Jump to content
Dogomania

Jak dŁugo cztery posiŁki dziennie?!


monana

Recommended Posts

Witajcie ponownie :cool3:..
Mam takie zapytanie- jak długo, tzn. do którego tygodnia/miesiąca szczeniak powinien jeść cztery posiłki? trzy? a kiedy w końcu przejść na dwa posiłki?
Mój jamniczek teraz je 4 posiłki dziennie.. i sama nie wiem czy to dobrze czy jednak nie do końca. Mikey ma teraz skończone 9 tygodni.

Link to comment
Share on other sites

Cztery posiłki dziennie podajemy szczeniakom do 4 mc życia,następnie przechodzimy na trzy posiłki i tak podajemy do roku, a pózniej piesio przechodzi na dwa posiłki. Wazne jest też to, aby pies jadał regularnie o stałych porach wtedy będzie zdrowszy a my nie będziemy biegać do weta.

Pozdrawiam Jola i Wigor.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jolawigor']Cztery posiłki dziennie podajemy szczeniakom do 4 mc życia,następnie przechodzimy na trzy posiłki i tak podajemy do roku, a pózniej piesio przechodzi na dwa posiłki. Wazne jest też to, aby pies jadał regularnie o stałych porach wtedy będzie zdrowszy a my nie będziemy biegać do weta.

Pozdrawiam Jola i Wigor.[/quote]

Dziękuję serdecznie za pomoc. Z tą stałą porą u mnie bywa różnie...pierwszy posiłek czasami jest o 6:30 a czasami nawet o 8:30....każdy posiłek podaję co 4 godziny...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='monana']a powiedzcie mi prosze... psy mogą jeść grzyby i smietane? nie mam pojecia na ten temat, dlatego pytam...:cool3:[/quote]

Grzyby są ciężko strawne więc absolutnie nie, śmiatana jest za tłusta lepiej dawać biały ser półtłusty lub chudy, a tak wogóle to psa nie karmi się tym co jedzą ludzie bo mają inny układ trawienny. Psu gotuje się osobno kaszę, ryż z jarzynami i mięsem lub sucha karma. Tyle mogę poradzić w skrócie.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Ja nigdy nie namaczałam swoim psom karmy i z układem trawiennym zawsze wszystko w porządku (dokładne badania były, w tym na przyswajanie)
Psu dobrze robi gryzienie pokarmu no i to lepiej także dla zębów. Namaczałabym, ale bardzo młodym szczeniętom i dziaduniom ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='jolawigor']Grzyby są ciężko strawne więc absolutnie nie, śmiatana jest za tłusta lepiej dawać biały ser półtłusty lub chudy, a tak wogóle to psa nie karmi się tym co jedzą ludzie bo mają inny układ trawienny. Psu gotuje się osobno kaszę, ryż z jarzynami i mięsem lub sucha karma. Tyle mogę poradzić w skrócie.

Pozdrawiam.[/quote]
Co do tej kaszy dla psiaka to bym uwazala, kiedys swojemu psiakowi dalam biala kasze i niestety psiak strasznie mi sie rozchorowal, lekarz powiedzial, ze jezeli dajemy psu kasze nalezy ja bardzo dlugo gotowac.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...