Jump to content
Dogomania

Purina Veterinary OM Obesity Menagement


Mysha792

Recommended Posts

Mój pies od niecałego tygodnia jest na tej karmie. Czy kto kolwiek miał z nią styczność? Na forum nic nie znalazłam na temat tej karmy. Karma jest przeznaczona dla psów z nadwagą. Pies niechętnie ją je (ale to jej wybrzydzanie). Proszę o opinie kogoś obeznanego :cool1:

Link to comment
Share on other sites

Mało jest informacji bo karma jest nowa na polskim rynku (od roku). Stosuję diety Puriny od początku ich bytności i właściciele nie narzekają. To czy Twój pies schudnie konkretnie na tej diecie - nie wiadomo. Jeśli po 2 miesiącach nie będzie efektu to trzeba zmienić karmę. Nie ma uniwersalnej recepty na utratę masy ciała. Dla jednego lepsza jest ta, dla drugiego dieta innej firmy; każda z nich ma inny skład...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

chudniemy :razz: Psina do tego je puszki royala obesity, albo puriny OM. A co tydzień dostaje gotowanego kurczaka z ryżem i marchewką i płatki kukurydziane. Dzisiaj idziemy się ważyć i zobaczyć ile dokładnie schudła. Ostatni raz jak ją ważyłam (tydzień po stosowaniu diety) to schudła 100g. Teraz to ogólnie widać że ma bardziej wcięty brzuszek i wygląda na chudzszą. Może dzisiaj pujdziemy się zważyć :)

Link to comment
Share on other sites

Mój yoruś od miesiąca zajada się tą karmą i musze powiedzieć że widać efekty. Jest po sterylce i miała gigant apetyt a po royalu robiła się jak kluska. Tak więc dostała obesity.:lol: Po miesiącu schudła 300 gr i wyrażnie poprawiła jej sie sylwetka . Ma wcięty brzuszek i można już pod palcami wyczuć żeberka.:crazyeye: Teraz dla utrzymania wagi podajemy troche większe ilości tej karmy/wet decydował/ a 2 razy w tyg trszke mięsa z jarzynami polane oliwą z oliwek. Myślałam że ciężko ją będzie przestawić na tą karme bo ona jest taka beztłuszczowa ale od pierwszego razu zjadła chętnie. Ale żeby był efekt trzeba przestrzegać zalecanej ilości:mad:

Link to comment
Share on other sites

z ciekawosci spytam-czemu wasze psy tyja? dostaja za duzo zarcia czy to jakies inne czynniki?
ja mam psa-kastrata, wiecznie glodnego, jedzacego wszystko i w kazdej ilosci. i jest chudy, czasem nawet az za bardzo. dostaje rozne rzeczy oprocz suchego zarcia /nie light/. tak sobie mysle, ze w wiekszosci przypadkow to starczyloby mniej dawac, a wiecej ruchu zapewnic:cool1:

Link to comment
Share on other sites

nie jest to prawdą tak do końca. Moja ma duży ogród i swobode ruchu. Za dzieciakami goni jak szalona ale widać przemiana materii po zabiegu związana jest ze zmianami hormonalnymi a na to nic poradzić nie moge. Mam ją truć jakimiś chemicznymi lekami ?! :shake: to lepiej chyba karmić jedzeniem które jest świetnie zbilansowane a mniej kaloryczne

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]A gdzie można ją kupić?
moja sunia też po sterylce utyła.... [/QUOTE]
u weterynarza, chociaż trudno ją gdzie kolwiek dostać. przez internet też kupisz.

[QUOTE]z ciekawosci spytam-czemu wasze psy tyja? dostaja za duzo zarcia czy to jakies inne czynniki?
ja mam psa-kastrata, wiecznie glodnego, jedzacego wszystko i w kazdej ilosci. i jest chudy, czasem nawet az za bardzo. dostaje rozne rzeczy oprocz suchego zarcia /nie light/. tak sobie mysle, ze w wiekszosci przypadkow to starczyloby mniej dawac, a wiecej ruchu zapewnic:cool1: [/QUOTE]
nie u każdego psa po sterylizacji/kastracji jest tendencja do tycia. Mój pies przed sterylką był bardzo chudziutki. Do tego przeszłą różne choroby, które przyczyniły się do jej nadawagi. Wystarczy dawać jej małe co nieco do przegryzienia i pies zaraz tyje. Nawet karma light nie utrzymywała jej dotychczasowej wagi, tylko pies tył. Diete miała zawsze zróżnicowaną i niskotłuszczową, bogatą w białko. Bardzo dużu ruchu, frisbee, do pewnego casu agility (problemy ze stawami), przejażdżki rowerowe, itp... stosowałam różne diety, które nie będą sprawiały, ze pies jest głodny, ale że pomogą. To że zawiodły świadczy o tym, że pies ma naprawdę dużą tendencję do tycia ;) A teraz po tej karmie to naprawde sukces że bez problemu schudła już 1kg. Dlatego zostajemy na tej diecie do kąd nie będzie miała prawidłowej wagi, potem przejdziemy na jakąś dobrą karmę utrzymującą jej wage.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...