Jump to content
Dogomania

Strach różne odgłosy


michal195

Recommended Posts

Witam
Problem polega na tym, że mój 6-cio letni pies boi się strzałów petard nawet najmniejszych, burzy, strzałów z pistoletów i na widok zapalniczki albo zapałek podkula ogon i zaczyna się tulić do mieszkańców mojego domu żeby go wzięli do jakiegoś pomieszczenia i z nim siedzieli. Pies przy strachu dostaje wstrząsów ciała.
Pomóżcie co mam zrobić bo przede mną trudny okres sylwestra i nie wiem co mam zrobić z moim Kacprem żeby go uspokoić.

Link to comment
Share on other sites

[B]karjo2[/B] niestety nie tak łatwo wyjść z psem "gdy na ogół jest cisza" bo nie wiadomo kiedy znów "padnie strzał" :shake: wiem co mówie bo moja sunia Pusia
[*] strasznie bała się strzałów, fajerwerków. Musieliśmy jej dawać leki uspokajające od weta.
Na szczęście moja Lana nie boi się strzałow ale to wypracowałam odwrażliwianiem, jak jeszcze była mała puszczałam filmy wojenne ze strzałami :lol: różne dzwieki i nawet dzwiek wiatrówki jej nie przerażał.

[B]michal[/B] teraz jak jest okres Sylwestrowy nic innego nie da się zdzaiłać jak tylko wizyta u weta i środki uspokajające albo na receptę albo DAP. Jak juz minie czas Sylwka to wtedy zaczęłabym pracować nad odwrażliwianiem psa puszczając mu dzwieki z CD najpierw cicho potem stopniowo coraz głośniej i każde spokojne zachowanie nagradzała smakołykiem.
Wiem co musi przezywać Twój pies i domownicy :-(

Link to comment
Share on other sites

No chyba zrobię to z tym słuchaniem z CD, bo te środki uspakajające to różnie działają na psy. Moja ciocia kiedyś poszła do weta i chciała dla niego tabletki no i dał ale po tych tabletkach ta jej sunia wyglądała jakby miała jakaś chorobę, takie wory pod oczami się porobiły i naokoło oczu czerwone miała.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Jak juz minie czas Sylwka to wtedy zaczęłabym pracować nad odwrażliwianiem psa puszczając mu dzwieki z CD najpierw cicho potem stopniowo coraz głośniej i każde spokojne zachowanie nagradzała smakołykiem.[/QUOTE]
U mnie problem polega na tym, że mojej suki strzały z TV czy radia zupełnie nie ruszają. Może być program z pokazów sztucznych ogni i nic. A jak walnie petarda to normalnie tragedia, szał i strach. I najgorsze jest to, że jak już pracowałam z nią ostatnio i już mniej reagowała na dalsze strzały to dziś jakiś debil puścił taką petardę, ze aż szklanki zadrżały no i całą pracę diabli wzieli.
A co do tych środków uspokajających to musiałabym jej podawać z tydzień przed sylwetrem i tydzień po bo u mnie na osiedlu walą jak kretyni. DPA u nas w ogóle nie zadzialało:placz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='michal195']Witam
Problem polega na tym, że mój 6-cio letni pies boi się strzałów petard nawet najmniejszych, burzy, strzałów z pistoletów i na widok zapalniczki albo zapałek podkula ogon i zaczyna się tulić do mieszkańców mojego domu żeby go wzięli do jakiegoś pomieszczenia i z nim siedzieli. Pies przy strachu dostaje wstrząsów ciała.
Pomóżcie co mam zrobić bo przede mną trudny okres sylwestra i nie wiem co mam zrobić z moim Kacprem żeby go uspokoić.[/quote]
Na pewno nie spuszczac teraz psa ze smyczy!Wszystkie spacery pod kontrola.
Jak fatalnie reaguje w sylwestra to moze sedalin albo feromony?
Po reszty dzwiekow musicie go przyzwyczajac.Moze on ma jakis uraz co do ognia?
Jak sie psiak boi nie panikujcie,sproboj odwrocic uwage smakami,zabawka,nie tulcie i nie mowie o jaki biedny pieseczek...Bo to daje odwrotny rezultat:cool1:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...