Jump to content
Dogomania

Horst KLIEBENSTEIN (D)


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

[quote name='Gonia']Jak większość sędziów-anatomia i ruch z akcentem na ruch.Lubi psy dobrze pokazane(z wolnej ręki),temperamentne.[/QUOTE]

Właśnie jesteśmy po sędziowaniu przez tego pana i powyższe informacje sprawdziły się w 100%. Od siebie dodam, że pan nie ma dobrego podejścia do debiutantów i szczeniaków. Mało delikatnie sprawdza uzębienie i osobiście (zdecydowany dentysta - nawet u szczeniaków sprawdza dokładnie całe uzębienie). Odesłał psy bez oceny (tylko z opisem) z klasy szczeniąt i młodzieży właśnie gdy nie mógł dokładnie tegoż uzębienia sprawdzić, albo obniżał oceny. W dogach preferował lżejsze w typie psy, eleganckie i dużą wagę przykładał do ruchu. Było trochę psów z Niemiec, ale bynajmniej nie były z tego powodu faworyzowane. Rzeczywiście lubi psy pokazane z wolnej ręki. Często cierpliwie czekał aż pies się odpowiednio wystawi i pokarze w najlepszym ujęciu.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

[quote name='Dorota_Fiszer']A na co dokladnie zwraca uwage przy ruchu ? Bo zauwazylam,ze to dosc szerokie pojecie na tym forum ;-) Czy u weterana za brak p1 moze obnizyc lokate ? I jeszcze jedno czy przeszkadza mu niezwiazany grzbiet (nie mam na mysli siodla,tylko "przelewanie sie") ?[/QUOTE]

Mi by było ciężko opisać na co pan zwracał uwagę przy ruchu bo byliśmy u niego z szeniolkiem molosa a u nich ruch w tym wieku dość specyficzny :lol:. Za dużo z oceny pozostałych psów nie widziałam, ale te co wygrały na pewno mają dynamiczny ruch i dobry wykrok... mam wrażenie że inochód komuś tam darował ;) ale pewna nie jestem, oczywiście jeżeli darował tzn. była to minimalna wpadka a nie całe kółko :cool3:.
Co do P1 to też ciężko powiedzieć :razz:... choć ja bym stawiała że może obniżyć, ale ja mam ostatnio uraz do Niemców :evil_lol:.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Bardzo kulturalny i miły dla wystawcy i psa (obu moim sukom powiedział "hello" ;-))
Zwracał wielką uwagę na show - wystawcy i psa, rzeczywiście sukę pokazywałam z wolnej ręki (a to beagle, dość mało psów tej rasy tak się prezentuje) - w opisie mam wspaniale pokazująca się w ruchu (a nic o mechanice), wspaniale prezentowana, wspaniały wystawowy temperament...
i BOB z międzynarodowej z 11 miesięczną suką ;-)

za to, jej matka dostała dyskwalifikację za wadę uzębienia - której nie ma :roll: sędzia stwierdził, że sukę napewno to boli i napewno nie może jest przez to normalnie (suka wiecznie za gruba :lol:) i nie może jej ocenic :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...