites

Sluchajcie, ja wiem, ze kazdy pies otrzymuje metryke i tlumaczylam to wczoraj swojej kolezance i chyba pojela bo poprosila mnie o pomoc w szukaniu takiego psa. Obiecala mi przeslac numer tej "hodowli" i na pewno tego tak nie zostawie bo koles podobno ma gadane i pewnie nabral juz tak niejedna osobe..:angryy: Z jej slow wynikalo, ze brala info z ZK chociaz mam nadzieje, ze ja tylko zle zrozumialam.

Co do wystawiania to predzej chodzi by ta dziewczyna miala mozliwosc pojechania z psem na wystawe, a nie ze to ma Bog wie jaki medalista. Po prostu wole poszukac ja takiego psa, niz maja wcisnac Fundacji jakis kit (tam nikt nie zna sie na psach).

Link to comment
Share on other sites

A i dodam jeszcze, ze Fundacja sprawdzila warunki, w jakich ma byc pies i czy to na pewno marzenie tej dziewczyny, a nie np. jej mamy czy kogos z rodziny. Sama najchetniej bym z nia porozmawiala i wiem,ze mam taka mozliwosc wiec ja wykorzystam po Nowym Roku. Mam rowniez swiadomosc, ze jezdzenie na wystawy wymaga prygotowania, systematycznej pielegnacji itd. ale z tego co rozmawialam z moja kolezanka ta dziewczyna interesuje sie bardzo psami i bylaby zdolna do przygotowania psa itd.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...