Jump to content
Dogomania

Miłośnicy dogów niemieckich - Otto von Bismarck


Mazek

Recommended Posts

może ktoś zna jaki przydomek hodowlany miał Otto von Bismarck. W kilku publikacjach na temat dogów niemieckich pojawia się wzmianka o zamiłowaniu kanclerza do tej rasy.

Nie udało mi się natomiast odnaleźć śladów jego "krwi" w hodowlach.

Może zbyt głęboko sięgam :))

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

W Biuletynie Klubu Rasy Dog niemiecki nr 3/ 2003 drukowano artykul nadeslany przez Anne Kaczorowska z Krakowa i w nim byl podrozdzial: Psy Bismarcka i kilka slow o jego psie o imieniu TYRAS...Jesli nie zapomna, to zapytam moje SZanowne Kolezanki, ktore o dogach wiedza wszystko i moze uda sie znalezc odpowiedz na Twoje pytanie. Mam nadzieje, ze nie zapomne :(

Link to comment
Share on other sites

No wiec zaczne od tego, ze nie masz mi za co dziekowac :) Wszystko postaram sie wyjasnic...

Czytam dzis nr3 /98 Biuletynu Klubu Rasy Dog Niemiecki i w jednym z artykulow nastepujacy fragment: YUKKA Wielki Dunczyk, corka Champ. Bismarcka v.d. Blauen See- czolowego reproduktora szwajcarskiego... i tu mnie olsnilo i pomyslalam, gdy spatalam Asie o przydomek hodowlany Bismarcka, to ona wcale nie pomyslala o TYM Bismarcku, o czlowieku, tylko o psie! Zlapalam za telefon, rzeczywiscie ona pomyslala o PSIE :) Wiec jak widzisz, smieszna sprawa, ale nadal nie znamy poszukiwanego przydomka!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...