Jump to content
Dogomania

Środki pielęgnacyjne


Aszunia

Recommended Posts

  • Replies 148
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='kasia5274']Ja też używam 1allsystem szampon i odżywkę i po każdej kąpieli mój York szaleje i wyciera się o dywan jakby go cała skóra paliła. Czy zmiana szamponu zlikwidowała problem całkowicie?[/quote]
Czy psiak ma jakieś oznaki uczulenia na skórze, zaczerwienie, krosty, łupież, jeśli nie podejrzewam, że nic go nie swędzi tylko robi to dla zabawy.
Mój tez jak jest mokry najchętniej by wariował i wycierał się w dywan kanapa itp.
Dostaje wścieklizny nawet jak wróci z dworu i łapy zmoczy, wtedy sa wariacje na całego :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zuza i Noddy']Czy psiak ma jakieś oznaki uczulenia na skórze, zaczerwienie, krosty, łupież, jeśli nie podejrzewam, że nic go nie swędzi tylko robi to dla zabawy.
Mój tez jak jest mokry najchętniej by wariował i wycierał się w dywan kanapa itp.
Dostaje wścieklizny nawet jak wróci z dworu i łapy zmoczy, wtedy sa wariacje na całego :evil_lol:[/quote]

Nie, nic nie zaobserwowałam na skórze. Może rzeczywiście dla zabawy te wariacje, sposób odstresowania po kąpieli, ale chętnie wypróbuje nowy szampon jeśli możesz coś polecić.

Link to comment
Share on other sites

po 1all system pojawiły się na skórze psa czerwone placki i krostki. Zaczęło się intensywne drapanie, gryzienie. Gdy się kładł podskakiwał do góry jakby oparzony.
Po kąpieli w szamponie Vulpes po raz pierwszy , świąd nie skończył się ale z pewnością się zmniejszył. Po dwóch tygodniach skóra była idealna. Zero podrażnień. Poza tym chwale sobie tą firmę, bo jest po nim fantastyczny włos - przynajmniej u nas;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasia5274']Nie, nic nie zaobserwowałam na skórze. Może rzeczywiście dla zabawy te wariacje, sposób odstresowania po kąpieli, ale chętnie wypróbuje nowy szampon jeśli możesz coś polecić.[/quote]
Tych szamponów które na razie stosowałam u nas najlepiej sprawdził się Hery[B] VITALITE POILS LONGS[/B] i BIO-GROOM PROTEIN LANOLIN.

Link to comment
Share on other sites

Ja używam szamponu Zielone Jabłuszko i odżywkę Zielone Jabłuszko firmy Iv San Bernard z linii standardowej dla psów długowłosych. Jestem bardzo zadowolony ;) Mam w planie przerzucić się na linię profesjonalną i kupić szampon i odżywkę Avocado, ale to dopiero w planach :lol: Chciałem zakupić też Olejek Norkowy i dodawać do szamponu, ale słyszałem, że przebarwia włosy. Teraz więc kupiłem Olej Palmowy bo mi go poleciło kilka osób, ale nie wiem czy używać bezpośrednio z pudełka, bo czytałam gdzieś wcześniej, że wsadzić na kilka minut do gorącej wody pudełko i potem nakładać na włosy, ale w instrukcji tego nie ma. Jeśli ktoś wie jak użyć to proszę, niech odpisze :roll: Napiszcie też czy używać tego Oleju po kąpieli czy przy czesaniu na co dzień, czy jak :roll:

Link to comment
Share on other sites

Stosowaliśmy ESPREE LUXURY REMOISTUIZER.
Używałam ją na West Highland White Terrierze i byłam bardzo zadowolona.
Sierść była nawilżona, łatwo się rozczesywała i rozjaśniła włos.
Jednak u Yorka mi się nie sprawdziły.
Nie mniej jednak jest to firma godna polecenia. :cool1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wiczkaa']A czy używaliście kosmetyków firmy Espree? Słyszałam, że są niezłe. Czy ktoś mógłby to polecic? :)[/quote]
My jesteśmy właśnie po pierwszej kąpieli w kosmetykach ESPREE.Przy Tośku jestem z nich bardzo zadowolona,po trzech dniach po kąpieli włos nadal piękny,lejący,bez kołtunków.
Napewno o wiele ładniejszą ma sierść niż po zielonym jabłuszku z ISB,który bardzo wysuszał mu włos.
Natomiast u Aksy nie zauważyłam zbyt dużej różnicy więc sunia wykończy kosmetyki z ISB.
Napewno nie można polegać na tym co my tutaj proponujemy,trzeba poprostu samemu przetestowac pare preparatów żeby stwierdzić co najbardziej danemu pieskowi pasuje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LadyBell']Stosowaliśmy ESPREE LUXURY REMOISTUIZER.
Używałam ją na West Highland White Terrierze i byłam bardzo zadowolona.
Sierść była nawilżona, łatwo się rozczesywała i rozjaśniła włos.
Jednak u Yorka mi się nie sprawdziły.
Nie mniej jednak jest to firma godna polecenia. :cool1:[/quote]
Dlaczego się nie sprawdziły?Na co trzeba zwrucić uwage?

Link to comment
Share on other sites

Mnie polecono takie kosmetyki:
[FONT=&quot]espree silky show shampoo szampon jedwabisty wystawowy dlugiej siersci[/FONT],
[FONT=&quot]espree silky show conditioner odzywka jedwabista siersci sredniej dlugiej,
[/FONT] [FONT=&quot]espree silky show cologne odzywka odswiezacz siersci.
Czy ktos uzywal takiego zestawu? co jeszcze ewentualnie do tego powinnam dokupic? Jaki olej? Espree takich nie posiada z tego, co sie orientuje.

[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewa2909']Dlaczego się nie sprawdziły?Na co trzeba zwrócić uwagę?[/quote]

Włos się jeszcze bardziej plątał i był szorstki.

Moja siostra ma dwa yorasy.
Obie suczki, zresztą siostry z jednego miotu. Obie z renomowanej hodowli.
U obu były zastosowane takie same kosmetyki, w takich samych ilościach. U jednej po paru myciach włosy zaczęły fruwać jak u owcy, kołtuniąc się a u drugiej był piękny, lejący się i odpowiednio obciążony.
Jak widać co jednemu służy drugiem nie koniecznie..
Wypróbowałyśmy na swoich psach mnóstwo różnych kosmetyków aż dotarłyśmy do tego odpowiedniego.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LadyBell']Włos się jeszcze bardziej plątał i był szorstki.

Moja siostra ma dwa yorasy.
Obie suczki, zresztą siostry z jednego miotu. Obie z renomowanej hodowli.
U obu były zastosowane takie same kosmetyki, w takich samych ilościach. U jednej po paru myciach włosy zaczęły fruwać jak u owcy, kołtuniąc się a u drugiej był piękny, lejący się i odpowiednio obciążony.
Jak widać co jednemu służy drugiem nie koniecznie..
Wypróbowałyśmy na swoich psach mnóstwo różnych kosmetyków aż dotarłyśmy do tego odpowiedniego.[/quote]
To u mnie jest dokładnie tak samo z ISB zielone jabłuszko.
Aksa ma piękny po nim włos a Tosiek jedną wielką plątanine z sierściuchy.
U nas jeszcze się sprawdziły u obydwujki kosmetyki z ALL SYSTEMU.

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Verdana]Ja zamówiłam nam [/FONT][FONT=trebuchet ms,arial][SIZE=2][FONT=Verdana]Szampon R2 z Vulpesa, zobaczymy jak sie sparwdzi.
Co do odzywek do częstego używania to polecam gorąco Easy Brush Dr. Lucy, włosy są po nim mięciutkie, błyszczące i dobrze obciążone, no i się nie elektryzują. Poza tym ja stosuje jeszcze na wilgne włosy po myciu, przed suszeniem, bo dobrze nawilża włosy.[/FONT]
[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

kiedyś na opakowaniu było 1:5 nie wiem czy teraz też tak piszą.
Ja jednak nigdy nie stosowałam się do tego.
Vulpes też jest do rozcieńczania, ale zawsze proporcja daję "na oko" w zależności jak bardzo pies jest brudny itp. Roztwór musi się pienić i wystarczyć Ci go na 2 krotne napienienie psa. Jeżli będzie za mało się pienić będzie to zapewne oznaczać że jest za mało szamponu w stosunku do wody.
Metodą prób i błędów dojdziesz do idealnego rozcieńczenia dla swojego psa.;)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Zapomniałam napisać, jak sie sprawdzają kosmetyki Espree. Otóż mogę polecić te kosmetyki z czystym sumieniem. Znakomity szampon i odżywka. Spray także fajny. Dość wydajne, włos ładnie błyszczy i jest mięciutki. A największym plusem jest zapach. Po kąpieli mam ochotę wręcz zjeść moja Lolcie (oczywiście nie dosłownie, tylko z "przecałowania" ;) ) Długo sie utrzymuje ten świeżutki i owocowy zapach. Mmmm....
Polecam :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

[quote name='wiczkaa']Zapomniałam napisać, jak sie sprawdzają kosmetyki Espree. Otóż mogę polecić te kosmetyki z czystym sumieniem. Znakomity szampon i odżywka. Spray także fajny. Dość wydajne, włos ładnie błyszczy i jest mięciutki. A największym plusem jest zapach. Po kąpieli mam ochotę wręcz zjeść moja Lolcie (oczywiście nie dosłownie, tylko z "przecałowania" ;) ) Długo sie utrzymuje ten świeżutki i owocowy zapach. Mmmm....
Polecam :)[/quote]
U moich piesków te kosmetyki niestety nie zdały rezultatu.Wydaje mi ię że sierść po nich przy dłuższym używaniu zaczeła się rozjaśniać.Zauważyłam to dopiero gdy zaczełam je stosować przy drugim yorku:shake:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...